Skip to content

Додаток Signal Messenger: що це таке

19 de Квітень de 2021

Signal – це безпечний додаток для шифрування повідомлень, який безкоштовно доступний для пристроїв iOS та Android, а також є настільний додаток.

Що таке Messenger Messenger?

Перше, що слід знати про Signal, це те, що він за своєю функцією схожий на WhatsApp. Це тому, що Брайан Актон, який заснував WhatsApp, був співзасновником програми Signal. Дві програми також використовують протокол шифрування з відкритим кодом, розроблений Acton, але на цьому подібність закінчується. Signal – це безкоштовна, безпечна програма обміну повідомленнями, яка дозволяє надсилати повідомлення, зображення та файли, вести телефонні розмови та спілкуватися окремо або в групах безпечним способом, який майже неможливо простежити. Це тому, що Signal використовує наскрізне шифрування та використовує лише ваш номер телефону як ідентифікатор. Signal каже, що вони збирають якомога менше даних про вас.

Наприклад, коли велике журі федерального суду призвало Signal надати дані про двох користувачів у 2016 році, єдині дані Signal могли вказати дату створення облікового запису та останню дату підключення. Signal не збирає жодних даних, які збирають інші програми обміну повідомленнями та служби: жодних повідомлень, груп, контактів, інформації про профіль або чогось іншого. Відсутність зібраних даних не означає, чим ділитися з іншими. Для вас це означає, що Signal також не має доступу до повідомлень або даних, якими ви ділитесь. Єдині люди, які бачать ці дані – це ви та хтось, кому ви надсилаєте повідомлення.

Що ще відрізняє обмін повідомленнями?

Хоча безпека програми Signal є рушійним фактором, який штовхає людей завантажувати та використовувати її, є щось інше, що відрізняє Signal від інших програм обміну повідомленнями та відкриває шлях для надійної, приватної системи обміну повідомленнями. Signal – це незалежна некомерційна організація. Некомерційна діяльність означає, що Signal не підтримується рекламою, тому компанія не має стимулу продавати ваші дані. Пожертви від користувачів підтримують їх, тому вам ніколи не доведеться мати справу з рекламою, трекерами чи іншими перебоями, які не тільки дратують, але й можуть загрожувати вашій конфіденційності.

Перехід до шифрування сигналу

Signal має власний протокол шифрування, який захищає повідомлення від наскрізного. З моменту його створення до доставки, читання та видалення одержувач, повідомлення та будь-які вкладення залишаються зашифрованими. Подумайте про це так, коли ви створюєте повідомлення за допомогою програми Signal, дані шифруються у невпізнавану форму. Єдиний спосіб його розшифрувати – це приватний ключ шифрування, який має лише одержувач повідомлення. Подібно до фізичного ключа, який працює в дверному замку, цей ключ характерний для одержувача. Однак, на відміну від фізичного ключа, він працює лише з одним замком. Ніхто інший, навіть Signal, не може бачити та збирати дані про інформацію, яка міститься у повідомленні, яке ви надсилаєте. І припустимо, ви стурбовані тим, що хтось інший бачить повідомлення на пристрої одержувача. У такому випадку Signal навіть пропонує самознищуваний тип повідомлення, який знищить будь-яке повідомлення, яке ви надішлете через певний проміжок часу. Нарешті, все у програмі Signal зберігається локально на вашому пристрої. Ніщо не йде в хмару. На сервери Signal нічого не надходить. Єдиний спосіб зламати ваші повідомлення на Signal – це якщо ваш пристрій порушено.