Saltar al contenido

Використання штатива для отримання найкращих знімків

5 de mayo de 2021

Багато фотографічних ситуацій вимагають тривалої експозиції або необхідності постійного впливу. Ось чому штатив є таким корисним інструментом для фотографів. Однак це не просто випадок знання, коли використовувати штатив. Ви повинні знати, як правильно користуватися штативом, щоб переконатися, що він забезпечує адекватну підтримку вашої дзеркальної камери.

Використовуйте штатив.
Фотографія Еві Абелер

Змістовий покажчик

Як користуватися штативом

Штативи є найважливішою частиною інструментарію фотографа, особливо коли потрібна більша стійкість для критичних знімків. Нижче наведено кілька порад, як правильно користуватися штативом.

 1. По-перше, вам потрібно переконатися, що ваш штатив зможе адекватно витримати вагу Вашої дзеркальної камери. Не годиться купувати дешевий, неміцний штатив за 5 доларів, а потім очікувати, що він підтримуватиме дзеркальну фотокамеру з лінзами. Вкладайте гроші у такий міцний та витривалий штатив, наскільки ви можете собі це дозволити.

 2. Спробуйте знайти рівну землю, щоб надягти штатив, щоб він не хитався туди-сюди, створюючи небезпеку його падіння.

 3. Розведіть усі три ноги на всю ширину, щоб забезпечити рівну підтримку.

 4. Якщо вам потрібно розширити штатив, почніть зверху з найширших розгинань ніг. Зафіксуйте кожну ногу на своєму місці, як тільки ви її витягнете.

 5. Якщо ви подовжили штатив на повну висоту, і вам все одно потрібно більше розширення, ви можете підняти центральну колону. Однак потрібно пам’ятати, що вища центральна колона не буде настільки стабільною, як ноги, і це може спричинити коливання камери.

 6. Якщо до Вашого штатива додається рівень рівня, використовуйте цей параметр, щоб перевірити рівень штатива.

 7. Прикріпіть камеру до головки штатива за допомогою гвинтової пластини для швидкого зняття штатива. Вкрутіть це міцно в нитку штатива вашої камери (розташовану в нижній частині камери) і клацніть на місце на головці штатива. Не забудьте заблокувати його.

 8. Відрегулюйте головку штатива і затягніть усі гвинти, щоб фотокамера не ковзала і не рухалася під час зйомки.

 9. Якщо це особливо вітряний день, ви можете прикріпити важку сумку до нижньої частини центральної колони штатива, щоб допомогти їй зберегти стабільність.

Коли використовувати штатив

Існує безліч ситуацій, щоб використовувати штатив у своїй фотографії. Деякі ідеї див. Нижче.

 1. Найочевидніше використання штатива – це коли потрібно знімати тривалі експозиції без тремтіння камери. Якщо витримка менше 1/60, вам потрібен штатив для отримання чітких зображень.

 2. Якщо ви хочете створити ефірний, туманний вигляд проточної води, вам також потрібно буде використовувати штатив і тривалу витримку.

 3. Простий спосіб переконатися, що ваші пейзажі мають рівну лінію горизонту, – це використовувати штатив. Після того, як ви вирівняли штатив і правильно його встановили, вам не доведеться турбуватися про нахил камери під час складання зображення.

 4. Якщо ви знімаєте натюрморт, штатив полегшує тримати кожен різний об’єкт в одній точці кадру, а також допомагає стабільно фокусувати увагу на дрібних об’єктах.

 5. Штативи корисні для зйомки послідовних однакових портретів, що дозволяє фотографу просто розміщувати різних людей на одній позначці та скорочувати час, необхідний для складання кожного знімка. Це може бути особливо життєво важливим для швидкої корпоративної фотографії.

 6. Штативи можуть допомогти запобігти травмам спини. Якщо ваш дзеркальний дзеркальний апарат важкий і якщо ви постійно носите його на шиї під час зйомки, ваша спина постраждає. Постановка камери на штатив допоможе уникнути цієї проблеми.

Слово про моноподів

Монопод – це одна колона з гвинтом штатива зверху. Шип на дні деяких важких моноподів закопується в землю. Інші кишенькові. Вони часто використовуються разом зі штативом для підтримки важких телеоб’єктивів. Наприклад, фіксований 400 мм – це боротьба для фотографа, щоб підтримати його однією рукою. Ці довгі лінзи, як правило, постачаються зі штативом, що облягає лінзу. На них є гвинт для штатива, який можна прикріпити до монопода. Це також зручно, якщо ви вирушаєте у пустелю, щоб зробити чудову фотографію природи і вам потрібна трохи підтримки під час походів, щоб дістатися до цього місця. Це особливо корисно під час фотографування в місцях з обмеженим простором, оскільки монопод має менший відбиток, ніж штатив. Це також той випадок, коли в деяких місцях через свої розміри може бути заборонено штатив.