Saltar al contenido

Використовуйте належним чином розірване право або повне обґрунтування

20 de julio de 2021

Якщо хтось наполягає, що повністю виправданий текст кращий, ніж текст, вирівняний за лівим краєм, скажіть їм, що вони помиляються. Якщо хтось інший каже вам, що текст, вирівняний за лівим кращим кращим від виправданого тексту, скажіть, що вони помиляються. Якщо вони обидва помиляються, то що правильно? Вирівнювання – це лише невеликий шматочок головоломки. Те, що працює для одного дизайну, може бути неприйнятним для іншого макета. Як і у всіх макетах, це залежить від мети твору, аудиторії та її очікувань, шрифтів, полів, пробілів та інших елементів на сторінці. Найбільш підходящим вибором є вирівнювання, яке підходить для конкретного дизайну.

Змістовий покажчик

Про повністю виправданий текст

  • Часто вважається більш офіційним, менш дружнім, ніж текст, вирівняний ліворуч.
  • Зазвичай допускається більше символів у рядку, при цьому більше місця в тій же кількості місця (ніж той самий набір тексту, вирівняний за лівим краєм).
  • Може знадобитися додаткова увага до інтервалу між словами та символами та переносу, щоб уникнути некрасивих річок пробілу, що пробігають по тексту.
  • Можливо, більш знайомі читачам у деяких видах видань, таких як книги та газети.
  • Деяких людей природно тягне до «охайності» тексту, який ідеально вирівнюється ліворуч та праворуч.

Традиційно багато книг, інформаційних бюлетенів та газет використовують повне виправдання як засіб вкласти якомога більше інформації на сторінку, щоб скоротити необхідну кількість сторінок. Хоча вирівнювання було обрано з необхідності, воно стало нам настільки звичним, що ті самі типи публікацій, розміщені в тексті, вирівняному за лівим краєм, виглядали б дивно, навіть неприємно.

Піксабай
Ви можете виявити, що повністю виправданий текст є необхідністю або через обмеження простору, або очікування аудиторії. Однак, якщо це можливо, спробуйте розбити щільні блоки текстів із великими підзаголовками, полями або графікою.

Про текст, вирівняний за лівим краєм

  • Часто вважається більш неформальним, привітним, ніж виправданий текст.
  • Обшарпаний правий край додає елемент пробілу.
  • Може знадобитися додаткова увага до переносу, щоб утримати правий край від занадто рваного.
  • Як правило, з набором тексту, вирівняним за лівим краєм, легше працювати (тобто, вимагає менше часу, уваги та налаштування від дизайнера, щоб він добре виглядав).

Чотири приклади (на основі фактично опублікованих матеріалів) на допоміжних ілюстраціях для вирівнювання тексту демонструють використання вирівнювання. Незалежно від того, яке вирівнювання ви використовуєте, не забудьте приділяти пильну увагу переносу та інтервалам слів / символів, щоб ваш текст був якомога читабельнішим. Безсумнівно, знайдуться доброзичливі друзі, ділові партнери, клієнти та інші, хто поставить під сумнів ваш вибір. Будьте готові пояснити, чому ви вибрали вирівнювання, яке ви зробили, і будьте готові змінити його (і внести необхідні коригування, щоб він виглядав добре), якщо людина з остаточним схваленням все ж наполягає на чомусь іншому. Суть в тому, що немає правильного чи неправильного способу вирівнювання тексту. Використовуйте вирівнювання, яке має найбільший сенс для дизайну та ефективно передає ваше повідомлення.