Saltar al contenido

Безкоштовний огляд інструменту для тестування жорсткого диска HDDScan v4.1

22 de julio de 2021

HDDScan – це портативна програма тестування жорсткого диска для Windows, яка може запускати різні тести на всіляких внутрішніх та зовнішніх жорстких дисках. Програма проста у використанні, а всі додаткові функції є легкодоступними. Можливо, вам доведеться замінити жорсткий диск, якщо він не пройшов будь-який з ваших тестів. Цей огляд стосується HDDScan v4.1. Будь ласка, повідомте нам, чи є нова версія, яку нам потрібно переглянути.

Змістовий покажчик

Детальніше про HDDScan

HDDScan є повністю портативним, що означає, що вам потрібно витягти файли, щоб він працював, а не встановлювати його на свій комп’ютер. Завантаживши ZIP-файл, витягніть його за допомогою вбудованого екстрактора Windows або будь-якої іншої безкоштовної програми для вилучення файлів, наприклад 7-Zip або PeaZip. Кілька файлів витягуються разом з основною програмою HDDScan (наприклад, XSLT, зображення, PDF, файли INI та текстовий файл), але щоб насправді відкрити програму HDDScan, використовуйте файл, який називається HDDScan. Щоб протестувати жорсткий диск за допомогою HDDScan, виберіть диск зі спадного меню у верхній частині програми, а потім виберіть ТЕСТИ. Звідси ви можете отримати доступ до всіх пропонованих тестів та функцій; відредагуйте спосіб запуску тесту, а потім натисніть кнопку зі стрілкою вправо. Кожен новий тест буде доданий до розділу черги внизу та запускатиметься після закінчення кожного попереднього тесту. Ви можете призупинити або видалити тести з цієї частини програми. HDDScan може проводити тести на таких пристроях, як PATA, SATA, SCSI, USB, FireWire або жорсткі диски, підключені до SSD, щоб перевірити наявність помилок і показати атрибути SMART. Томи RAID також підтримуються, але може бути запущений лише поверхневий тест. Деякі параметри можна змінити, наприклад деталі AAM (автоматичне управління акустикою) жорсткого диска. Ви також можете використовувати HDDScan для запуску або зупинки шпинделя різних типів жорстких дисків та визначення такої інформації, як серійний номер, версія мікропрограми, підтримувані функції та номер моделі. Для використання HDDScan потрібно мати ОС Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 або Windows Server 2003.

Плюси та мінуси HDDScan

У цієї програми тестування жорсткого диска не так багато недоліків:

Плюси:

  • Сканує багато різних типів запам’ятовуючих пристроїв
  • Не складно використовувати
  • Звіти SMART можна зберігати у такому файлі, як файл MHT або TXT
  • Підтримка командного рядка
  • Не потрібно встановлювати (портативний)

Мінуси:

  • Працює лише в операційних системах Windows
  • Немає можливості встановити його на свій комп’ютер
  • Немає вбудованих підказок, описів або довідкових документів

Думки на HDDScan

HDDScan дуже простий у використанні. Після вилучення програмних файлів просто відкрийте програму, щоб негайно запустити програму та розпочати тестування жорсткого диска. Чудово, що вам не потрібно встановлювати HDDScan, щоб використовувати його, але також приємно хоча б мати можливість встановити програмне забезпечення на свій комп’ютер. На жаль, HDDScan цього не робить. Ще щось, що нам подобається, є те, що існує індикатор прогресу, який показує, наскільки далеко від тесту знаходиться його завершення. Ви можете побачити, коли завдання почалося, і ви побачите, коли воно закінчиться, і подвійне клацання активного тесту показує прогрес. Це може бути особливо корисно при ретельних тестах, які проводяться на великих жорстких дисках. Деяке програмне забезпечення для тестування жорсткого диска запускається з диска, і тому його можна використовувати для перевірки жорсткого диска під будь-якою операційною системою. Хоча HDDScan не вимагає, щоб певна ОС була на диску, щоб перевірити її на наявність помилок, вона може бути використана лише від машину Windows, що означає, що ви, швидше за все, будете сканувати лише інші жорсткі диски Windows за допомогою цієї програми. Ще одне, що нам не подобається, це те, що HDDScan просто показує модель та серійний номер як накопичувачі з вибору, що ускладнює розуміння того, на якому з них ви хочете запускати тести. У цій примітці також немає жодних описів тестів, щоб ви знали, в чому різниця, які було б непогано включити. Зрештою, це чудовий інструмент тестування жорсткого диска, і ми настійно рекомендуємо його. Витягнувши інсталяційні файли, відкрийте файл із назвою HDDScan для запуску програми.