Saltar al contenido

Вам потрібно дефрагментувати жорсткий диск Mac?

25 de julio de 2021

Apple постачає зручну програму для роботи з жорсткими дисками під назвою Disk Utility, але їй бракує інструменту для дефрагментації дисків, підключених до вашого Mac. Причина: Mac, що працює на будь-якій версії OS X пізніше 10.2 або macOS, не потребує дефрагментації. OS X і macOS мають власні вбудовані засоби захисту, які запобігають фрагментації файлів. Інформація тут стосується Mac OS X версії 10.2 і пізніших, а також усіх версій macOS.

Змістовий покажчик

Вбудовано антифрагментацію

Файлова система HFS + Mac намагається не використовувати нещодавно звільнений файловий простір на диску. Натомість він шукає великі вільні площі, вже наявні на диску, тим самим уникаючи фрагментування файлів, лише щоб вмістити їх у вільний простір. Mac OS динамічно збирає групи невеликих файлів і автоматично об’єднує їх у великі області на диску. Процес запису файлів у нове велике розташування дефрагментує всі файли в групі. Реалізовано OS X та macOS Адаптивна кластеризація гарячих файлів, який контролює часто доступні файли, які не змінюються (лише для читання), а потім переміщує ці часто доступні файли в спеціальну гарячу зону на диску запуску. У процесі переміщення цих файлів операційна система дефрагментує їх і зберігає в області диска, що має найшвидший доступ. Коли ви відкриваєте файл, Mac перевіряє, чи він сильно фрагментований (більше 8 фрагментів). Якщо це так, операційна система автоматично дефрагментує файл. Результатом усіх цих запобіжних заходів є те, що сучасному Mac рідко, якщо взагалі коли-небудь, потрібно дефрагментувати дисковий простір. Єдиний реальний виняток з цього – коли на вашому жорсткому диску залишається менше 10% вільного місця. На той момент операційна система не може виконати свої автоматичні процедури дефрагментації, і вам слід подумати про видалення файлів або збільшення розміру дискового сховища.

Чи є причина не дефрагментувати диск My Mac?

Деякі типи завдань можуть отримати вигоду від дефрагментованих накопичувачів – зокрема, збору та обробки даних у режимі реального часу або майже в реальному часі. Подумайте про відео- чи аудіозапис і редагування, про складне отримання наукових даних або про роботу з даними, чутливими до часу. Це стосується лише стандартних жорстких дисків. Якщо ви використовуєте SSD або диск Fusion, його дані ніколи не слід дефрагментувати. Це може призвести до посилення запису, частої причини передчасного виходу з ладу твердотільного накопичувача. SSD мають обмежену кількість записів, які можна виконати. Ви можете сприймати це як місце пам’яті на твердотільному накопичувачі, яке з віком стає крихким. Кожен запис у місце пам’яті збільшує вік комірки.

Toshiba
Оскільки на основі флеш-пам’яті потрібно стирати місця пам’яті перед тим, як на них можна записувати нові дані, процес дефрагментації твердотільного накопичувача може призвести до декількох циклів запису, що спричинить надмірний знос SSD.

Чи буде дефрагментація шкодити моєму диску?

Як ми вже згадували, дефрагментація SSD або будь-якого флеш-накопичувача (сюди входять диски на базі Fusion, які використовують невеликий SSD / флеш-пристрій разом зі стандартним жорстким диском) може призвести до передчасного виходу з ладу через збільшення зносу (написання та зчитування комірок зберігання). У випадку звичайного жорсткого диска, який використовує механічну обертову пластину, немає значного ризику пошкодження при виконанні дефрагментації. Єдиний мінус – час, необхідний для проведення дефрагментації.

2,5-дюймовий жорсткий диск, який було відкрито, оголюючи його внутрішню роботу. Це жорсткий диск Western Digital Scorpio Blue об

Еван Амос / Wikimedia Commons / Creative Commons 3.0

Що робити, якщо я вирішу, що дійсно потрібно дефрагментувати?

Сторонні утиліти, такі як Drive Genius 4, можуть дефрагментувати диски вашого Mac. Він також включає можливість відстежувати стан диска та усувати більшість проблем з диском.