Saltar al contenido

Видаліть або відформатуйте диски вашого Mac за допомогою Disk Utility

21 de julio de 2021

Disk Utility, безкоштовний додаток, що входить до складу операційної системи Mac, – це багатоцільовий простий у використанні інструмент для роботи з жорсткими дисками, твердотільними накопичувачами та образами дисків. Крім усього іншого, Disk Utility може стирати, форматувати, відновлювати та розділяти жорсткі диски та твердотільні диски, а також створювати масиви RAID. Цей посібник призначений для версії Disk Utility, яка міститься в OS X Yosemite (10.10) та раніше. Утиліта Disk Utility зазнала змін у OS X El Capitan (10.11) та версіях операційної системи macOS. Якщо вам потрібно відформатувати диск, використовуючи OS X El Capitan (10.11) або пізнішої версії, ознайомтесь із розділом Форматування диска Mac за допомогою утиліти диска (OS X El Capitan або пізнішої версії)

Змістовий покажчик

Ознайомлення з утилітою диска в OS X Yosemite і раніше

Disk Utility працює з дисками та томами. Термін «диск» відноситься до самого накопичувача. Том – це відформатований розділ диска. Кожен диск має мінімум один том. Ви можете використовувати Disk Utility для створення одного або декількох томів на диску. Важливо розуміти взаємозв’язок між диском та його обсягами. Ви можете стерти том, не впливаючи на решту диска, але якщо ви видалите диск, ви видалите кожен том, який він містить. Утиліта Disk Utility складається з трьох основних розділів: панелі інструментів, яка охоплює верх робочої області Disk Utility, вертикальної області зліва, що відображає диски та томи, та робочої області праворуч, де ви виконуєте завдання на вибраному диску або томі.

Disk Utility знаходиться в Програми > Комунальні послуги. Він знаходиться лише у док-станції, поки він відкритий. Якщо ви плануєте використовувати Disk Utility для обслуговування системи або для роботи з жорсткими дисками, додайте його в Dock. Клацніть на Дискова утиліта , поки він знаходиться в Dock і виберіть Тримайте в Dock.

Стирання не запущеного тому

Стирання гучності – це простий спосіб звільнити місце на диску. Багато мультимедійних програм, таких як Adobe Photoshop, потребують великої кількості суміжного дискового простору для ефективної роботи. Стирання тому – це швидший спосіб створити цей простір, ніж використання сторонніх інструментів дефрагментації. Оскільки процес стирає всі дані з тома, деякі мудрі мудрі люди створюють невеликі томи для зберігання даних проекту, а потім стирають том перед початком наступного проекту. Викладений тут спосіб стирання не вирішує жодних проблем безпеки, які можуть бути пов’язані зі стертими даними. Більшість програм відновлення даних можуть відновити дані, які стираються за допомогою цього процесу. Якщо вас турбує безпека, скористайтеся процедурою безпечного стирання, описаною далі в цьому посібнику. Щоб стерти гучність:

 1. Виберіть том з дисків і томів, перелічених у лівій частині вікна Disk Utility. Кожен диск і том ідентифікуються тим самим іменем та піктограмою, які відображаються на робочому столі Mac.

  Disk Utility з диском, вибраним у лівій колонці

 2. Клацніть на Стерти вкладку. Ім’я вибраного тому та поточний формат відображаються у правій частині робочої області Disk Utility.

  Disk Utility із вибраною вкладкою Erase

 3. Клацніть Стерти. Disk Utility демонтує том з робочого столу, стирає його, а потім знову встановлює на робочому столі.

  Утиліта диска з вибраним стиранням

Видалений том зберігає те саме ім’я та тип формату, що й оригінал. Якщо вам потрібно змінити тип формату, див. Далі, як відформатувати жорсткий диск Mac за допомогою Disk Utility, у цьому посібнику.

