Saltar al contenido

Вирощене в лабораторії м’ясо Сінгапуру може мати етичні проблеми

16 de abril de 2021

Ключові винос

  • Сінгапур схвалив на продаж вирощену в лабораторії курку.
  • Лабораторне м’ясо вирощують у сироватці крові крові плодів корів, хоча шукаються альтернативи не тваринам.
  • Лабораторне м’ясо може вирощуватися без тварин, але воно не може бути халяльним, кошерним чи веганським.

Культура Курятина, покрита картопляним пюре

Їжте просто

Сінгапур – перша країна у світі, яка схвалила на продаж м’ясо, вирощене в лабораторіях. Люди зможуть насолоджуватися куркою, вирощеною в Сан-Франциско, компанією Eat Just, в лабораторії, без участі курей. Однак це культивоване м’ясо все ще далеке від веганського. Зараз лабораторне м’ясо все ще вирощують у середовищі, в якому використовується фетальна бичача сироватка (FBS), яка надходить із крові плодів корів і заготовляється від вагітних корів. Лабораторне м’ясо пропонує світле майбутнє з точки зору викидів, добробуту тварин та здоров’я людей, але етика все ще складна. «FBS містить суміш усього [the] найважливіші типи білків і фактори росту, необхідні для культури клітин «, – сказав експерт з вирощування м’яса Хорді Моралес-Далмау, менеджер проекту німецької біотехнологічної компанії OSPIN. tebapit за допомогою миттєвого повідомлення. «Оскільки FBS настільки універсальний і багатий, дуже важко імітувати в лабораторії природні або синтетичні сполуки».

Змістовий покажчик

Валовий середній

Середовище для росту бичачої сироватки не тільки брутто (хоча тварини, з яких його збирають, мабуть, обробляються краще, ніж тварини в звичайному харчовому ланцюзі), воно дороге і, звичайно, для цього потрібні тварини. Метою лабораторного м’яса є усунення викидів, що дають стільки м’яса, отримання більш чистого м’яса без антибіотиків або бактерій, а також порівняння реального м’яса за ціною. Для цього йому потрібна дешева, рясна альтернатива FBS.

«Це повинно стати основним напрямком, щоб він мав найбільший вплив на зменшення впливу на навколишнє середовище та досягнення нульових нульових викидів», – заявила Клер Тріппетт, головний технолог з британського центру технологічних інновацій CPI, Food Ingredients First. Метою проекту ІСЦ є пошук засобів зростання на основі побічних продуктів сільськогосподарської галузі. «Багато досліджень, включаючи стартапи, розробляють» простіші «середовища шляхом вилучення найменш важливих компонентів та / або зосередження на конкретних типах клітин», – говорить Моралес-Далмау.

Це кошерно? Халяль? Веган?

У Елементарному сезоні 5, епізод 8, Шерлок і Джоан розслідують вбивство, пов’язане з вирощеним у лабораторії м’ясом. Спойлер: мотив пов’язаний із класифікацією лабораторного м’яса. Шерлок консультується з мусульманськими та єврейськими лідерами. Якщо лабораторне м’ясо класифікується як замінник м’яса, а не як власне м’ясо, тоді воно може бути сертифіковане кошерним чи халяльним. Це означало б великий бізнес – звідси вбивство. Історія нежирного м’яса існує в Талмуді, але стикаючись із м’ясом, створеним людьми, а не Богом, все ускладнюється. Навіть із середовищем росту, що не є тваринами, оригінальними м’ясними клітинами, які починають культуру, є тварини. Здається, це виключало б вирощування свинини в лабораторіях. «Оскільки FBS настільки універсальний і багатий, дуже важко імітувати в лабораторії природні або синтетичні сполуки». Для веганів питання простіше, оскільки воно стосується лише особистої етики, а не релігійного законодавства. Точно, продукти тваринного походження не є веганами, але якщо єдиною частиною тваринного походження є вишкрібання клітин, яке використовується для започаткування культури, можливо, багато інакше суворі вегани поступляться, покладаючись на власну етику, а не на догму. Це складна тема, але для не-веганів, на яких не поширюється релігійне законодавство, це зводиться до стійкості, відсутності постійної жорстокості до тварин та смаку. Знову ж таки, можливо, смак у ньому не входить. Зрештою, багато людей із задоволенням їдять хот-доги та курячі нагетси.