Saltar al contenido

Ваш Apple Watch може допомогти приборкати кошмари

31 de diciembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • NightWare — це програма Apple Watch, нещодавно схвалена FDA для полегшення кошмарів, пов’язаних із ПТСР.
  • Результати дослідження за участю NightWare виглядають багатообіцяючими, але навряд чи додаток замінить ліки та терапію, кажуть експерти.
  • Додаток працює, відстежуючи рух розумного годинника та дані про пульс, а потім перериває сон гудінням.

Додаток, нещодавно схвалений FDA для боротьби з нічними кошмарами, пов’язаними з ПТСР, є перспективним, але навряд чи замінить ліки та інші методи лікування, кажуть експерти.

NightWare – це програма Apple Watch, яка допомагає лікувати кошмари, спричинені такими розладами, як ПТСР. Він працює, відстежуючи рух розумного годинника та дані про частоту серцевих скорочень, щоб виявляти погані сни та переривати їх, не прокидаючи користувача вібрацією. Додаток має використовуватися лише за рецептом, і це добре, кажуть спостерігачі. «Недоліком цього підходу є те, що він нічого не впливає на реакцію адреналіну, тому я б стурбований тим, що адреналін порушує сон навіть після того, як додаток розбудить користувача», — доктор Аарон Вайнер, клінічний психолог, який спеціалізується на травми, сказав в електронному інтерв’ю. «Це також може зменшити ймовірність того, що людина вирішить відвідати терапію, яка, зрештою, буде найефективнішим способом остаточного усунення симптомів ПТСР».

Не використовуйте без Rx

Розробник програми каже, що програмне забезпечення не призначене для заміни терапії, а має бути частиною загальної стратегії лікування, яка включає ліки. Компанія також застерігає від використання NightWare, якщо ви «розігруєтесь» під час сну. За словами компанії, NightWare вивчає режим сну користувача лише через кілька днів носіння годинника щоночі. Користувачі носять годинник лише під час сну та заряджають протягом дня. 30-денне рандомізоване дослідження 70 пацієнтів показало кращу якість сну з NightWare, ніж у контрольній групі, йдеться в заяві FDA. «Сон є невід’ємною частиною розпорядку дня людини», — сказав Карлос Пенья, директор відділу пристроїв неврологічної та фізичної медицини в Центрі пристроїв і радіологічного здоров’я FDA. «Однак деякі дорослі, які страждають від кошмарного розладу або переживають кошмари через посттравматичний стресовий розлад, не можуть отримати необхідний відпочинок. Сьогоднішній дозвіл пропонує новий варіант лікування з низьким рівнем ризику, який використовує цифрові технології, щоб забезпечити тимчасове полегшення сну. розлади, пов’язані з кошмарами».

Депресивний солдат і його психотерапевт під час сеансу.

Одна з потенційних проблем із NightWare полягає в тому, що, незважаючи на те, що він розроблений таким чином, щоб не будити користувачів, коли їм сниться кошмар, звукове сповіщення може вивести їх із фази швидкого сну, «що інакше могло б відновити, але менше кошмарів було б надзвичайно корисним для люди», – сказав Вайнер.

Заповнення порожнечі

Додаток може заповнити порожнечу в лікуванні, зазначив Вайнер, оскільки поточні можливості обмежені. Психіатри призначають препарат під назвою празозин, щоб зменшити вироблення адреналіну, «оскільки кошмари посттравматичних стресових розладів виникають через травматичні спогади, що виникають уві сні, а потім викликають викид адреналіну», — сказав він. Інший підхід полягає в тому, щоб зменшити чутливість пацієнтів до травматичної пам’яті за допомогою терапії, тим самим зупинивши реакцію, викликану адреналіном боротьби або втечі, сказав він. ПТСР і проблеми зі сном є серйозною проблемою, кажуть експерти. Одне дослідження показало, що поширеність посттравматичного стресового розладу протягом життя серед дорослих американців становить 6,8 відсотка. Програми не слід використовувати як заміну терапії, сказала психолог Ніккі Вінчестер в електронному інтерв’ю. «У більшості випадків люди повинні звертатися за лікуванням до ліцензованого терапевта», – додала вона. «Однак програми можуть бути корисними інструментами для надання навичок справлятися з легкодоступними симптомами». Сон є невід’ємною частиною розпорядку дня людини. NightWare — єдиний додаток, схвалений FDA для посттравматичних стресових розладів і нічних кошмарів, але він входить до числа додатків, спрямованих на покращення сну, що постійно зростає. Наприклад, є Sleep Cycle, який стверджує, що він «відстежує та аналізує ваш сон, прокидаючись у найоптимальніший час, відчуваючи себе відпочилими». Інший варіант — Pillow Automatic Sleep Tracker, який використовує «вдосконалені алгоритми, які відстежують ваші рухи та частоту серцевих скорочень, щоб розбудити вас на найлегшій стадії сну». Або ви можете спробувати Sleep Tracker ++, який «використовує переваги можливостей моніторингу руху та здоров’я вашого Apple Watch для вимірювання як тривалості, так і якості вашого сну». Хороший нічний сон важливий для кожного, оскільки він забезпечує як фізичні, так і психологічні переваги. Для тих, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад, сон є особливою проблемою, і NightWare може бути цінним інструментом, який допоможе їм впоратися.