Skip to content

Використання недорогих підтверджень друку для перевірки проекту

12 de Липень de 2021

Блулінія – це доказ, зроблений комерційним принтером і представлений клієнту для перевірки елементів друкарського завдання, яке було сфотографовано, розібрано та зображено. Негативи, з яких будуть виготовлені пластини для преса, зображуються на тонкому блакитному світлочутливому папері. Текст і зображення на блакитному блакитному папері відображаються темно-синім кольором, звідси і назва доказу.

Призначення Bluelines

Блюлайн корисні для підтвердження того, що шрифти не були за замовчуванням встановлені для інших менш бажаних шрифтів, що номери сторінок книги або бюлетеня падають у правильному порядку та що елементи друкованого проекту, здається, розміщені правильно. Папір, на якій зроблені сині кольори, можна зобразити з обох сторін, а потім обрізати та скласти, щоб продемонструвати, що кожна сторінка копіюється на потрібну сторінку, що всі сторінки впорядковані та що кожна сторінка відцентрована або розміщена іншим чином, як передбачалося клієнт. Блюліні також показує будь-які подряпини або дефекти негативів. Коли клієнт схвалює стійку до синього кольору, друкарські форми потім виставляються з тих самих негативів, що були використані для виготовлення блакитної лінії.

Переваги використання Bluelines

  • Блюлейни – недорогий доказ.
  • Вони зображені з тієї самої плівки, з якої виготовлені пластини.
  • Зміни або виправлення на цьому етапі процесу перевірки простіші та дешевші.
  • Вони показують сторінки книг у порядку та резервних копіях.
  • Bluelines показують кінцевий розмір та складки.

Блюлейни в епоху цифрових технологій

Деякі комерційні принтери все ще використовують плівку для виготовлення пластин та традиційних синіх тонів, але багато принтерів перейшли на повністю цифрові робочі процеси. Термін “синя лінія” зберігся, хоча новий доказ, що носить цю назву, не є синім. Цифровий блок робиться з накладених електронних файлів, які будуть спалені на друкарських формах або відправлені безпосередньо в пресу. Якість доказу не є якістю друку або кольором, але – як і традиційні сині лінії – воно використовується для підтвердження розташування елементів та точності розміщення сторінок. Доказ зазвичай надруковують на обох сторонах тонкого білого паперу, потім обрізають і, за необхідності, зшивають у формі книги або бюлетеня.

Інші типи доказів

Комерційні поліграфічні компанії зазвичай пропонують повнокольорову та кольорову цифрову кольоропробу. Цей тип доказу використовується спеціально для оцінки якості зображень та точності кольору. Папір, як правило, односторонній і щільний, тому цей доказ не зберігається у складеному вигляді. Якщо клієнт схвалює кольоростійкість, доказ надається техніку преси, який відповідає кольору на пресі. Цей тип стійкий, якщо дорожчий, ніж синій. Преси для друку зустрічаються рідше, ніж у минулому, оскільки цифрові кольоропроби добре виконують роботу, показуючи якість готового продукту. Однак преси все ще доступні. У цьому випадку вся робота, над якою надруковано завдання, виконана до певного моменту. Пресовий технік встановлює пластини та фарби перед тим, як надрукувати надрукований аркуш на папері, визначеному для роботи. Це підтвердження преси надається клієнту. Прес-технік чекає, поки клієнт перевірить доказ. Якщо це затверджено, завдання виконується. Якщо клієнт вносить зміни, робота знімається з преси та переноситься на інший день або час. Це дуже дорогий варіант перевірки.