Saltar al contenido

Визначення та приклади операційної системи (ОС).

2 de diciembre de 2022

Операційна система — це потужна і зазвичай обширна програма, яка контролює апаратне та інше програмне забезпечення комп’ютера та керує ними. Для всіх комп’ютерів і подібних пристроїв потрібні операційні системи, включаючи ноутбук, планшет, настільний комп’ютер, смартфон, розумний годинник і маршрутизатор. Не знаєте, яку операційну систему ви використовуєте? Скористайтеся інструментом інформації про систему Lifewire нижче, щоб дізнатися!

Змістовий покажчик

Приклади операційних систем

Ноутбуки, планшети та настільні комп’ютери працюють під керуванням операційних систем. Ви, мабуть, чули про більшість із них. Деякі приклади включають версії Microsoft Windows (наприклад, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista та Windows XP), macOS від Apple (раніше OS X), ОС Chrome і різні списки розповсюдження Unix і Linux. (Unix і Linux є операційними системами з відкритим кодом.)

Microsoft Windows 10.

Ваш смартфон працює під управлінням мобільної операційної системи, ймовірно, iOS від Apple або Android від Google. Обидва назви загальноприйняті, але ви, можливо, не здогадувалися, що це операційні системи, які працюють на цих пристроях. Такі сервери, як сервери, які розміщують веб-сайти, які ви відвідуєте, або обслуговують відео, які ви переглядаєте, як правило, під керуванням спеціалізованих операційних систем, розроблених і оптимізованих для запуску спеціального програмного забезпечення, необхідного для того, щоб змусити їх робити те, що вони роблять. Деякі приклади включають Windows Server, Linux і FreeBSD.

Головне меню робочого столу Linux Mint

Linux Mint.

Програмне забезпечення та операційні системи

Більшість програмних програм розроблено для роботи лише з операційною системою однієї компанії, наприклад просто Windows (Microsoft) або просто macOS (Яблуко). Частина програмного забезпечення чітко вкаже, які операційні системи вона підтримує, і за потреби буде дуже конкретною. Наприклад, програма для створення відео може підтримувати Windows 11 і Windows 10, але не підтримувати старіші версії, такі як Windows Vista і XP.

Анотований знімок екрана сторінки завантаження Adobe Acrobat, що демонструє варіанти завантаження операційної системи Windows і Mac

Розробники програмного забезпечення також часто випускають інші версії свого програмного забезпечення, які працюють з різними операційними системами. У прикладі програми для виробництва відео ця компанія також може випустити іншу версію програми з тими ж функціями, яка працює лише з macOS. Також важливо знати, чи є у вас 64-розрядна чи 32-розрядна операційна система Windows. Це поширене запитання, яке задають під час завантаження програмного забезпечення. Спеціальні типи програмного забезпечення, які називаються віртуальними машинами, можуть імітувати «справжні» комп’ютери та запускати на них різні операційні системи.

Помилки операційної системи

Існує багато способів пошкодження або пошкодження самої операційної системи, але ці проблеми трапляються відносно рідко. У Windows найсерйознішим є повідомлення про помилку Operating System Not Found, яке означає, що ОС навіть не знайдено!

Оновлення операційної системи

Усі сучасні операційні системи мають вбудований механізм підтримки оновлення програмного забезпечення. У Windows це відбувається через Windows Update. Інші операційні системи працюють так само, наприклад, коли ви оновлюєте ОС Android або завантажуєте та встановлюєте нові оновлення iOS. Підтримка операційної системи в актуальному стані з найновішими функціями є життєво важливою, щоб ви отримували максимальну віддачу від своїх грошей. Отримання виправлень системи безпеки є ще однією важливою причиною для забезпечення актуальності вашої ОС; це може допомогти запобігти проникненню хакерів у ваш пристрій.

FAQ

 • Скільки існує операційних систем?

  Існує три основні операційні системи для комп’ютерів: Windows, Apple і Linux. Дві основні операційні системи для мобільних пристроїв – Android та iOS. Існує незліченна кількість інших операційних систем, створених для конкретних пристроїв, наприклад One UI від Samsung, який працює лише на пристроях Samsung.

 • Яка операційна система для Chromebook?

  Google Chromebook зазвичай працює під керуванням ОС Chrome, яка оптимізована для використання з екосистемою онлайн-інструментів Google (Google Docs, браузер Chrome тощо). Однак деякі Chromebook також можуть запускати програми Android і Linux.

 • Яка операційна система для планшетів Amazon Fire?

  Планшети Amazon працюють під керуванням Fire OS, яка є модифікованою версією Android. (Дізнайтеся про історію Fire OS і як вона відповідає Android.)

 • Яку операційну систему використовують розумні годинники?

  Він може варіюватися. Apple Watch працює на watchOS, тоді як більшість інших розумних годинників використовують операційну систему Wear, операційну систему Google для пристроїв, які можна носити.