Безпечне стирання гучності

Disk Utility пропонує чотири варіанти безпечного стирання даних на томі. Варіанти включають базовий метод стирання, трохи безпечніший спосіб стирання та два методи стирання, які відповідають або перевищують вимоги Міністерства оборони США щодо стирання конфіденційних даних з жорстких дисків. Якщо ви стурбовані тим, що хтось зможе відновити дані, які ви збираєтеся стерти, скористайтеся цим методом безпечного стирання.

 1. Виберіть том із дисків і томів, перелічених у лівій частині вікна Disk Utility. Кожен диск і том ідентифікуються тим самим іменем та піктограмою, які відображаються на робочому столі Mac.

  Disk Utility з диском, вибраним у лівій колонці

 2. Клацніть на Стерти вкладку. Ім’я вибраного тому та поточний формат відображаються праворуч від робочої області Disk Utility.

  Disk Utility із вибраною вкладкою Erase

 3. Клацніть Параметри безпеки до відображати параметри стирання, які залежать від версії Mac OS, яку ви використовуєте.

  Дискова утиліта з вибраними параметрами безпеки

  Варіанти для OS X Snow Leopard і раніше

  • Не стирати дані: Цей метод швидкий, але не безпечний. Він видаляє каталог каталогу тому, але фактичні дані залишаються незмінними.
  • Нульові дані: Цей метод забезпечує хороший рівень безпеки. Він стирає дані тому, записуючи над ними нулі. Тривалість цього методу залежить від розміру обсягу.
  • 7-прохідне стирання: Цей метод відповідає вимогам безпеки норм Міністерства оборони США 5220-22M щодо стирання магнітних носіїв. Цей спосіб стирання може зайняти багато часу.
  • 35-прохідне стирання: Це найвищий рівень захисту від стирання даних, який підтримує Disk Utility. Він записує дані на томі 35 разів. Не очікуйте, що цей спосіб стирання закінчиться найближчим часом.

  Варіанти для OS X Lion Through OS X Yosemite

  У спадному меню Параметри безпечного стирання представлені параметри, схожі на ті, що були у попередніх версіях операційної системи, але замість списку параметрів для повного вибору використовується повзунок. Варіанти повзунка:

  • Найшвидший: Це найшвидший спосіб стирання. Це не кодує дані файлу, а це означає, що програма відновлення може змогти відновити стерті дані.
  • Обнулити дані: Цей метод стирання записує єдиний шлях нулів у всі місця на вибраному томі або диску. Розширені методи відновлення могли б відновити дані, але це зажадало б багато часу та зусиль.
  • Трипрохідний: Це DOE-сумісне трипрохідне безпечне стирання. Він записує два проходи випадкових даних на том або диск, а потім записує один прохід відомого шаблону даних на том або диск.
  • Найбезпечніший: Цей метод надійного стирання тома або диска відповідає вимогам стандарту Міністерства оборони США (DOD) 5220-22M щодо надійного стирання магнітних носіїв. Видалений том пишеться сім разів, щоб забезпечити відновлення даних.
 4. Зробіть свій вибір і натисніть на гаразд , щоб закрити Параметри безпеки.

  Вікно Параметри безпечного стирання утиліти Disk з підсвічуванням OK

 5. Клацніть Стерти. Disk Utility демонтує том з робочого столу, стирає його, а потім знову встановлює на робочому столі.

  Утиліта диска з вибраним стиранням

Як відформатувати жорсткий диск Mac за допомогою Disk Utility

Форматування накопичувача концептуально те саме, що його стирання. Основна відмінність полягає в тому, що ви вибираєте диск, а не том, зі списку пристроїв. Ви також вибираєте тип формату накопичувача для використання. Цей процес форматування займає трохи більше часу, ніж основний спосіб стирання.

 1. Виберіть диск зі списку накопичувачів та томів, показаних у Disk Utility. Кожен диск у списку відображає його ємність, виробника та назву продукту, наприклад 232,9 ГБ WDC WD2500JS-40NGB2. Потім натисніть Стерти вкладку.

