Saltar al contenido

Ваш наступний офіс може бути у віртуальній реальності

11 de abril de 2021

Ключові винос

  • Пандемія викликає інтерес до використання віртуальної реальності для бізнесу.
  • Гарнітура Oculus 2 VR від Facebook підтримуватиме програму Infinite Office, яка дозволяє людям працювати у віртуальному офісі.
  • Експерти заявляють, що необхідний прогрес, перш ніж VR зможе замінити реальну взаємодію.

tolgart / Getty Images

Оскільки мільйони людей працюють вдома через пандемію, бізнес звертається до віртуальної реальності для співпраці та спілкування. Після багатьох років знемагання як головного ігрового аксесуара, VR перебуває в центрі уваги для роботи. Очікується зростання продажів програмного та апаратного забезпечення для віртуальної реальності. Нещодавно оголошений Facebook Oculus Quest 2 та інші гарнітури роблять технологію доступнішою, ніж будь-коли. «Компанії намагаються знайти інший спосіб взаємодії зі своїми клієнтами, оскільки вони не можуть особисто до них дістатись», – сказав Стівен Кінг, професор Університету Північної Кароліни, який вивчає віртуальну реальність, у телефонному інтерв’ю. «Зараз через COVID, VR [is] правильний спосіб зробити це для деяких з них. Отже, для деяких підприємств ми пропонуємо гарнітуру клієнту, щоб надати їм досвіду з точки зору співпраці. Для інших це дає вам більше можливостей творчо співпрацювати разом як невелика команда, ніж плоский двовимірний досвід «.

Змістовий покажчик

Наберіть на гарнітурі

Якщо VR стане справжнім офісним інструментом, йому потрібно робити більше, ніж просто грати в ігри. Facebook нещодавно оголосив, що гарнітура Oculus 2 VR підтримуватиме програму під назвою Infinite Office, яка дозволяє людям працювати у віртуальному офісі. Інші функції включають віртуальні зустрічі та можливість перемикання між повноцінним режимом віртуальної реальності та гібридним режимом, який поєднує віртуальний світ із фактичним оточенням. Logitech об’єднується, щоб запропонувати справжню повнорозмірну клавіатуру, яка працюватиме у віртуальному просторі. «Компанії намагаються знайти інший спосіб взаємодії зі своїми клієнтами, оскільки вони не можуть дістатися до них особисто». Компанії вже використовують VR для всього, від співпраці до навчання до продажів. Verizon використовує VR для навчання своїх роздрібних торговців, як поводитись із збройними пограбуваннями. Роздрібні працівники можуть розіграти у VR сценарій, що робити, якщо їх тримають під рушницею. Walmart навчив більше 1 мільйона співробітників, використовуючи віртуальну реальність, і тестує використання VR для співбесід. «З усіма даними, які ви отримуєте від VR, ви можете бачити, куди вони дивляться. Ви можете бачити, як вони рухаються і як реагують», – сказав керівник відділу навчання Walmart Енді Тренор. NPR. «Ви можете взяти інтерв’ю у віртуальній реальності, і виходячи з того, як вони відповідають на запитання, ви можете попередньо вибрати, чи підходять вони для цієї ролі чи ні».

Віртуальна спільна зустріч

Просторові

Пандемія коронавірусу змушує більше компаній досліджувати VR для роботи. В телефонному інтерв’ю Алекс Хауленд, президент і співзасновник компанії-виробника програмного забезпечення VirBELA, пояснює, що «стався вибух інтересу з боку бізнесу». Його компанія створює простори для віртуальної реальності для співпраці, які можуть приймати до 10 000 людей одночасно.

