Saltar al contenido

Веб-преса: що це і як воно використовується

15 de abril de 2021

Якщо ви коли-небудь бачили у фільмі працюючий величезний друкарський прес у фільмі з усіма його величезними циліндрами, що обертаються, і папір для паперу, що пролітає надшвидким безперервним потоком, ви бачили приклад веб-преси розміром у кімнату. Інтернет-прес друкує на суцільних рулонах паперу або інших підкладках. Деякі веб-преси одночасно друкуються з обох сторін паперу. У більшості веб-пресів використовується кілька підключених блоків для друку різних кольорів чорнила, а в деяких є агрегати, які вирізають, збігають, складають та пробивають – все по черзі, – тому готовий продукт скачується з кінця преса, готовий до розповсюдження.

Змістовий покажчик

Використання веб-преси

У високошвидкісних комерційних веб-пресах використовуються широкі рулони паперу для газет, книг, календарів та іншої друкованої продукції. Нагрівальні веб-преси використовують тепло, щоб встановити чорнило, що важливо для друку з високою швидкістю на глянцевому складі. Папір проходить через веб-блоки так швидко, що потрібно встановити чорнило. Маленькі або холодно встановлені веб-преси обробляють бланки меншого обсягу, такі як пряма пошта та невеликі видання шириною рулону паперу від 11 дюймів. Папір, що використовується на холодно закріплених веб-пресах, майже завжди не має покриття.

Веб-прес-друк газети

Flickr / Rod Raglin / CC BY-SA 2.0
Газетні преси можуть займати кілька поверхів і містити безліч друкарських одиниць, а також різноманітні складні секції для обробки різних секцій паперу. Фраза «Зупиніть преси!» спочатку мова йшла про припинення роботи газетної веб-преси через важливу історію останніх новин. Якщо друк вже тривав, але недалеко, пластину із зміною було б замінено, і нова версія паперу почала б скачуватися з кінця преса. Веб-прес зазвичай використовується для надрукування великих обсягів, таких як журнали та газети. Веб-преси набагато швидші, ніж більшість листових пресів. Друкарські машини для флексографічного друку, які часто використовують для упаковки, як правило, є веб-пресами.

Переваги веб-преси

Перевагами використання веб-преса є його швидкість і менші витрати на тривалий цикл. Веб-преси:

  • Значно швидше, ніж листові преси
  • Майте меншу вартість паперу для рулонів паперу
  • Обробляйте більшу частину складних та палітурних рядків, щоб виріб був готовим, коли він надходить із преса
  • Після запуску веб-прес зменшує накладні витрати та час виробництва

Ці переваги зазвичай прирівнюються до нижчої ціни за штуку на роботах з тривалим періодом роботи.

Недоліки веб-преси

Недоліки веб-пресів в основному стосуються власників та операторів:

  • Набагато дорожчі, ніж листові преси
  • Більше, важке обладнання
  • Зазвичай потрібно більше одного оператора
  • Голосно під час бігу. Деякі потребують спеціальних звукоізоляційних кімнат
  • Значно більші вимоги до інфраструктури та енергії
  • Вищі витрати на готовність та відходи

У певний момент тривалості циклу переваги та недоліки скасовуються. Взагалі, довгий тираж дешевший, якщо друкується на веб-пресі, ніж на листовому друку, але короткий тираж на веб-пресі буде невигідним.

Проблеми дизайну

Якщо ви розробляєте публікацію, призначену для веб-друку, вам, швидше за все, не потрібно буде робити будь-які корективи для неї у програмному забезпеченні для розміщення сторінки. Більшість великих поліграфічних компаній, що працюють у веб-пресах, використовують програмне забезпечення, яке обробляє накладення сторінок вашого документа, тому після завершення проекту все виходить у належному порядку. Тим не менш, якщо це ваш перший досвід у розробці друкованого накладу в Інтернеті, запитайте у комерційної поліграфічної компанії, чи має вона якісь конкретні вказівки, яким слід дотримуватися.