Skip to content

Ваша веб-камера може стати набагато розумнішою

11 de Жовтень de 2022

Ключові висновки

  • Веб-камери зі штучним інтелектом пропонують функції, які можуть покращити звук і зображення вашого наступного відеодзвінка.
  • Однак експерти кажуть, що веб-камери штучного інтелекту створюють безліч ризиків для конфіденційності.
  • Розумні веб-камери можна навіть використовувати для дистанційного моніторингу поведінки співробітників, які працюють вдома.

Нове покоління веб-камер на основі штучного інтелекту може зробити ваші відеодзвінки кращими, ніж будь-коли, але вони також створюють ризики для конфіденційності, кажуть експерти. Камери, в тому числі нещодавно випущені Anker і Remo Tech, використовують штучний інтелект (ШІ), щоб відстежувати користувачів і гарантувати, що вони завжди знаходяться в центрі кадру. Також є Meeting Owl від Owl Labs, 360-градусна веб-камера, яка використовує штучний інтелект для автоматичного наближення тих, хто говорить або рухається. «Веб-камери зі штучним інтелектом набагато розумніші за звичайні веб-камери, до яких люди звикли», — сказав ІТ-експерт Роберт Вулф в електронному інтерв’ю Lifewire. «Звичайні веб-камери можуть бути низької якості і вимагати від користувачів возитися з ними. Веб-камери зі штучним інтелектом позбавляються цього болю за допомогою різних функцій».

Добре виглядаєш, добре почуваєшся?

Нова серія веб-камер на основі штучного інтелекту гарантує, що ви будете виглядати якнайкраще під час відеодзвінків. Anker B600 Video Bar — це набір інструментів для відеоконференцій. Він призначений для розміщення на вашому моніторі чи телевізорі та оснащений датчиком 2K, здатним знімати 30 кадрів на секунду. Веб-камера також має функцію масштабування та покращення зображення на базі штучного інтелекту. Мікрофон використовує алгоритм AI, щоб шумне середовище звучало тихо. AnkerWork B600 планується випустити в США наприкінці січня за 219,99 доларів. Веб-камери з штучним інтелектом також підтримують програмне забезпечення для розпізнавання облич. «Камери відстежують, хто говорить, і автоматично фокусуються на них», — сказав Вулф. «Це може бути чудовим для великих (галасливіших) груп, оскільки користувачам не доведеться запитувати, хто говорить — камера покаже їх».

Відкритий ноутбук на кухонній стільниці, на якому відображається відеодзвінок із кількома особами з чашкою кави поруч.

Веб-камери зі штучним інтелектом обіцяють мати автоматичне налаштування. Середовище обмежує якість зображення у стандартній веб-камері, в якій перебуває користувач. «Однак виробники кажуть, що вони розробляють програмне забезпечення, яке дозволяє веб-камерам зі штучним інтелектом автоматично регулювати свої налаштування відповідно до умов», — додав Вулф. «Веб-камери зі штучним інтелектом можуть ефективніше та результативніше ідентифікувати та розрізняти людей, тварин і об’єкти в зоні огляду, створювати правила, що визначають прийнятну поведінку в зоні огляду, і мінімізувати помилкові спрацьовування стосовно того, як ці правила застосовуються», — сказав юрист з питань конфіденційності Стівен Г. Про це Странскі сказав Lifewire в електронному інтерв’ю. «Завдяки цим розширеним можливостям виявлення веб-камери штучного інтелекту створюють кращий загальний досвід користувача».

Хто дивиться?

Незважаючи на те, що функції веб-камер зі штучним інтелектом чудово звучать, вони також створюють підвищені ризики для конфіденційності, сказав в електронному інтерв’ю Lifewire Девід Муді, старший юрист компанії Schellman, яка займається дотриманням правил безпеки та конфіденційності. Нова хвиля інтелектуальних веб-камер може автономно відстежувати рухи, реагувати на рухи, фокусуватися на діяльності, розпізнавати та ідентифікувати форми та читати видимий текст. Кілька веб-камер штучного інтелекту навіть можна використовувати, щоб одночасно стежити за переміщеннями кількох людей будівлею чи вулицями. «І широта, і глибина цієї діяльності виходять далеко за рамки традиційних законодавчих та нормативних визначень конфіденційності», — сказав Муді. «Ці визначення можуть вимагати деякого оновлення в майбутньому, щоб краще відображати те, що є конфіденційністю в нашому суспільстві та спільнотах». Розумні веб-камери можна навіть використовувати для дистанційного моніторингу поведінки співробітників, які працюють вдома. Наприклад, власна система безпеки веб-камери Teleperformance, яка називається TP Observer, використовує програмне забезпечення для розпізнавання обличчя, щоб виконувати такі дії, як виявлення того, що користувач «пропав за столом», «виявлення неактивного користувача» та «несанкціоноване використання мобільного телефону». Як і звичайні веб-камери, веб-камера на основі штучного інтелекту записує не лише користувача, зазначив Странскі. «На додаток до зйомки дій цільової особи, веб-камера штучного інтелекту може бути використана для запису будь-чого та всього, що сказано або зроблено людиною поблизу, наприклад колегою, членом сім’ї або випадковим незнайомцем, який опинився поруч. або випадково потрапляє в кадр камери”, – сказав він. «Ці треті сторони можуть не знати або не дати згоди на запис». Оскільки веб-камери штучного інтелекту можуть отримувати та записувати великі обсяги особистої інформації, порушення безпеки, пов’язане з даними веб-камер штучного інтелекту, створює значні ризики крадіжки особистих даних, сказав Странскі. Дані, викрадені з веб-камери зі штучним інтелектом, можуть надавати злочинцям фотографії користувачів та їхнього оточення та навіть конкретні відомості про їхні комп’ютерні дії, такі як натискання клавіш, які використовуються для введення імен користувачів і паролів. «Люди щодня проводять години перед веб-камерами штучного інтелекту, і їхнє життя записується на неперевершеному рівні», — сказав Странскі.