Віртуальне проти відео проти реальності

Оскільки пандемія зачіпає офісну культуру, взаємодія чистого тексту, як-от електронна пошта, може здаватися стерильною. Навіть відеоконференції часто просто показують обличчя людей, що може ускладнити читання людей. «Незважаючи на те, що програми для відеоконференцій є платформами для спілкування за замовчуванням, відсутність фізичного аспекту ускладнює вивчення мови тіла колеги, що робить досвід неповним порівняно з фізичним обговоренням з ними», – сказав Янів Масєді, директор з управління відеоконференціями Nextiva , в електронному інтерв’ю. Багато людей також з’ясовують, що постійне перебування перед камерою є виснажливим. «Що приємно в тому, щоб бути позаду аватара, це те, що воно забезпечує певний рівень психологічної безпеки та конфіденційності, залишаючись соціальним», – сказав Хоуленд. «Отже, ми чуємо, як люди, які є інтровертами або людьми більш різноманітними, почуваються комфортно, виступаючи у віртуальному середовищі, таким чином, що їм може бути не комфортно виступати перед обличчям до обличчя». «Також трохи забороняє бути в кімнаті з іншими людьми, але ніхто інший не може бачити один одного, але вони знають, що вони там». Програмне забезпечення VirBELA дозволяє користувачам увімкнути камеру і показати своє справжнє обличчя, але багато людей вирішили не використовувати її, сказав Хоуланд. Виявляється, навіть використання аватари може бути соціально незручним. «Якщо ти наближаєш свій аватар до чужого, це так само незручно, як, знаєш, мені занадто близько», – сказав Хауленд. Традиційна поведінка іноді повторюється у віртуальному світі, сказав Хауленд, додавши: «Ми бачимо, що панове іноді дозволяють жінкам виходити через двері, перш ніж це робити».

Судити про людей за їх аватарами

Позитивним результатом широкомасштабного використання ВР є те, що це може дозволити судити про людей більше за їхніми ідеями, а не за тим, як вони виглядають, запропонував Джастін Беррі, критик Школи мистецтв Єльського університету та викладач Єльського центру спільних мистецтв та «Медіа» в телефонному інтерв’ю. «Мені було цікаво побачити, коли ти дивишся на віртуальну реальність і кажеш, хто знаходить комфорт чи безпеку в цьому просторі», – сказав він. «Певним чином це захищає людей, які можуть бути маргіналізованими». «Для інших це дає вам більше можливостей творчо співпрацювати разом як невелика команда, ніж плоский двовимірний досвід». Використання VR може стати новим звичним явищем, але, незважаючи на його переваги, воно не скоро повністю замінить фізичні взаємодії. Кінг, наприклад, «не бачить, щоб велике суспільство ніколи не виходило і не робило чогось, тому що віртуальна реальність така гарна. Я просто думаю, що нам потрібно 20 років від цього». Апаратне забезпечення для VR також теж має пройти довгий шлях, оскільки експерти кажуть, що нині гарнітури незграбні та мають екрани з відносно низькою роздільною здатністю. Люди також повинні навчитися пристосовуватися до взаємодії у віртуальній реальності. «Також трохи відмовляєш бути в кімнаті з іншими людьми, але ніхто інший не може бачити один одного, але вони знають, що вони там», – сказав Кінг. «У цьому є лише психологічний шматок, який робить це трохи дивним».

Навіть його прихильники визнають, що VR все ще перебуває в зародковому стані. То що може мати майбутнє для роботи? Розгортання надшвидких мереж 5G дозволить покращити зв’язки з віртуальною реальністю скрізь, сказав Хауланд. Швидші процесори також дозволять покращити графіку. «Я думаю, ви побачите більшу інтеграцію інструментів, з якими Facebook щойно вийшов», – сказав Хауланд. «Всі різні інструменти, якими ви користуєтесь у своєму офісі, зможуть підключатися до них у віртуальному світі. Тож це буде свого роду єдиний магазин для всіх речей, якими ви повинні бути, щоб бути ефективними».

Оновлення 25.09.20 12:53 вечора: Ми оновили статтю відповідно до правильної назви Алекса Хоуленда. Раніше повідомлялося, що він був генеральним директором VirBELA.