Skip to content

Вирішення проблем із маршрутизатором домашньої мережі

5 de Липень de 2021

Використовуйте ці вказівки з усунення несправностей, щоб ізолювати та вирішити проблеми мережі, пов’язані з вашим маршрутизатором. Обов’язково перегляньте кожну можливість, оскільки одночасно можуть виникати кілька проблем.

alxpin / Getty Images

Невідповідні налаштування безпеки Wi-Fi

Поширеною причиною конфліктів налаштування бездротової мережі є несумісність налаштувань між двома пристроями Wi-Fi (наприклад, маршрутизатором та ПК), що заважає їм встановити мережеве з’єднання. Перевірте такі налаштування на всіх пристроях Wi-Fi, щоб переконатися, що вони сумісні:

  • Мережевий режим: Маршрутизатор повинен бути включений для підтримки всіх версій Wi-Fi, що використовуються мережевими клієнтами. Наприклад, маршрутизатори, налаштовані для запуску Тільки 802.11g режим не підтримує 802.11n або старі пристрої 802.11b. Щоб виправити подібний збій мережі, змініть маршрутизатор, на який потрібно працювати змішаний режим.
  • Режим безпеки: Більшість пристроїв Wi-Fi підтримують кілька протоколів мережевої безпеки (як правило, варіанти WPA та WEP). Усі пристрої Wi-Fi, включаючи маршрутизатори, що належать до однієї локальної мережі, повинні використовувати однаковий режим захисту.
  • Ключ захисту: Ключі безпеки Wi-Fi – це парольні фрази або послідовності літер та цифр. Усі пристрої, які приєднуються до мережі, повинні бути запрограмовані на використання ключа Wi-Fi, розпізнаного маршрутизатором (або бездротовою точкою доступу). Багато маршрутизаторів домашньої мережі (точок доступу) підтримують лише один ключ, яким мають спільно користуватися всі пристрої. Деякі новіші маршрутизатори зберігають кілька ключів безпеки Wi-Fi замість одного, в той же час дозволяючи локальним пристроям мати різні налаштування ключів.

Обмеження MAC-адрес

Багато мережевих маршрутизаторів підтримують функцію, яка називається фільтрацією MAC-адрес. Хоча за замовчуванням вимкнено, адміністратори маршрутизаторів можуть увімкнути цю функцію та обмежити підключення лише до певних пристроїв відповідно до їх номера MAC-адреси. Перевірте маршрутизатор, щоб переконатися, що фільтрація MAC-адрес вимкнена, або MAC-адреса пристрою включена до списку дозволених з’єднань.

Вільні або відключені кабелі

Переконайтеся, що розетки включені та отримують електроенергію з розетки. За необхідності переконайтесь, що кабелі Ethernet надійно закріплені; роз’єми повинні видавати клацання при закріпленні на місці. Якщо маршрутизатор не може підключитися до Інтернету, але в іншому випадку працює нормально, переконайтеся, що кабелі модему правильно встановлені.

Перегрів або перевантаження

Завантаження великих файлів або потокове передавання даних протягом тривалих періодів змушує маршрутизатор домашньої мережі виробляти тепло. У деяких випадках маршрутизатори перегріваються через стійке велике навантаження. Перегрітий маршрутизатор поводиться непередбачувано, врешті-решт відключаючи пристрої від локальної мережі та аварійно завершуючи роботу. Вимкнення маршрутизатора і даючи йому охолонути вирішує проблему тимчасово, але якщо воно трапляється часто, переконайтеся, що маршрутизатор має належну вентиляцію (вентиляційні отвори не заблоковані) і подумайте про його переміщення в більш прохолодне місце. Домашні маршрутизатори зазвичай можуть обробляти десять або більше підключених клієнтів, хоча якщо занадто багато пристроїв активно використовують мережу одночасно, це може призвести до подібних проблем із перевантаженням. Навіть коли фізично не перегрівається, висока мережева активність спонукає до відключень. У цих випадках рекомендується додати до мережі другий маршрутизатор, щоб краще справлятися з навантаженням.

Обмеження бездротового сигналу

Оскільки діапазон радіосигналів Wi-Fi обмежений, підключення до домашньої мережі іноді виходить з ладу, оскільки радіопристрій не може дістатися до маршрутизатора. Сигнали можуть бути заблоковані з різних причин. Деякі люди відчувають відключення бездротового зв’язку, як тільки хтось вмикає мікрохвильову піч. Відкривачки гаражних дверей та інші споживчі пристрої також можуть перешкоджати сигналам мереж Wi-Fi, особливо тих, які використовують смуги радіочастот 2,4 ГГц. У густонаселених районах також часто поєднуються сигнали кількох мереж Wi-Fi. Навіть усередині вашого будинку ви можете виявити одну або кілька бездротових мереж вашого сусіда при спробі підключитися до вашої. Щоб обійти ці бездротові радіоперешкоди та обмеження діапазону, змініть номер каналу Wi-Fi на маршрутизаторі або змініть положення маршрутизатора. Також подумайте про зміну імені вашого маршрутизатора, якщо сусід використовує той самий.

Пошкоджене або застаріле обладнання або прошивка

Нерідкі випадки, коли маршрутизатори виходять з ладу через роки регулярного використання. Удари блискавки та інші стрибки електричної енергії можуть пошкодити схему мережевого обладнання. Оскільки у них мало рухомих частин, ремонт мережевого маршрутизатора рідко буває практичним. Виділіть частину свого бюджету на періодичну заміну маршрутизатора. Також подумайте про те, щоб залишити трохи запасних кабелів та дешевий резервний маршрутизатор, щоб допомогти з усуненням аварійних ситуацій. Перш ніж остаточно відмовитися від маршрутизатора, спробуйте оновити прошивку маршрутизатора. Іноді оновлення мікропрограми недоступне, але в інших випадках новіші мікропрограми можуть містити виправлення для проблем із перевантаженням або сигналізацією.