Saltar al contenido

Ви та ваш EV заслуговуєте на безпечніші шини для морозної погоди

10 de abril de 2022

Я вже був за кермом Acura NSX. Це чудовий гібридний суперкар, який чудово керується. Проте я вперше їду на ньому по чотирьох дюймах льоду. Минулого тижня я мав можливість випробувати новітні зимові та всесезонні шини від Bridgestone на конференції Winter Driving Experience поблизу Стімбот-Спрінгс, штат Колорадо. Хоча я провів роки, повідомляючи друзям та родині, що пара хороших зимових шин набагато краще, ніж повнопривідні, це була можливість не тільки побачити це в дії, але й відчути, наскільки просунулися технології шин.

І хоча весна вже не за горами, якщо ми дізналися щось із серіалу HBO про драконів, обезголовлення та інцест, зима наближається.

Змістовий покажчик

Суперкар на льоду

NSX, на якому я їхав, був не на зимових шинах; це крутився на всі сезони — шина, яка є свого роду майстер на всі руки. Він забезпечує хорошу керованість у суху погоду, але також може швидко працювати під час дощу, снігу та льоду, якщо водій розуміє умови. На суперкарі мені все одно вдалося об’їхати, по суті, трасу для автокросу, коли я був за кермом, хоча я й витягнув конус. Я загальмував занадто пізно і повернув занадто швидко. Але я ніколи не виходив з-під контролю, що, можливо, 10 років тому на всі сезони, ймовірно, було б так. Я провів роки, їздив по снігу до озера Тахо на своєму повнопривідному WRX всесезонно. Вони працювали дуже добре, але я знав, що потрібно бути обережним. Якби у мене був цей автомобіль (попередній двигун RIP, який одного дня вибухнув) і працював на останній партії всесезонів, я б почувався набагато впевненіше.

Шини EV

Що приводить нас до електромобілів. Більшість із них оснащені високоефективними шинами. Вони мають низький опір коченню і, як правило, виграють від діапазону, який автовиробники отримали за допомогою тестування EPA. Однак суть полягає в тому, що вони не зовсім створені для боротьби зі снігом та льодом.

Крупним планом шини Bridgestone.

Я отримав більше ніж кілька електромобілів (включаючи мій Kona Electric), щоб крутити колеса навіть на помірно слизьких дорогах під час прискорення. Звичайно, це весело, але це також нагадування про те, що якби йшов сніг, мені справді довелося б натиснути акселератор, гальмувати та керувати, щоб дістатися до місця призначення. Багато електромобілів дійсно мають додаткову перевагу — видатний вектор крутного моменту. Саме тоді обертання кожної шини керується транспортним засобом, щоб забезпечити максимальне зчеплення з дорогою. Якщо одна шина пробуксовує, фургон, вантажівка або позашляховик можуть зменшити подачу потужності на це колесо і збільшити потужність на інше колесо з кращим зчепленням. Це чудово, але якщо жодна з шин не може забезпечити належне зчеплення, у вас проблема.

Назад до Заднього водіння

Зимові шини можуть бути найкращим вибором для тих, хто стикається з місяцями слизьких і засніжених доріг, і я можу вам сказати, що вони набагато кращі, ніж я пам’ятаю. Bridgestone оснастив позашляховики Acura MDX зимовими шинами Blizzak (справжнє ім’я) і всесезонними, щоб випробувати обидві установки на одному типі автомобіля. Як і NSX, MDX з всесезонністю показав себе напрочуд добре. Але потім я керував транспортним засобом з Blizzaks. Одного разу мені сказали їхати зі швидкістю 30 миль на годину вниз по замерзлому пагорбу, потім натиснути на гальма, відпустити гальма, потім швидко повернути праворуч, швидко ліворуч, а потім знову натиснути на гальма. У моєму розумінні, коли я виріс за кермом у снігу та провів кілька років, вирішуючи дороги Тахо у вихідні, усе це є рецептом катастрофи. Але я це зробив, і все було добре. Зачекайте, це було краще, ніж добре. Це було неймовірно вражаюче. Протягом дня інструктори змушували мене робити речі в Acura MDX, оснащеному Blizaks, що, як я був впевнений, закине мене на сніговий вал.

