Saltar al contenido

Гідрогенні автомобілі круті та зовсім не готові

16 de junio de 2022

На ринку є два чудових автомобілі, які я повинен сказати людям, щоб вони не купували: Kia Nexo і Toyota Mirai. Обидва вони є надійними видами транспорту. Жодне з них не має проблем із керованістю, технікою, рівнем комфорту чи навіть простором. Єдина проблема також є найбільшою перешкодою та її головною перевагою: обидва вони працюють від водню.

На папері автомобілі на водневих паливних елементах звучать як ідеальне рішення наших проблем кліматичної кризи. Вони заправляються так само швидко, як автомобіль з бензиновим двигуном, і їх єдиний викид — вода. Воду, яку ви можете пити, якщо ви так схильні, але я б не рекомендував її; Я дійсно скуштував воду, яка вивергалася з Toyota Mirai. На жаль, заправні станції просто не були побудовані будь-яким чином, щоб зробити ці транспортні засоби доступними за межами Північної та Південної Каліфорнії та частини Нової Англії.

Змістовий покажчик

Ось автомобіль, який ви не можете купити

Ви не тільки не можете заправляти ці транспортні засоби в більшості районів Сполучених Штатів, але й фактично не можете купувати чи орендувати їх за межами вищевказаних географічних районів. Не те щоб ти хотів. Оскільки ви потенційно можете заряджати електромобілем будь-де, маючи розетку, транспортний засіб на водневих паливних елементах, по суті, стає дорогою плитою з металу, скла та пластику, коли виходить за межі зони комфорту. Toyota, зі свого боку, роками штовхає водень. Автовиробник співпрацював з компаніями, щоб допомогти побудувати інфраструктуру, але не зробив багато фінансових для цього.

Це зрозуміло; це автомобільна компанія, а не паливна компанія. Звичайно, у Volkswagen є Electrify America, але розміщення електричних зарядних станцій на автостоянці, ймовірно, набагато простіше, ніж установка резервуарів високого тиску та створення системи доставки для заправки цих баків, щоб водії могли продовжувати керувати своїми Toyota Mirais. Електрика є скрізь. Бензин і водень (якщо вони не створені на місці) повинні бути перевезені вантажівками.

Це велика перешкода для будь-кого, хто хоче зайнятися заправкою. Hyundai, з іншого боку, базується в Південній Кореї, яка має твердий план побудувати надійну інфраструктуру для заправки водневим паливом, оскільки уряд хоче бути лідером паливних елементів. Тож навіть якщо Nexo не продається більше ніж кілька сотень одиниць у Сполучених Штатах, це все одно життєздатний варіант у Кореї. У США насправді немає стимулу для такого роду будівництва — транспортних засобів немає для того, щоб побудувати його.

Але без інфраструктури ніхто не буде купувати автомобілі на паливних елементах, які продають такі компанії, як Toyota та Hyundai. Минулого року Honda зняла з ринку свій автомобіль на водневих паливних елементах Clarity.

Солодкі стимули не породжують інфраструктуру

Тим не менш, ці автовиробники дійсно хочуть, щоб ви купували їхні автомобілі, якщо ви живете в правильному місці. Наприклад, і Hyundai, і Toyota пропонують безкоштовне паливо. Hyundai надасть паливо три роки або 15 000 доларів; Toyota збільшує розклад до шести років, але пропонує таку ж суму грошей за Mirai. Крім того, коли вам потрібно залишити цей район, вони обидва пропонують безкоштовний прокат транспортних засобів на газі.

Kia Nexo 2021 року припаркована на 940 E 2nd Street

Звучить дуже багато, але щоразу, коли я переглядав транспортний засіб на водневих паливних елементах, принаймні 20 відсотків заправних станцій у Північній Каліфорнії виходили з ладу.

Одного разу, керуючи новим Mirai (знову ж таки, дуже гарною машиною), я підрахував, що 60 відсотків станцій не працюють. Потім кілька років тому був дефіцит водню. Ймовірно, це був не найкращий час, щоб мати автомобіль на водневих паливних елементах на під’їзді в той час. Головним чином тому, що він просто сидів у вашому під’їзді. Тож зараз, можливо, не найкраща ставка, якщо, знову ж таки, ви не живете в дуже специфічному районі і у вас є друга машина. Про всяк випадок. Однак це не означає, що водень є мертвим. Далекомагістральні великі установки, що працюють на водні, мають набагато більше сенсу, ніж кидати гігантські батареї під напівфабрикати.

Рішення Big Rig

Додавання батарей до напівфабрикатів, щоб забезпечити їм діапазон, необхідний для виконання своєї роботи, означає додаткову вагу, що зменшує кількість вантажу, який вони можуть перевозити. Це програшна гра з вагою до дальності, оскільки їх здатність переміщувати великі обсяги вантажу на великі відстані зменшується, коли ви додаєте батарею, щоб вона могла подолати потрібну відстань.

Ось тут на допомогу приходять водневі паливні елементи. Вага зменшується, тому що вам не потрібні величезні батареї, а лише паливні баки. Транспортні засоби можуть заправлятися швидше, ніж якби вони були електромобілями (час — гроші для далекобійників), і кількість вантажу, яку можна перевозити на великі відстані, дуже мало втрачає. Ще одна цікава річ про далекомагістральні вантажоперевезення: вже є створена інфраструктура для заправки, яка називається зупинками для вантажівок.

І додати водневі станції, хоча й не без проблем, було б набагато легше, ніж намагатися модернізувати кожну місцеву АЗС у місті. «Кожний раз, коли я переглядав транспортний засіб на водневих паливних елементах, щонайменше 20 відсотків заправних станцій у Північній Каліфорнії вийшли з ладу». У якийсь момент далекомагістральні вантажоперевезення повинні будуть перейти з газу на щось інше. Водневі паливні елементи мають найбільший сенс зараз. Можливо, через п’ять років буде щось інше. Але наразі потужність найпоширенішого елемента у Всесвіті — це спосіб переміщення великих вантажівок із штату в штат. Побічний ефект полягає в тому, що з’явиться інфраструктура для заправки паливом із потужною основою.

Це почнеться із зупинок вантажівок уздовж основних міждержавних автомагістралей, але ці станції дозволять автовиробникам продавати свої автомобілі на паливних елементах у більш ніж двох штатах. Згодом, коли ці транспортні засоби стануть більш поширеними на дорогах, станції для заправки воднем з’являться за межами зупинок вантажівок, щоб задовольнити попит.

Тоді, якщо все це продовжуватиме збільшуватися, автомобільні журналісти перестануть розповідати всім про круті автомобілі, які ви не повинні або не можете купувати, оскільки вони працюють на водні. Замість цього вони розкажуть вам про транспортний засіб, який виділяє воду, швидко заправляється і його можна придбати майже скрізь. Ви знаєте, як справжній автомобіль, яким люди можуть користуватися.

Хочете дізнатися більше про електромобілі? У нас є цілий розділ, присвячений електромобілям!