Skip to content

Визначення растрового зображення та растрового зображення

6 de Липень de 2021

Зображення на основі растрових зображень складаються з пікселів у сітці. Кожен піксель або «біт» на зображенні містить інформацію про колір, що відображається. Растрові зображення мають фіксовану роздільну здатність і їх розмір неможливо змінити без втрати якості зображення. Ці зображення також називаються растрові зображення. Альтернативою растровому зображенню є векторні зображення, які замість крапок використовують вбудовані інструкції для малювання ліній на контурах. Вектор може бути безкінечно змінений без втрати якості зображення.

Все про пікселі

Кожен піксель на екрані, якщо говорити дуже просто, – це «біт» кольорової інформації, що використовується для відображення зображення на екрані. Цей екран може бути таким самим маленьким, як екран на Apple Watch, або таким великим, як піксельна дошка, знайдена на Таймс-сквер. Поряд із необхідністю знати три кольори (червоний, зелений, синій), застосовані до пікселя, ще один «біт» інформації – це місце, де саме знаходиться цей піксель на зображенні. Ці пікселі створюються під час захоплення зображення. Таким чином, якщо ваша камера знімає зображення з 1280 пікселів у поперечнику та 720 пікселів, внизу на зображенні є 921 600 окремих пікселів, і колір та місце розташування кожного пікселя повинні бути запам’ятані та відтворені. Якщо подвоїти розмір зображення, пікселі збільшуються, а розмір файлу збільшується, оскільки однакова кількість пікселів зараз знаходиться на більшій площі. Пікселі не додаються. Якщо зменшити розмір зображення, однакова кількість пікселів знаходиться на меншій площі, і як такий розмір файлу зменшується.

Як фактори роздільної здатності в

Ще одним фактором, який впливає на растрові зображення, є роздільна здатність. Роздільна здатність фіксується під час створення зображення. Багато сучасних цифрових камер, наприклад, знімають зображення з роздільною здатністю 300 точок на дюйм. Це пояснює, чому зображення цифрових камер можуть бути досить величезними. Для відображення та кольорового зображення на тонну більше пікселів, ніж зазвичай на звичайному дисплеї комп’ютера.

Типові формати на основі растрових зображень

Поширеними форматами растрових зображень є JPEG, GIF, TIFF, PNG, PICT та BMP. Більшість растрових зображень можна дуже легко перетворити в інші формати на основі растрових зображень. Растрові зображення, як правило, мають набагато більший розмір файлів, ніж векторна графіка, і їх часто стискають, щоб зменшити їх розмір. Хоча багато графічних форматів базуються на растрових зображеннях, растрове зображення (BMP) також є графічним форматом, хоча сьогодні його використання дуже рідко.