Skip to content

Безпека маршрутизатора: 8 найкращих порад щодо захисту домашньої мережі

28 de Червень de 2021

Коли у вас щойно з’явився новий бездротовий маршрутизатор, спокусливо підключити його і більше не думати про нього. Однак важливо заглибитися в налаштування безпеки бездротового маршрутизатора та відрегулювати їх для найкращого захисту. Таким чином, ви знаєте, що ваш Wi-Fi та мережа захищені від будь-яких потенційних атак чи спроб злому. Існує безліч різних способів захистити вашу мережу, тому ми підібрали кілька найважливіших порад щодо захисту Wi-Fi та захисту маршрутизатора. Доступ до більшості налаштувань маршрутизатора здійснюється за допомогою веб-браузера для переходу на IP-адресу маршрутизатора та входу. Якщо ви цього раніше не робили, доступ до кожного маршрутизатора приблизно однаковий.

Встановіть безпечний пароль

Маршрутизатори, як правило, мають стандартне ім’я адміністратора та пароль. Ім’я адміністратора, як правило, є чимось дуже очевидним адміністратор деякі виробники маршрутизаторів, такі як NETGEAR, використовують стандартні стандартні паролі, такі як пароль для спрощення налаштування. Інші виробники можуть пропонувати індивідуальні паролі, написані на нижній стороні маршрутизатора. Розумно змінити обидва налаштування за замовчуванням якомога швидше. Відхилення від імені адміністратора за замовчуванням ускладнює роботу хакера, і іноді списки паролів за замовчуванням можуть просочуватися в Інтернеті. Змініть цей пароль за замовчуванням на щось надійне. Дотримуйтесь рекомендацій щодо формування надійного пароля та дотримуйтесь його.

Змініть назву мережі / SSID

SSID або ім’я на вашому мережевому маршрутизаторі – це спосіб, яким він ідентифікує себе, щоб ви знали, що шукаєте при підключенні до нової мережі. Корисно змінити назву свого мережевого маршрутизатора, як тільки ви отримаєте свій маршрутизатор з кількох різних причин. З одного боку, вам легше розпізнати, який ваш маршрутизатор, а який ваш сусід. З іншого боку, багато виробників маршрутизаторів використовують стандартизований перелік імен, тому хакер часто може дізнатись багато нового про ваш маршрутизатор лише з імені SSID, яке він розсилає всім. Зміна назви зменшує цей ризик, а також показує хакеру, що ви знаєте, як захистити свою мережу, і вони можуть рухатись до легшої цілі.

Сховати свою мережу

Змінюючи SSID / ім’я мережі, також сховати це з точки зору громадськості. Хакери не можуть приєднатися до мережі, про яку вони навіть не знають, що існує. Усі бездротові маршрутизатори мають налаштування, що дозволяють перевести маршрутизатор у „невидимий режим”. Після того, як ви налаштували всі свої пристрої в мережі, виберіть “ приховати ” маршрутизатор у налаштуваннях, щоб ніхто не бачив його, поки ви не ввімкнете його знову. Якщо у вас регулярно з’являються нові пристрої, які потрібно підключити до бездротового маршрутизатора, це може бути незручно, але це корисний захід безпеки.

Увімкніть брандмауер

Налаштування маршрутизатора з підсвічуванням налаштувань брандмауера

У більшості бездротових маршрутизаторів є вбудований брандмауер, який може допомогти уникнути хакерів у вашій мережі. Вони часто потребують перших можливостей. Зазвичай це досить простий процес заглиблення в налаштування маршрутизатора, пошук розділу, який називається Брандмауер, і встановлення галочки біля нього. Однак це може суттєво вплинути на безпеку ваших даних. Якщо ваш маршрутизатор також має захист DDoS, увімкніть його для додаткової безпеки.

Увімкніть шифрування бездротової мережі

Налаштування маршрутизатора, що виділяють типи шифрування

Шифрування – це один із ключових способів захистити та захистити бездротовий маршрутизатор. Додавання пароля корисно лише за умови, що на вашому пристрої увімкнено правильний тип шифрування. У більшості маршрутизаторів доступні різні форми шифрування, що може здатися незрозумілим для звичайного користувача. Ключовим тут є, як правило, використання найновішої форми шифрування – WPA2. Не важко переключитися на ваш маршрутизатор, якщо ви знаєте, як це зробити. Зазвичай налаштування полягає у пошуку налаштувань шифрування та натисканні на поле WPA2 поруч із ним.

Оновіть програмне забезпечення маршрутизатора

Як і будь-яке програмне або апаратне забезпечення, бездротовий маршрутизатор потрібно регулярно оновлювати. Він містить форму програмного забезпечення, вбудовану в його апаратне забезпечення, відому як прошивка. Щоб отримати найкращі налаштування та найсильніший захист, їх потрібно періодично оновлювати. Більшість маршрутизаторів просто вимагають, щоб ви ввійшли в систему, а потім шукали опцію Оновити на екрані їх налаштувань, щоб зробити це. Не сподівайтесь, що зможете користуватися маршрутизатором під час оновлення.

Увімкніть фільтрацію MAC-адрес

Багато маршрутизаторів пропонують функцію, яка називається фільтрацією MAC-адрес. Простіше кажучи, це як список запрошених. Якщо пристрій там не вказано, маршрутизатор не дозволяє йому використовувати мережу. Якщо ви знаєте, що ваш маршрутизатор буде використовувати лише одну і ту ж жменьку пристроїв, ви можете додати певні пристрої та їх MAC-адресу до списку, переконавшись, що ніщо інше не зможе отримати доступ до вашої мережі. Налаштувати дещо складніше, ніж інші налаштування, оскільки це потрібно робити в індивідуальному порядку, але якщо ви дійсно турбуєтесь про безпеку та безпеку, це, як правило, високоефективний метод.

Вимкніть віддалене адміністрування

Більшість маршрутизаторів налаштовані таким чином, що ви можете отримати до них доступ через Wi-Fi. Це зручна функція, яка економить клопоти з підключенням через кабель Ethernet, але це означає, що хакери можуть також підключитися до вашого маршрутизатора (або принаймні спробувати). Вимкніть адміністратора за допомогою бездротової функції, і ви зможете отримати доступ до налаштувань маршрутизатора, лише підключивши його безпосередньо до ноутбука або настільного комп’ютера.