Saltar al contenido

Диск Перша допомога: Утиліта відновлення диска Mac OS

27 de abril de 2021

Disk First Aid – це назва утиліти для відновлення дисків, яка була включена або доступна для завантаження з Mac OS 9.x або раніше. Disk First Aid зміг проаналізувати та виправити основні проблеми з жорстким диском. Disk First Aid не був повнофункціональним інструментом для відновлення дисків. Він зосередився лише на основних елементах: ремонті каталогів, розширень та бітових карт. Disk First Aid була першою лінією захисту, здатною виправити незначні проблеми. Коли Disk First Aid не міг здійснити ремонт, що було звичним явищем, сторонні утиліти для дискових утиліт часто могли зробити цю справу.

Перша допомога завершена без проблем, як показано зеленою позначкою.
Знімок екрану надано Coyote Moon, Inc.

З появою OS X Apple значно вдосконалила надану можливість ремонту жорсткого диска та склала функціональність Disk First Aid у програму Disk Utility. Disk Utility – це універсальний робочий коник, що забезпечує майже всі інструменти та функції, необхідні більшості користувачів для роботи з жорсткими дисками або образами дисків.

Змістовий покажчик

Перша допомога Disk Utility

Disk Utility зберігала ім’я Першої допомоги та надавала послугу ремонту за допомогою вкладки Перша допомога. На вкладці «Перша допомога» були варіанти перевірки диска без будь-якого відновлення, а також відновлення вибраного диска. Оскільки ремонт диска зрідка призводив до того, що том більше не працював, як це сталося, коли диск був у такому поганому стані, що процес ремонту привів до непоправних помилок, багато людей використовували опцію Перевірити диск, щоб визначити стан диска перед спробою відновити це. З появою OS X El Capitan та переробкою програми Disk Utility Apple видалила опцію Verify Disk. Нова вкладка «Перша допомога» здійснила як перевірку, так і ремонт в один крок. Хоча це може здатися кроком назад, це швидший процес ремонту, і, оскільки якість дисків значно покращується з перших днів OS X, процес відновлення більше не призводить до помилок на диску. Це трапляється дуже рідко, але перед тим, як виконувати ремонт диска, все-таки слід створити резервну копію даних.

Дозволи на диск

Перевірка дозволів на диск та відновлення дозволів на диск були ще однією особливістю надання першої допомоги в OS X. Дозвіл системних файлів та папок може ставати під загрозою з часом, коли дозволи на файли були встановлені неправильно програмою, програмою встановлення програми або кінцевим користувачем. Дозволи також можуть зіпсуватися з часом. Подібно до ремонту дисків, дозволи можуть бути перевірені, що дозволило створити список файлів і папок із зазначеними поточними дозволами, а також правильними дозволами. Список файлів з неправильними дозволами, як правило, був настільки довгим, що більшість користувачів обрали опцію відновлення дозволів і ніколи не потрудились перевірити їх спочатку. Виправлення дозволів файлів зазвичай не викликало жодних проблем, і його часто рекламували як вирішення багатьох проблем, які можуть спричинити хворобу Mac. Представивши OS X El Capitan, Apple видалила функцію перевірки та відновлення дозволів на файл із функції першої допомоги Disk Utility. Натомість Apple створила систему захисту файлів і папок, яка запобігає зміні дозволів. Apple також тепер виконує перевірку / відновлення дозволів на файли та папки в рамках будь-якого оновлення OS X або macOS.

Інші способи ремонту накопичувача

Disk Utility чудово справляється з ремонтом накопичувачів у більшості випадків, але існують інші методи виконання процесу ремонту, коли у вас є проблеми з вашим Mac.