Saltar al contenido

Ви дійсно отримуєте звук Dolby Atmos?

7 de abril de 2022

У цьому посібнику пояснюється процес, як перевірити, чи правильно працює Dolby Atmos у вашому домашньому кінотеатрі, як запустити об’єктну аудіотехнологію на вашому телевізорі, а також які телевізори, консолі та потокові пристрої підтримують аудіо Atmos.

Змістовий покажчик

Як перевірити звук Dolby Atmos

Тестування Dolby Atmos може бути дещо складним, оскільки підтримувані медіа автоматично змішуються до 7.1 або 5.1 об’ємного звуку, якщо налаштування Dolby Atmos не виявлено. Підвищення мікшування може створити враження, що Atmos працює, коли це не так, оскільки воно все одно виводить певний рівень об’ємного звуку через різні динаміки.

Ось найкращі способи перевірити, чи використовуєте ви Dolby Atmos.

 • Відтворіть фільм або відео Dolby Atmos. Поставте відео чи фільм, які, як ви знаєте, підтримують Dolby Atmos, і виберіть сцену з безліччю об’єктів, що літають. Atmos працює, якщо ви можете виявити окремі елементи, які рухаються незалежно від основних каналів. Dolby має кілька відео YouTube, які можна використовувати для таких тестів.
 • Перевірте дисплей свого телевізора. Більшість телевізорів показують, який аудіовихід він використовує, коли щось відтворюється. Натисніть кнопку Аудіо, Інформаціяабо Меню кнопку на пульті дистанційного керування телевізора, щоб відкрити цей текст. Шукайте посилання на Atmos або Dolby Atmos.
 • Перевірте свій AV-ресивер. Якщо ви використовуєте AV-ресивер, подивіться на його дисплей, щоб побачити, який звук він виявляє.
 • У вашого динаміка є додаток? Деякі звукові панелі та системи динаміків можуть підключатися до програми для керування рівнями та налаштуваннями. Ці програми часто можуть відображати тип звуку, який вони обробляють, наприклад Dolby Atmos.

Що таке Dolby Atmos?

Dolby Atmos — це форма технології об’ємного звуку, яка використовує об’єктне аудіо, щоб створити ілюзію окремих предметів, які рухаються в тривимірному просторі. Наприклад, екшн-сцена зі звуком Dolby Atmos може проектувати звук із передніх, задніх і бічних динаміків, як зазвичай, а також фокусуватися на звукі, пов’язаному з ракетою, коли вона рухається з одного місця в інше. Звукова технологія Dolby Atmos може автоматично змішувати аудіодані для роботи з існуючими налаштуваннями домашнього кінотеатру 5.1 і 7.1, налаштуванням однієї звукової панелі та навушниками.

Як отримати Dolby Atmos на своєму телевізорі?

Щоб Dolby Atmos працював вдома, вам знадобиться деяка комбінація з наступного:

 • Джерело медіа, яке підтримує Dolby Atmos. Це може бути програма для потокової передачі, відеогра або фізичний диск Blu-ray 4K, який підтримує Dolby Atmos.
 • Пристрій, який може обробляти Dolby Atmos. Якщо ви переглядаєте вміст Dolby Atmos через програму, пристрій, на якому запущена програма, має підтримувати Dolby Atmos. Те ж саме стосується програвача Blu-ray та ігрової консолі.
 • Сумісна з Dolby Atmos звукова система. Це може бути звукова панель Dolby Atmos або повний динамік Dolby Atmos, здатний обробляти звукові дані Atmos.
 • Сумісний AV-ресивер. Залежно від ваших налаштувань, вам може не знадобитися AV-ресивер, але якщо він потрібен, він повинен підтримувати Dolby Atmos.

Важливо підкреслити, що вам не потрібно все перераховане вище, щоб відчути Dolby Atmos. Якщо ваш смарт-телевізор підтримує Dolby Atmos, і ви транслюєте мультимедійні файли Dolby Atmos безпосередньо з нього через програму, яка підтримує Dolby Atmos, і ви не використовуєте жодних додаткових динаміків, це цілком нормально. Однак, як тільки ви почнете використовувати кілька пристроїв, вам потрібно переконатися, що кожен елемент апаратного та програмного забезпечення, який ви використовуєте, сумісний з Atmos. Наприклад, навіть якщо налаштування динаміка, AV-ресивер і диск Blu-ray 4K підтримують Dolby Atmos, ви все одно не отримаєте аудіо Atmos, якщо програвач 4K Blu-ray обмежується базовим аудіовиходом 5.1.

Які телевізори мають Dolby Atmos?

Все більше виробників випускають телевізори, які підтримують аудіо Dolby Atmos. Деякі більш відомі бренди, які додають функції Dolby Atmos, включають LG, Samsung, Sony, Toshiba і Visio. Не всі моделі телевізорів підтримують Dolby Atmos, тому важливо перевірити, перш ніж робити нову покупку. Враховуючи, що Dolby Atmos є популярною функцією, підтримка цієї технології часто згадується в описі продукту телевізора в Інтернеті та в магазинах. Список моделей телевізорів Dolby Atmos доступний на офіційному веб-сайті Dolby, хоча це не вичерпний список.

