Saltar al contenido

Використовуйте функцію Експорт із Lightroom, щоб зберегти редагування фото

28 de abril de 2021

Якщо ви новачок у Lightroom, ви можете знайти команду Зберегти. З вашим комп’ютером немає нічого поганого: він не існує. На відміну від іншого програмного забезпечення для редагування, Lightroom автоматично зберігає дані та використовує систему експорту для збереження файлів на жорсткому диску.

Змістовий покажчик

Збереження файлів у Lightroom

Lightroom – це неруйнівний редактор, що означає, що пікселі оригінальної фотографії ніколи не змінюються. Вся інформація про те, як ви редагували файли, автоматично зберігається в каталозі Lightroom, який є базою даних «за лаштунками». Якщо їх увімкнути в налаштуваннях, ці вказівки щодо редагування можуть також зберігатися разом із самими файлами у вигляді метаданих, або у файлах «бічної підвіски» XMP – файлі даних, який знаходиться поруч із файлом необробленого зображення. Замість того, щоб рятувати від Lightroom, використовується термінологія «Експорт». Експортуючи файли, оригінал зберігається, і ви створюєте остаточну версію файлу в будь-якому форматі файлу, який вам більше подобається.

Експорт файлів із Lightroom

Ви можете експортувати один або кілька файлів із Lightroom, зробивши вибір та дотримуючись будь-якої з цих інструкцій:

 • Вибирайте Експорт з меню файлу.
 • Клацніть правою кнопкою миші на зображенні та виберіть Експорт від Контекст меню.
 • Клацніть великий Експорт внизу лівої бічної панелі в Розвивати модуль.
 • Використовуйте комбінацію клавіш Ctrl-Shift-E.

Рекомендується не експортувати відредаговані фотографії, поки вони вам не знадобляться в іншому форматі – можливо, для надсилання на принтер, публікації в Інтернеті або роботи в іншій програмі. Наведене вище діалогове вікно Експорт не сильно відрізняється від діалогового вікна Зберегти як для багатьох програм. По суті діалогове вікно експорту Lightroom задає вам набір питань:

 • Місце експорту: Це визначає, де на комп’ютері ви хочете зберегти експортований файл. Якщо у вас є певна папка, виберіть Експорт у> Певну папку. Виберіть Вибирайте і знайдіть папку. Якщо ви хочете додати підпапку, вам буде запропоновано назвати її.
 • Іменування файлів: Виберіть ім’я файлу та вирішіть, чи має розширення бути великим чи малим. Це здебільшого для організаційних уподобань. Це не впливає на вихід. Слід лише пам’ятати, що ім’я, яке ви присвоїли файлу, буде використовуватися як ім’я за замовчуванням для всіх наступних файлів, які ви експортуєте з цього проекту.
 • Відео: Ви можете експортувати відео із Lightroom. Деякі формати відео, які можна вибрати, включають AVI, MOV, MP4 та AVCHD.
 • Налаштування файлу: Тут ви встановлюєте формат файлу. Доступні типи включають JPEG, PSD, TIFF, DNG, PNG та Original. Після вибору формату область зміниться, щоб надати вам ряд варіантів, характерних для вибраного формату.
 • Розмір зображення: Ця область дозволяє змінити розмір зображення до певних розмірів та роздільної здатності.
 • Заточення вихідного сигналу: Ви можете додати трохи різкості до своїх фотографій під час експорту. Кількість застосованої різкості залежить від формату та роздільної здатності.
 • Метадані: Ви можете додати авторські права або іншу інформацію для вбудування у файл. Ви також можете додати власні ключові слова
 • Водяний знак: До більшості файлів можна додати авторські права або власні водяні знаки.
 • Подальша обробка: Ця область дозволяє визначити, що робити після експорту зображення або відео.

Якщо ви часто експортуєте файли, використовуючи ті самі критерії, ви можете зберегти налаштування як Експорт попередньо встановлених параметрів, вибравши Додати у діалоговому вікні Експорт.