Skip to content

Вирішення проблем із зарядним пристроєм акумулятора камери

23 de Червень de 2021

Тримати повністю зарядженим акумулятор вашої камери є одним із ключів до уникнення багатьох загальних проблем із камерою. Проблеми з електрикою, батареями та несправними зарядними пристроями або несправними адаптерами змінного струму можуть призвести до замикання або пожежі. Перш ніж викинути зарядний пристрій, спробуйте його надійно виправити.

Ярослав Міхєєв / Getty Images

Діагностування проблеми

Якщо акумулятор заряджається неправильно, це може свідчити про проблему із зарядним пристроєм, хоча, швидше за все, акумулятор потребує усунення несправностей. Якщо проблема полягає в зарядному пристрої, ви можете відчути запах палаючого пластику, коли пристрій підключено до мережі, або ви можете побачити фізичну проблему з пристроєм. Перший раз, коли ви використовуєте зарядний пристрій, він може мати трохи дивного запаху, але він повинен швидко розсіюватися і не повинен повторюватися при подальшому використанні зарядного пристрою.

Дивна послідовність зарядки

Ви також можете помітити несправність зарядного пристрою, якщо індикаторні лампи на пристрої здаються дивними. Перевірте посібник користувача вашої камери, щоб отримати інформацію про те, як повинні поводитися індикаторні лампи для різних функцій, включаючи колір ламп та те, чи блимають вони, чи залишаються сильно освітленими. Якщо у вас несправний зарядний пристрій, негайно від’єднайте його від стіни. Не намагайтеся заряджати акумулятор або підключати фотокамеру, якщо ви підозрюєте, що зарядний пристрій або адаптер змінного струму для вашої камери можуть працювати неправильно. Це просто не варто ризикувати.

Вивчіть стан зарядного пристрою

Перш ніж випробувати будь-які методи усунення несправностей, уважно подивіться на фізичний стан пристрою. Переконайтесь, що в кабелях немає тріщин або проколів, що дозволяє побачити металеву проводку всередині. Перевірте металеві контакти на наявність бруду або подряпин. Глибокі подряпини на твердих пластикових деталях також можуть бути небезпечними. Не використовуйте зарядний пристрій або адаптер змінного струму, які демонструють будь-які пошкодження як на упаковці, так і на кабелі живлення. Така шкода може призвести до пожежі. Зарядні пристрої для фотокамер зазвичай розроблені для певного типу батареї або акумуляторної батареї. Не намагайтеся заряджати акумулятор у зарядному пристрої, який спеціально не схвалений для роботи з цим зарядним пристроєм, інакше ви ризикуєте розпалити вогонь або вимкнути акумулятор.

Знай, що означають вогні

Більшість зарядних пристроїв використовують ряд ліхтарів або ламп, щоб отримати інформацію про стан рівня заряду акумулятора. У більшості камер жовтий, жовтий або червоний індикатор вказує на заряд акумулятора. Синій або зелений індикатор зазвичай означає, що акумулятор заряджений. Блимаючий індикатор інколи вказує на помилку зарядки; в інших випадках це означає, що акумулятор все ще заряджається. Перевірте посібник користувача, щоб дізнатись різні світлові коди. Деякі акумулятори можуть бути пошкоджені або втратити здатність утримувати 100-відсотковий заряд, якщо процес зарядки перервано до повного заряджання акумулятора, тому не слід неправильно тлумачити світловий код і зупиняти процес зарядки достроково.

Уникайте екстремальних температур

Не використовуйте зарядний пристрій при екстремальних температурах, зазвичай нижче нуля або вище 100 градусів за Фаренгейтом. (Перевірте в посібнику користувача зарядного пристрою точні діапазони температур.)

Дайте батареї охолонути

Якщо не вдається правильно зарядити акумулятор відразу після використання акумулятора у фотокамері, температура батареї може бути занадто високою для роботи зарядного пристрою. Дайте батареї охолонути, перш ніж намагатись її зарядити.

Зарядіть, потім від’єднайте

Одним із способів потенційно продовжити термін служби зарядного пристрою та акумулятора вашої камери є не залишати зарядний пристрій постійно підключеним до мережі. Підключайте його до розетки лише тоді, коли ви ним користуєтесь. Навіть коли пристрій не заряджає акумулятор, він забирає трохи енергії, і це безперервне заряджання енергії може скоротити його тривалість життя, а також тривалість роботи акумулятора. Після заряджання акумулятора від’єднайте пристрій від мережі.