Saltar al contenido

Використовуйте нівелір гучності в WMP 12, щоб вирішити проблеми з гучністю

15 de abril de 2021

Щоб мінімізувати різницю в гучності між піснями у вашій музичній колекції, Windows Media Player 12 пропонує опцію вирівнювання гучності. Це ще один термін для нормалізації і дуже схожий на функцію перевірки звуку в iTunes. Замість прямої (і постійної) зміни звукових даних, функція вирівнювання гучності WMP вимірює різницю між піснями та обчислює стандартний рівень гучності. Це неруйнівний процес, який забезпечує нормалізацію кожної пісні, яку ви граєте, стосовно інших. Потім інформація зберігається в метаданих кожної пісні (подібно до ReplayGain), щоб рівні зберігалися для подальшого прослуховування. Для того, щоб використовувати вирівнювання гучності в WMP 12, аудіофайли повинні бути у форматі аудіо WMA або MP3.

Змістовий покажчик

Як автоматично нормалізувати музичну бібліотеку в WMP 12

Якщо ви хочете усунути або мінімізувати значні зміни гучності між піснями у вашій бібліотеці Windows Media, запустіть програму WMP 12 і виконайте ці дії.

 1. На вкладці меню виберіть Переглянути слідом за ним Зараз грає. Крім того, ви можете використовувати CTRL + M комбінація клавіш, щоб відкрити вкладку головного меню WMP, або CTRL + 3 для запуску Зараз грає режим перегляду.

 2. Клацніть правою кнопкою миші в будь-якому місці екрана Зараз відтворюється та виберіть Покращення > Перехресне та автоматичне вирівнювання гучності. Тепер ви повинні побачити це розширене меню параметрів над екраном Зараз відтворюється.

 3. Виберіть Увімкніть автоматичне вирівнювання гучності.

 4. Закрийте екран налаштувань, вибравши X у верхньому правому куті вікна.

Варто пам’ятати про функцію автоматичного нівелювання WMP 12

Для пісень у вашій бібліотеці, які ще не мають значення вирівнювання гучності, збережених у своїх метаданих, вам доведеться відтворити їх до кінця один раз. WMP 12 додасть значення нормалізації лише після аналізу файлу під час відтворення. Це повільний процес у порівнянні з Перевірка звуку функція в iTunes, яка автоматично сканує всі файли за один раз. Якщо у вас вже була велика бібліотека до ввімкнення вирівнювання гучності, можливо, ви захочете встановити WMP для автоматичного вирівнювання гучності всіх нових пісень, доданих до вашої бібліотеки.

Як автоматично додавати вирівнювання гучності при додаванні нових пісень

Щоб усі нові файли, додані до вашої бібліотеки WMP 12, автоматично застосовували вирівнювання гучності, виконайте такі дії:

 1. На вкладці головного меню виберіть Інструменти слідом за ним Параметри …

 2. Виберіть Бібліотека, а потім встановіть прапорець для Додайте значення інформації щодо вирівнювання гучності для нових файлів.

 3. Виберіть Застосувати> Добре щоб зберегти налаштування.

Замість того, щоб повільно програвати всі пісні у вашій бібліотеці, щоб нормалізувати їх, ви можете просто видалити всю бібліотеку, а потім повторно завантажити її. Увімкнувши вирівнювання гучності для нових файлів, а потім повторно імпортувавши всі ваші музичні файли, ви зможете заощадити багато часу. Тільки переконайтеся, що випадково не видалите вихідні файли для бібліотеки.

Чому голосність між піснями так сильно змінюється?

Існує велика ймовірність того, що аудіофайли, що є на вашому комп’ютері чи зовнішньому запам’ятовуючому пристрої, не з одного місця. Медіатеки багатьох людей походять із таких джерел:

 • Придбано та завантажено пісні з музичних сервісів в Інтернеті.
 • Вирвані пісні з аудіо компакт-дисків.
 • Завантажено з легальних сайтів обміну файлами.
 • Записали живі виступи.
 • Оцифровано з аналогових джерел, таких як вінілові платівки чи касети.

Проблема з ними полягає в тому, що гучність, якість звуку та інші фактори можуть сильно відрізнятися. Часто різниця настільки різка, що ви змушені постійно змінювати гучність самостійно під час прослуховування. Це не ідеальний спосіб прослуховування музики, тому включення рівня гучності часто вартує зусиль.