Saltar al contenido

Використання паяльної станції для ремонту друкованої плати

15 de abril de 2021

Перш ніж ви зможете вирішити проблему з друкованою платою (друкованою платою), вам, швидше за все, доведеться видалити деякі компоненти з ПК. Можна видалити інтегральну схему (ІС), не пошкодивши її, використовуючи паяльну станцію.

Технік з ремонту, що працює на комп'ютері в майстерні з ремонту комп'ютерів

Монетний двір Зображення / Getty Images

Змістовий покажчик

Інструменти для видалення мікросхеми за допомогою паяльної станції

Для обробки припою потрібно кілька інструментів, що передують базовій установці пайки. Для більших мікросхем вам може знадобитися таке електронне обладнання:

  • Паяльна станція для припою гарячим повітрям (регульована температура та регулювання потоку повітря необхідні)
  • Гніт припою
  • Паяльна паста (для перепаювання)
  • Флюс припою
  • Паяльник (з регульованим регулюванням температури)
  • Пінцет

Наступні інструменти не потрібні, але вони можуть полегшити переробку припою:

  • Насадки для патрубків для переробки гарячого повітря (специфічно для стружки, яка буде видалена)
  • Чіп-Квік
  • Гаряча плита
  • Стереомікроскоп

Підготовка до перепаювання

Щоб компонент був припаяний до тих самих накладок, що і попередній компонент, потрібно ретельно підготувати майданчик до пайки. Часто на колодках друкованої плати залишається значна кількість припою, що утримує мікросхему піднятою і заважає штирям правильно підключатися. Якщо мікросхема має нижню накладку в центрі, там припій може підняти мікросхему або створити важко закріплені містки припою, якщо вона виштовхується при натисканні ІС на поверхню. Накладки можна швидко почистити та вирівняти, провівши паяльник без припою над колодками та видаливши надлишки припою.

Як використовувати паяльну станцію для ремонту друкованих плат

Існує кілька способів швидко видалити мікросхему за допомогою паяльної станції. Основна техніка полягає в нанесенні гарячого повітря на компонент круговими рухами, щоб припій на компонентах плавився приблизно в той же час. Як тільки припій розплавиться, дістаньте компонент за допомогою пінцета. Інший прийом, який особливо корисний для більших ІС, – це використання Chip-Quik. Цей припій з дуже низькою температурою плавиться при нижчій температурі, ніж стандартний припій. Розплавившись стандартним припоєм, він залишається рідиною протягом декількох секунд, що забезпечує достатньо часу для видалення мікросхеми. Ще одна методика видалення мікросхеми починається з фізичного обрізання будь-яких штифтів компонента, що стирчать з нього. Відсікання всіх штифтів дозволяє видалити мікросхему. Для видалення залишків шпильок можна використовувати паяльник або гаряче повітря.

Небезпеки переробки припою

Коли насадка для гарячого повітря триває нерухомо протягом тривалого часу, щоб нагріти більший штифт або прокладку, друкована плата може занадто сильно нагрітися і почати розшаровуватися. Найкращий спосіб уникнути цього – повільний нагрів компонентів, щоб дошка навколо неї мала більше часу, щоб пристосуватися до зміни температури (або нагріти більшу площу дошки круговими рухами). Швидке нагрівання друкованої плати – це все одно, що опустити кубик льоду в теплу склянку з водою, тому уникайте швидких термічних напружень, коли це можливо. Не всі компоненти витримують тепло, необхідне для видалення ІС. Використання теплового екрану, такого як алюмінієва фольга, може запобігти пошкодженню прилеглих деталей.