Saltar al contenido

Адріан Мендоза інвестує в стартапи під керівництвом BIPOC

25 de julio de 2023

Коли Адріан Мендоза заснував свою фірму венчурного капіталу (VC), він уявляв собі щось більше, ніж зайняти місце за столом, щоб представляти латиноамериканських інвесторів. Мендоза є засновником і генеральним партнером Mendoza Ventures, яка зосереджується на фінансуванні компаній зі штучного інтелекту, кібербезпеки та фінансових технологій під керівництвом жінок і BIPOC.

Mendoza Venture, заснована в 2016 році, є фірмою венчурного капіталу, яку очолюють латиноамериканці та жінки. Близько 75 відсотків портфельних компаній фірми складаються із стартапів, очолюваних іммігрантами, BIPOC та жінками. Як активна інвестиційна група, Mendoza Ventures обмежує свій портфель 12-15 компаніями одночасно, щоб присвятити багато часу та зусиль їхньому успіху. «Ми є активними інвесторами на ранній стадії, які віддають перевагу різноманітності під час інвестування», — сказав Мендоза Lifewire. «Наша власна історія інвестицій показала нам, що різноманітність перевершує, і ми хочемо підтримати цих засновників».

Змістовий покажчик

Короткі факти

  • Ім’я: Адріан Мендоза
  • Вік: Середина 40-х
  • Від: Лос-Анджелес
  • Випадкова насолода: «Я дитина двох мексиканських іммігрантів. Мій батько був столяром, а мама — бухгалтером. Обидва працювали поза домом і обидва були підприємцями».
  • Ключова цитата або девіз: «Будьте сім’єю, будьте інклюзивними та будьте прибутковими».

Створення можливостей

Родом із Лос-Анджелеса, Мендоза народився в родині підприємців-іммігрантів. Він переїхав до Бостона наприкінці 90-х і заснував свою першу компанію в 2008 році, коли фондовий ринок падав на 400 пунктів на день. Стартап, в якому він працював, раніше звільнив персонал. Місія Мендози завжди була однаковою: створювати можливості BIPOC для BIPOC. «За відсутності будь-якої можливості я зробив свій власний», – сказав Мендоза. У 2015 році, коли Мендоза залишив свій останній стартап, він озирнувся на свій досвід і зрозумів, що не бачив нікого, хто був би схожий на нього. Саме тоді він і його дружина та партнер Сенофер Мендоза заснували Mendoza Ventures, щоб переконатися, що більше жінок і BIPOC виписують чеки засновникам, схожим на них. Ми є активними інвесторами на ранній стадії, які віддають перевагу різноманітності під час інвестування. Фірма залучила 10 мільйонів доларів у двох фондах і планує закрити третій фонд цього року. Команда Mendoza Ventures складається з шести співробітників, і після закриття свого наступного фонду Mendoza шукатиме нових партнерів і аналітиків. Фірма також проводить програму стипендій для жінок і студентів MBA BIPOC, які бажають почати кар’єру в венчурному капіталі. Минулого року Mendoza Ventures виписала найбільший чек з моменту заснування компанії Wabbi, яка займається кібербезпекою під керівництвом жінок. Мендоса сказав, що це одне з його досягнень, яким він найбільше пишається. «Це було дивовижно, оскільки рідко можна знайти стартапи з кібербезпеки, засновані жінками», — сказав він. «Я пишався тим, що мав [Brittany Greenfield] бути таким засновником, але навіть більше пишатися інвесторами, які вірять у неї та нас, щоб зробити її компанію успішною».

Стійкість

Мендоза є ветераном екосистеми венчурного капіталу Бостона. Його фірма венчурного капіталу інвестувала понад 5 мільйонів доларів у свої портфельні компанії, які, за його словами, готові придбати. Але Мендоса як мексикансько-американський інвестор зіткнувся з труднощами, з якими типовим керівникам венчурного капіталу не доводиться мати справу. «Залучивши венчурний капітал і зараз збираючи капітал для венчурного фонду від інвесторів, я вважаю, що завжди збираю гроші», — сказав Мендоза. «Це виклик, коли ви не походите з мереж багатства. Я пишаюся тим, що мене підтримують дивовижні [people] які вірять у те, що ми робимо, і хочуть брати участь у зміні світу».

Адріан Мендоза, засновник і генеральний партнер Mendoza Ventures

Як засновник Мендоса сказав, що не бачив нікого, хто був би схожий на нього, що стало ще більш поширеним як венчурний капіталіст. Він сказав, що протягом перших п’яти років розвитку Mendoza Ventures він відчував, що його фірма була єдиним латиноамериканським венчурним капіталом на східному узбережжі, і що це було гнітюче усвідомлення. Розвиваючи свою фірму венчурного капіталу, Мендоса придумує креативні способи подолати перешкоди та показати своїй команді, що він стійкий. «У нас є плюшевий пес як наш талісман, і він допомагає підняти настрій і розбити лід. Ми почали це, коли у нас не було грошей, щоб найняти когось, тому ми назвали його нашим партнером», — сказав Мендоса. «Тепер він є старшим юристом на нашому веб-сайті. Кожен генеральний директор та інвестор отримує власного цуценя венчурного капіталу. Незалежно від того, чи є в подорожі злети та падіння, трохи сміху робить подорож приємнішою». Мендоза прагне збільшити кількість засновників BIPOC і керівників венчурного капіталу в США. Протягом наступного року Mendoza Ventures збиратиме свій наступний фонд і найме нових співробітників.