Skip to content

Використовуйте функцію Excel VALUE для перетворення тексту в числа

3 de Липень de 2021

Функція VALUE в Excel використовується для перетворення чисел, які були введені як текстові дані, у числові значення, щоб дані могли бути використані в обчисленнях. Інформація в цій статті стосується версій Excel 2019, 2016, 2013, 2010 та Excel для Mac.

SUM і AVERAGE та текстові дані

Знімок екрана
Excel автоматично перетворює дані про проблеми такого роду в числа, тому функція VALUE не потрібна. Однак, якщо дані не у форматі, який розпізнає Excel, дані можна залишити як текст. Коли виникає така ситуація, певні функції, такі як SUM або AVERAGE, ігнорують дані в цих клітинках і виникають помилки обчислення. Наприклад, у рядку 5 на зображенні вище функція SUM використовується для підсумовування даних у рядках 3 та 4 у стовпцях A та B із такими результатами:

 • Дані в комірках A3 та A4 вводяться як текст. Функція SUM у комірці A5 ігнорує ці дані і повертає результат нуля.
 • У комірках B3 та B4 функція VALUE перетворює дані в A3 та A4 у числа. Функція SUM у комірці B5 повертає результат 55 (30 + 25).

Вирівнювання даних за замовчуванням у програмі Excel

Текстові дані вирівнюються ліворуч у комірці. Номери та дати вирівнюються праворуч. У прикладі дані в A3 та A4 вирівнюються по лівій стороні комірки, оскільки вони були введені як текст. У клітинках B2 та B3 дані перетворювались у числові дані за допомогою VALUE функція та вирівнювання праворуч.

Синтаксис та аргументи функції VALUE

Синтаксис функції відноситься до макета функції та включає її назву, дужки та аргументи. Синтаксис для VALUE функція:

Текст (обов’язково) – це дані, які потрібно перетворити в число. Аргумент може містити:

 • Фактичні дані, укладені в лапки. Див. Рядок 2 наведеного вище прикладу.
 • Посилання на комірку на розташування текстових даних на аркуші. Див. Рядок 3 прикладу.

# ЗНАЧЕННЯ! Помилка

Якщо дані, введені як аргумент “Текст”, не можуть бути інтерпретовані як число, Excel повертає #VALUE! помилка, як показано в рядку 9 прикладу.

Перетворіть текстові дані в числа за допомогою функції VALUE

Нижче наведено кроки, які використовуються для введення функції VALUE B3 у наведеному вище прикладі за допомогою діалогового вікна функції. Як варіант – повна функція = ЗНАЧЕННЯ (B3) можна ввести вручну в комірку робочого аркуша.

 1. Виділіть клітинку B3 щоб зробити його активною клітинкою.
 2. Виберіть Формули вкладку.
 3. Вибирайте Текст відкрити розкривний список функцій.
 4. Виберіть ЦІННІСТЬ у списку, щоб відкрити діалогове вікно функції.
 5. У діалоговому вікні виберіть Текст лінія.
 6. Виділіть клітинку A3 у таблиці.
 7. Виберіть гаразд для завершення функції та повернення до робочого аркуша.
 8. Кількість 30 з’являється в комірці B3. Він вирівняний по правій стороні комірки, щоб вказати, що тепер це значення, яке можна використовувати при обчисленнях.
 9. Виділіть клітинку E1 для відображення повної функції =ЦІННІСТЬ (B3) у рядку формул над аркушем.

Перетворення дат та часу

Функцію VALUE також можна використовувати для перетворення дат та часу в числа. Незважаючи на те, що дати та час зберігаються як числа в Excel, і немає необхідності їх перетворювати перед використанням у розрахунках, зміна формату даних може полегшити розуміння результату. Excel зберігає дати та час у вигляді послідовних чи серійних номерів. Щодня кількість збільшується на одиницю. Часткові дні вводяться як частки дня – наприклад, 0,5 на півдня (12 годин), як показано в рядку 8 вище.