Saltar al contenido

Все, що потрібно знати про IMAP

18 de julio de 2021

Протокол доступу до обміну повідомленнями в Інтернеті (IMAP) – це стандарт Інтернету, який описує протокол для отримання повідомлень із сервера електронної пошти. Коли ви використовуєте IMAP, ви можете синхронізувати програми на кількох комп’ютерах, що мають доступ до одного облікового запису електронної пошти, щоб показати однаковий стан та повідомлення.

Змістовий покажчик

IMAP допомагає синхронізувати повідомлення електронної пошти

Зазвичай повідомлення електронної пошти зберігаються та упорядковуються у папки на сервері електронної пошти. Клієнти електронної пошти на комп’ютерах та мобільних пристроях копіюють цю структуру та синхронізують дії (наприклад, видалення або переміщення повідомлень) із сервером. За допомогою IMAP ви можете легко переміщати повідомлення між папками і завжди мати однаковий вигляд свого облікового запису, незалежно від того, отримуєте ви до нього доступ безпосередньо в Інтернеті або через клієнта.

IMAP та інші протоколи електронної пошти

IMAP – це більш пізній та вдосконалений стандарт зберігання та пошуку пошти, ніж Протокол поштового відділення (POP). За допомогою POP ви можете зберігати повідомлення та керувати ними лише локально на одному комп’ютері чи пристрої. Тому POP простіший у розгортанні, а також стабільніший та надійніший, ніж IMAP. Однак POP включає більш обмежену функціональність. Це дозволяє лише програмі електронної пошти завантажувати повідомлення на комп’ютер або пристрій, дозволяючи зберігати копію на сервері для подальшого завантаження. POP дозволяє вашому клієнту відстежувати, які повідомлення вже були отримані, але існує ймовірність, що цей процес може провалитися, що призведе до багаторазового завантаження одного і того ж повідомлення. Крім того, за допомогою протоколу POP ви не можете отримати доступ до одного і того ж облікового запису електронної пошти з кількох пристроїв, а також виконувати синхронізацію дій між ними. Стандарт IMAP не включає операції, що надсилають електронні листи. Щоб надсилати електронні листи, потрібно налаштувати клієнта також на використання протоколу SMTP (Simple Mail Transfer Protocol).

Недоліки IMAP

Розширені функції IMAP роблять його більш складним. Наприклад, після надсилання повідомлення через SMTP воно повинно бути передане через IMAP для збереження в папці Надіслане в обліковому записі IMAP. IMAP важко реалізувати, і клієнти та сервери електронної пошти IMAP можуть відрізнятися між собою інтерпретацією стандарту. Програмісти можуть виявити труднощі з частковими реалізаціями та приватними розширеннями, а також помилками та помилками; і користувачі можуть виявити, що функціональність електронної пошти є повільною та іноді ненадійною.

Розширення IMAP

Основний стандарт IMAP дозволяє розширення протоколу та окремих команд у ньому. Багато розширень IMAP було визначено або впроваджено. Деякі з найпопулярніших перелічені нижче.

  • IDLE дозволяє отримувати сповіщення в реальному часі про отриманий електронний лист.
  • SORT сортує повідомлення на сервері, щоб програма електронної пошти могла отримати певні, не завантажуючи їх усіх.
  • THREAD дозволяє поштовим клієнтам отримувати відповідні повідомлення, не завантажуючи всю пошту в папці.
  • CHILDREN реалізує ієрархію папок.
  • Список контролю доступу (ACL) визначає права для окремих користувачів у кожній папці IMAP.

Повний список розширень IMAP можна знайти в Реєстрі можливостей протоколу доступу до повідомлень до Інтернету (IMAP). Крім того, Gmail включає кілька конкретних розширень для IMAP.