  Параметри Disk Utility Erase для переформатування жорсткого диска

 2. Введіть назву диска. Ім’я за замовчуванням – Без назви. Ім’я накопичувача з часом з’являється на робочому столі, тому радимо вибрати щось описове або принаймні цікавіше, ніж Untitled.

 3. Виберіть формат гучності для використання. Формат гучності у спадному меню перелічені доступні формати накопичувачів, які підтримує Mac. Виберіть Mac OS Extended (у журналі).

  Disk Utility з Mac OS Extended (Журнал), вибраним як формат

 4. Клацніть Параметри безпеки щоб відкрити меню, що відображає кілька варіантів безпечного стирання.

  Дискова утиліта з вибраними параметрами безпеки

 5. За бажанням виберіть Нульові дані. Цей параметр призначений лише для жорстких дисків і не повинен використовуватися з твердотільними накопичувачами. Zero Out Data виконує тест на жорсткому диску, оскільки записує нулі на пластини диска. Під час тесту утиліта Disk Utility відображає будь-які пошкоджені розділи, знайдені на пластинах диска, щоб їх не можна було використовувати. Ви не зможете зберігати важливі дані на сумнівному розділі жорсткого диска. Процес стирання може зайняти досить багато часу, залежно від місткості накопичувача.

 6. Зробіть свій вибір і натисніть гаразд закрити меню Параметри безпеки.

 7. Клацніть на Стерти кнопку. Disk Utility демонтує том з робочого столу, стирає його, а потім знову встановлює на робочому столі.

  Утиліта диска з вибраним стиранням

Видалення або форматування диска запуску Mac за допомогою Disk Utility

Disk Utility не може безпосередньо стерти чи відформатувати завантажувальний диск, оскільки Disk Utility та всі використовувані ним системні функції знаходяться на цьому диску. Якщо Disk Utility намагається стерти завантажувальний диск, він в певний момент видалиться, що створить проблему. Щоб обійти цю проблему, скористайтеся Disk Utility з джерела, відмінного від завантажувального диска. Одним із варіантів є встановлення DVD з ОС X, якщо у вас він є, який включає програму Disk Utility. Маки без оптичних приводів використовують том відновлення.

Використання OS X Встановіть DVD

 1. Вставте OS X Install DVD у програвач читання компакт-дисків / DVD-дисків на вашому Mac.

 2. Перезапустіть Mac, вибравши Перезапустіть в меню Apple. Коли дисплей порожнім, натисніть і утримуйте кнопку C. клавішу на клавіатурі.

 3. Завантаження з DVD може зайняти час. Після того, як ви побачите сірий екран з логотипом Apple посередині, відпустіть C. ключ.

 4. Виберіть Використовуйте англійську мову як основну коли з’явиться ця опція, а потім клацніть на стрілка кнопку.

 5. Виберіть Утиліта диска від Комунальні послуги меню.

  Екран утиліти відновлення

 6. Коли Disk Utility запускається, виберіть диск із дисків та томів, перелічених у лівій частині вікна Disk Utility.

 7. Клацніть на Стерти вкладку. Ім’я вибраного диска та поточний формат відображаються у правій частині робочої області Disk Utility.

 8. Клацніть Стерти. Disk Utility демонтує диск із робочого столу, стирає його, а потім встановлює на робочий стіл.

Використання OS X Recovery HD

Маки, у яких немає оптичного приводу, який завантажується з Recovery HD для запуску Disk Utility. Потім ви можете використовувати кроки в Стерти том, що не запускається на початку цієї статті.

Перезапустіть Mac

 1. Закрийте Disk Utility, вибравши Вийти з утиліти Disk від Дискова утиліта пункт меню. Це повернеться до вікна Install OS X.

 2. Закрийте інсталятор OS X, вибравши Закрийте інсталяцію OS X.r від Інсталятор Mac OS X. пункт меню.

 3. Встановіть завантажувальний диск, натиснувши на Диск запуску кнопку.

 4. Виберіть диск, яким ви хочете стати завантажувальним, а потім клацніть на Перезапустіть кнопку.