Які консолі Xbox підтримують Dolby Atmos?

Третє і четверте покоління ігрових консолей Xbox підтримують звук Dolby Atmos, який включає в себе наступне:

 • Xbox One
 • Xbox One S
 • Xbox One X
 • Xbox Series S
 • Xbox Series X

Чи підтримує PlayStation 5 від Sony Dolby Atmos?

Консолі PlayStation 5 не підтримують Dolby Atmos, але використовують власну аудіотехнологію Sony Tempest 3D AudioTech 3D. Tempest 3D AudioTech працює майже так само, як Dolby Atmos, дозволяючи окремим аудіоелементам переміщатися по тривимірному простору.

Чи підтримує Nintendo Switch Dolby Atmos?

Nintendo Switch підтримує лише базовий аудіовихід 5.1, яким він обмежений, коли він підключений до док-станції та підключений до телевізора. Якщо у вас налаштовано Dolby Atmos і ви хочете грати в гру Nintendo Switch з цими покращеннями, вам потрібно буде перевірити, чи доступна гра на Xbox або ПК, і замість цього зіграти в цю версію.

Чи справді Dolby Atmos має значення?

Dolby Atmos може значно покращити якість перегляду або прослуховування, але рівень покращення буде залежати від налаштування кінотеатру та медіа. Наприклад, ті, хто має настройку з кількома динаміками, які грають блокбастерний бойовик, імовірно, помітять значно покращений досвід, який може навіть конкурувати з відвідуванням кінотеатру з більшою чіткістю між звуковими елементами та справді тривимірним звуковим простором. Однак якщо ви дивитеся щось на телевізорі з підтримкою Dolby Atmos без додаткових динаміків, покращення буде менш помітним.

Чи Dolby Atmos покращує звучання музики?

Dolby Atmos значно покращує музику, оскільки прояснює окремі аудіоелементи виступів за допомогою об’єктно-орієнтованої технології та створює ілюзію виконання музики в тривимірному просторі.

Жінка записує пісню в 3D-аудіо з Dolby Atmos.

Однак якість вашого прослуховування залежить від налаштувань звуку. Хоча традиційне відтворення музики може звучати відносно рівно, навіть з кількома аудіоканалами, музика Dolby Atmos більше схожа на перебування в кімнаті з живим виступом. Apple Music додала підтримку Dolby Atmos на початку 2021 року, і інші музичні сервіси, ймовірно, підуть цьому прикладу в майбутньому. Зростаюча кількість подкастів також експериментує з 3D-звуком та Atmos.

Вам справді потрібен Dolby Atmos?

Подібно до того, як візуальний вміст 4K автоматично змінюється відповідно до старих телевізорів і моніторів, усі аудіопродукти Dolby Atmos зменшуються, щоб працювати на 7.1, 5.1, стерео та навіть монофонічних налаштуваннях звуку, коли підтримка Dolby Atmos не виявлена. Наприклад, фільм на Disney Plus може мати звук Dolby Atmos, але ви все одно можете дивитися його в стереосистемі або об’ємному 5.1, якщо це все, що може впоратися з вашими налаштуваннями. Ви все одно почуєте весь аудіо фільму, лише без занурення в 3D Atmos. Аудіо Dolby Atmos автоматично конвертується в інший сумісний аудіоформат, якщо обладнання або налаштування Dolby Atmos не виявлено. Технічно нікому не потрібен звук Dolby Atmos, але це, безсумнівно, фантастичний додатковий інструмент для тих, хто хоче отримати більш захоплюючий досвід перегляду, прослуховування або ігор вдома.

Чим відрізняються Dolby Vision і Dolby Atmos?

Dolby Atmos — це передова аудіотехнологія, а Dolby Vision — це формат HDR для обробки зображень. Подібно до того, як Atmos зосереджується на окремих звуках, Vision фокусується на окремих кадрах або сценах, щоб забезпечити більш тонку презентацію.

Приклад чіткості зображення Dolby Vision із фотографією крижаної печери.

Підтримка Dolby Vision не обов’язково означає, що Atmos також підтримується, і навпаки. Однак ці дві технології часто поєднуються разом. Якщо вони є, вони все ще вказані як окремі функції в рекламних матеріалах продукту або в його посібнику.

FAQ

 • Як увімкнути Dolby Atmos на телевізорі Samsung?

  Натисніть Додому на пульті дистанційного керування та перейдіть до Налаштування > Звук > Налаштування експерта. Виберіть Аудіоформат цифрового виходу > Dolby Digital+ або Авто для відтворення вмісту Dolby Atmos із потокових програм. Якщо ви підключили звукову панель Dolby Atmos через порт HDMI eARC, виберіть і ввімкніть Режим HDMI eARC і Сумісність з Dolby Atmos.

 • Як увімкнути Dolby Atmos на своєму Fire TV?

  По-перше, переконайтеся, що ви використовуєте пристрій Fire Stick або Fire TV з підтримкою Dolby Atmos і сумісною звуковою системою. Йти до Налаштування > Аудіо > Об’ємний звук > Найкращий доступний. Відтворіть вміст Dolby Atmos, а потім виберіть Параметри > Аудіо > Аудіо вихід > Dolby Atmos.