Saltar al contenido

Вирівняйте криву фотографію за допомогою GIMP

15 de abril de 2021

Ми всі, мабуть, фотографували, коли камера не була ідеально рівною, в результаті чого виникала перекошена лінія горизонту або кривий об’єкт. Виправити та вирівняти криву фотографію дуже просто, використовуючи інструмент обертання в GIMP. Кожного разу, коли у вас є зображення з косим горизонтом, ви повинні щось втратити з країв фотографії, щоб виправити це. Сторони зображення повинні бути обрізані, щоб компенсувати похилість фотографії від обертання. Завжди доводиться обрізати фотографію під час обертання, тому має сенс обертати та обрізати в один крок за допомогою інструменту обертання. Для підручника нижче було використано GIMP 2.10.8. Він також повинен працювати для інших версій до GIMP 2.8.

Вирівняйте свій образ

 1. Відкрийте свою фотографію в GIMP.

  Цю фотографію зробив талановитий фотограф на Unsplash. Вона не зробила це кривим, ми зробили це для цього посібника.

 2. Відкривши фотографію, наведіть курсор на лінійку у верхній частині вікна документа. Клацніть та перетягніть вниз, щоб нанести на зображення орієнтир. Розмістіть орієнтир так, щоб він перетинався з горизонтом на вашій фотографії. Це не обов’язково повинна бути фактичною лінією горизонту, як це показано на зображеному на практиці фото – використовуйте все, що, на вашу думку, має бути горизонтальним, наприклад лінію даху або тротуар.

  Фото GIMP з горизонтальними напрямними

 3. Виберіть Повернути інструмент з панелі інструментів.

  Знімок екрана GIMP із виділеним інструментом

 4. Зверніть свою увагу на варіанти інструменту. За замовчуванням вони знаходяться трохи нижче вашої панелі інструментів. Встановіть Відсікання варіант для Повернути інструмент до Кадрування з аспектом.

  Знімок екрана GIMP із виділеними налаштуваннями відсікання

 5. Виберіть свою фотографію, щоб виділити її для обертання. З цього моменту у вас є вибір, як його обертати. Ви можете клацнути та перетягувати фотографію круговими рухами, щоб відрегулювати її. Ви також можете використовувати повзунок на Обертати вікно, яке щойно вискочило, щоб встановити обертання. Нарешті, якщо ви маєте на увазі число, ви можете ввести його в Обертати вікно, щоб перейти прямо до нього.

  Знімок екрана вікна Поворот у GIMP із виділеним полем Кут

 6. Після правильного вирівнювання зображення натисніть Обертати щоб встановити його на місце.

  Знімок екрана вікна

 7. Тут, мабуть, все ще виглядатиме трохи дещо. Зображення буде плавати в купі порожнього простору. На щастя, GIMP має спосіб це виправити. Виберіть Зображення у верхньому меню. Потім виберіть Обрізати до вмісту. У версіях GIMP до 2.10, Обрізати до вмісту було Автокроп зображення.

  Знімок екрана GIMP із виділеною командою

 8. Погляньте на результат. Тепер ваше зображення повинно бути ідеально вирівняно з вашим горизонтальним напрямним.

  Обрізане зображення GIMP

 9. Потім позбудьтеся цього горизонтального керівництва перед тим, як експортувати зображення. Йти до Зображення> Напрямні> Видалити всі напрямні щоб видалити орієнтир.

  Знімок екрана GIMP із виділеною командою "Видалити всі напрямні"

 10. Ви можете експортувати результат, коли будете готові. Він буде меншим за оригінал, але також буде ідеально прямим і горизонтальним.

  Фотографія GIMP виправлена ​​по горизонталі