Жовтий тестовий автомобіль Bridgestone їде по засніженій трасі, щоб перевірити зчеплення шин.

Потім я запитав про повний привід — і MDX, і NSX оснащені системою Acura SH-AWD (суперкерований повний привід) — я почув те саме від інструкторів і старшого менеджера з продуктів Bridgestone Бреда Робінсона. Повний привід чудово підходить для прискорення, але має переваги перед задньопривідними та передньопривідними автомобілями в поворотах та гальмуванні. Один інструктор розповів мені про подію, коли передньопривідні транспортні засоби перевершували повнопривідні транспортні засоби на льодовій трасі, коли обидва були оснащені зимовими шинами. Іншими словами, шини мають значення в слизьких і ожеледь. Набагато більше, ніж більшість людей може уявити, і технологія, яка лежить в основі їх роботи, інтригує.

З’єднання і бекас

Що відрізняє всесезонні та зимові шини від інших типів шин, так це суміш і протектор. Відмінності протектора здаються безглуздими. Але це більше, ніж просто кидати купу бекасів (він же канавок і протекторів) на гуму та починати. Робінсон сказав мені, що спочатку компанія використовує віртуальне моделювання, а потім вивозить шини на льодову трасу, щоб перевірити їх на зчеплення з дорогою і переконатися, що водіям приємно і комфортно їздити. «Еволюція полягає не тільки в тому, щоб забезпечити вам впевнене зчеплення взимку, але й у тому, щоб шина діяла більше як звичайна шина», – сказав Робінсон. Гума, яка потрапляє на дорогу, також набагато складніша, ніж більшість водіїв усвідомлює. Склад має залишатися м’яким і еластичним під час надзвичайно холодної погоди, щоб зчепитися з дорогою. Bridgestone використовує свою запатентовану багатокомпонентну суміш, яка видаляє та відштовхує воду з поверхні шини, коли вона стикається з дорогою. Виявилося, що найбільш слизькі умови – це на кілька градусів вище і нижче 32 градусів за Фаренгейтом. Температура, при якій вода замерзає. Це тому, що незамерзла вода в суміші змушує шини більше ковзати по льоду.

Два водії тестують шини Bridgestone на позашляховиках на засніженій дорозі.

Електромобілі взимку

Для тих, хто рухається з електронами, на ринку є шини, як всесезонні, так і зимові, які підійдуть до більшості електромобілів. Якщо ви не впевнені, які шини купити, металева штампована табличка з розміром шин і необхідним рейтингом ваги знаходиться в косику дверей водія автомобіля. Ви також можете поговорити з місцевим довіреним шинним магазином. Робінсон визнає, що створення зимових шин для електромобілів має додаткові проблеми. «Опір коченню, безумовно, враховується. Я думаю, що це може стати більш важливим, коли ми переходимо на електромобілі, тому що я думаю, що дальність є трохи більш актуальною для людей», – зазначив він. Bridgestone співпрацює з OEM-виробниками шин для електромобілів, тому має уявлення про те, як транспортні засоби взаємодіють з дорогою та що автовиробники очікують від водіїв за кермом. Є також міркування про вагу, рекуперативне гальмування та крутний момент. На щастя, багато транспортних засобів на дорозі поставляються з налаштуваннями контролю тяги для слизьких ситуацій. Ви поєднуєте це з гарним набором зимових або всесезонних шин, і електромобілі готові майже до всього, що може кинути на них стихія. Навіть їзда по вітряній, горбистій трасі, побудованій на чотирьох дюймах льоду.

Хочете дізнатися більше про електромобілі? У нас є цілий розділ, присвячений електромобілям!