Saltar al contenido

Дисплеї 4K або UltraHD та ваш ПК

26 de julio de 2021

4K або UltraHD відноситься до класу дисплеїв високої чіткості та відео. Термін 4K посилається на горизонтальну роздільну здатність зображення, як правило, або 3840 пікселів на 2160 пікселів, або 4096 пікселів на 2160 пікселів. Ця можливість приблизно в чотири рази перевищує роздільну здатність поточних стандартів HD, яка досягає 1920 пікселів на 1080 пікселів. Хоча комп’ютерні монітори 4K стають звичним явищем, досягнення справжнього UltraHD на будь-якому ПК вимагає значних апгрейдів. Інформація в цій статті в цілому стосується типу комп’ютерного обладнання.

Зображення надано Amazon

Змістовий покажчик

Пропускна здатність відео та з’єднання на комп’ютерах

Комп’ютери стикаються з проблемою візуалізації вмісту 4K або UHD. Надзвичайно високі роздільні здатності вимагають великої пропускної здатності для передачі збільшеного розміру відеоданих. У старих комп’ютерних відеотехнологіях, таких як VGA та DVI, недостатня пропускна здатність, і тому вони не можуть надійно доставити ці дозволи. Для підтримки роздільної здатності 4K потрібні новіші відеороз’єми, такі як HDMI, DisplayPort та Thunderbolt 2 або 3. Більшість побутової електроніки підтримує HDMI, що дає їй перевагу для прийняття на ринку комп’ютерних дисплеїв. Потрібна відеокарта з портом HDMI, а також високошвидкісні кабелі HDMI. Багато комп’ютерних дисплеїв та відеокарт використовують технологію DisplayPort, хоча вона менш звична для пересічного користувача. Специфікація DisplayPort v1.2 запускає повний відеосигнал 4K UHD до 4096 пікселів на 2160 пікселів зі швидкістю 60 кадрів в секунду.

Частота оновлення

Сигнали HDMI зазвичай передають із частотою оновлення 30 Гц або 30 кадрів в секунду. Ця швидкість працює для перегляду фільмів на телебаченні, але для комп’ютерних геймерів такі низькі частоти кадрів викликають серйозне перенапруження очей. Геймери віддають перевагу частоті оновлення 60 кадрів в секунду або вище для більш плавного руху на екрані.

Продуктивність відеокарти

Кожен графічний процесор обробляє основний візуалізацію відео з роздільною здатністю 4K UHD, проте швидкі 3D-ігри, представлені у форматі 4K, вимагають значної потужності обробки графіки. Графічна карта має обробляти відео в чотири рази більше, ніж стандартна роздільна здатність, у чотири рази більше обсягу даних. Навантаження на обробку цих карток виробляє значне тепло всередині системи, що вимагає більших можливостей охолодження. Все це поставляється з більш високою ціною. Запуск декількох моніторів з роздільною здатністю 4K значно збільшує вимоги до пропускної здатності та обробної потужності.

Відео-кодеки

Потокове передавання та завантаження відео 4K представляє додаткові виклики. Збільшення розміру потоку даних вимагає додаткового трафіку в Інтернеті, навіть якщо типові розміри відеофайлів також зросли. Більшість відео високої чіткості використовує відеокодек H.264 від Групи експертів із рухомих зображень, що відображає відеофайли MPEG4. Цей кодек був ефективним засобом кодування даних, але з 4K UHD-відео Blu-ray диск вміщує лише одну чверть довжини відео. Подальший H.265, або високоефективний відеокодек, ще більше зменшує обсяг даних. Старі відеоапаратури жорстко закодовані, щоб використовувати відео H.264, щоб бути максимально ефективним. Те саме стосується багатьох графічних рішень, що зустрічаються в мобільних продуктах. Частина адаптацій, необхідних для 4K, може бути реалізована за допомогою програмного забезпечення, але багато старих мобільних продуктів, таких як смартфони та планшети, можуть не змогти відтворити новий формат відео.