Saltar al contenido

Автоматичне бездротове підключення до мережі в Windows XP

29 de julio de 2021

Windows XP досягла кінця життя в 2014 році і більше не отримує критичних оновлень безпеки та функцій від Microsoft. Ми рекомендуємо вам перейти на Windows 10, щоб отримати найкращий та найбезпечніший комп’ютерний досвід. Ми зберігаємо цей вміст від імені читачів, яким заборонено оновлення. Windows XP автоматично встановлює бездротове мережеве підключення до мережевих маршрутизаторів Wi-Fi та точок доступу. Ця функція полегшує підключення ноутбуків до бездротових з’єднань з Інтернетом та Wi-Fi.

Tetra Images / Getty Images

Змістовий покажчик

Чи підтримує Мій комп’ютер автоматичну конфігурацію бездротової мережі?

Не всі комп’ютери з ОС Windows XP із підтримкою бездротової мережі Wi-Fi підтримують автоматичне бездротове налаштування. Щоб перевірити, чи підтримує цю функцію комп’ютер з Windows XP, потрібно отримати доступ до властивостей бездротового мережевого підключення:

  1. Від Почніть меню, відкрийте Панель керування.

  2. На панелі керування виберіть Мережеві підключення варіант, якщо він існує. Якщо ні, виберіть Підключення до мережі та Інтернету > Мережеві підключення.

  3. Клацніть правою кнопкою миші Підключення до бездротової мережі і вибрати Властивості.

Чи бачите ви у вікні властивостей бездротового мережевого підключення a Бездротові мережі вкладка? Якщо ні, ваш мережевий адаптер Wi-Fi не має підтримки Windows Zero Configuration, а вбудована функція автоматичного бездротового налаштування Windows XP залишатиметься для вас недоступною. Замініть адаптер бездротової мережі, якщо це необхідно, щоб увімкнути цю функцію. Якщо ви бачите Бездротові мережі виберіть його, а потім – у Windows XP SP2 – виберіть Перегляд бездротових мереж. На екрані може з’явитися таке повідомлення:

Windows не може налаштувати це бездротове з’єднання. Якщо ви ввімкнули іншу програму для налаштування цього бездротового з’єднання, використовуйте це програмне забезпечення.

Це повідомлення з’являється, коли ваш бездротовий мережевий адаптер був встановлений із програмою налаштування програмного забезпечення, окремою від Windows XP. У цій ситуації функцію автоматичного налаштування Windows XP не можна використовувати, якщо не вимкнено утиліту конфігурації адаптера, що, як правило, недоцільно.

Увімкніть та вимкніть автоматичну конфігурацію бездротової мережі

Щоб увімкнути автоматичну конфігурацію, перейдіть у вікно властивостей бездротового підключення до мережі, виберіть Бездротові мережі та виберіть За допомогою Windows налаштуйте параметри бездротової мережі. Автоматичне налаштування бездротового Інтернету та мережі Wi-Fi буде вимкнено, якщо За допомогою Windows налаштуйте параметри бездротової мережі не вибрано. Щоб увімкнути цю функцію, ви повинні увійти в систему з правами адміністратора Windows XP.

Які доступні мережі?

Вкладка Бездротові мережі дозволяє отримати доступ до набору доступних мереж. Доступні мережі представляють ті активні мережі, які в даний час виявляє Windows XP. Деякі мережі Wi-Fi можуть бути активними та в зоні дії, але не відображатимуться в розділі Доступні мережі, наприклад, коли бездротовий маршрутизатор або точка доступу вимкнуто трансляцію SSID. Коли мережевий адаптер виявить нещодавно доступні мережі Wi-Fi, у нижньому правому куті екрана ви побачите сповіщення, що дозволяє вжити заходів, якщо це необхідно.

Які переважні мережі?

На вкладці Бездротові мережі ви можете створити набір бажаних мереж, коли активна автоматична конфігурація бездротової мережі. Це список відомих маршрутизаторів Wi-Fi або точок доступу, до яких ви хочете автоматично підключатися в майбутньому. Додайте нові мережі до цього списку, вказавши ім’я мережі (SSID) та відповідні налаштування безпеки кожного. Порядок перерахування бажаних мереж є таким самим, що і Windows XP автоматично намагатиметься здійснити бездротове підключення до Інтернету. Ви можете встановити цей порядок за своїм уподобанням, з обмеженням, що всі мережі в режимі інфраструктури повинні відображатися попереду всіх мереж спеціального режиму у списку бажаних.

Як працює автоматична конфігурація бездротової мережі?

За замовчуванням Windows XP намагається підключитися до бездротових мереж у такому порядку:

  1. Доступні мережі які є у списку бажаних мереж (у порядку перерахування).
  2. Бажані мережі відсутні у доступному списку (у порядку перерахування).
  3. Інші мережі залежно від того, які обрані додаткові налаштування.

У Windows XP із пакетом оновлень 2 кожна мережа, навіть кращі мережі, може бути налаштована окремо для обходу автоматичної конфігурації. Щоб увімкнути або вимкнути автоматичну конфігурацію для кожної мережі, виберіть або скасуйте вибір Підключайтеся, коли ця мережа знаходиться в межах досяжності в межах властивостей підключення цієї мережі. Windows XP періодично перевіряє наявність нових доступних мереж. Якщо він знаходить нову мережу, зазначену вище у бажаному наборі, яка ввімкнена для автоматичної конфігурації, Windows XP автоматично відключається від менш бажаної мережі та знову підключається до більш бажаної.

Розширена автоматична конфігурація бездротового зв’язку

За замовчуванням Windows XP підтримує підтримку автоматичного бездротового налаштування. Багато людей помилково вважають, що це означає, що ваш ноутбук автоматично підключатиметься до будь-якої бездротової мережі, яку знайде. Це неправда. За замовчуванням Windows XP лише автоматично підключається до бажаних мереж. Розділ Додатково на вкладці Бездротові мережі у властивостях Бездротового мережевого підключення контролює поведінку автоматичних підключень Windows XP за замовчуванням. Один із варіантів у вікні Додатково, Автоматично підключатися до небажаних мереж, дозволяє Windows XP автоматично підключатись до будь-якої мережі з наявного списку, а не лише переважної. Цей параметр вимкнено за замовчуванням. Інші параметри в розширених налаштуваннях визначають, чи застосовуватиметься автоматичне підключення до інфраструктурного режиму, режиму ad hoc або обох типів мереж. Цей параметр можна змінити незалежно від варіанту підключення до небажаних мереж.

Чи безпечно використовувати автоматичну конфігурацію бездротової мережі?

Система конфігурації бездротової мережі Windows XP за замовчуванням обмежує автоматичне підключення до бажаних мереж. Windows XP не буде автоматично підключатись до небажаних мереж, таких як загальнодоступні точки доступу, наприклад, якщо ви спеціально не налаштуєте його на це.