Skip to content

Дізнайтеся про призначення IP-адреси маршрутизатора 192.168.1.254

7 de Липень de 2021

IP-адреса 192.168.1.254 – це приватна IP-адреса за замовчуванням для деяких домашніх широкосмугових маршрутизаторів та широкосмугових модемів. Поширені маршрутизатори або модеми, які використовують цю IP-адресу, включають модеми 2Wire, Aztech, Billion, Motorola, Netopia, SparkLAN, Thomson та Westell для CenturyLink. Ви замість цього шукаєте 192.168.1.2?

Мігель Ко / tebapit

Про приватні IP-адреси

192.168.1.254 є приватним IP-адреса і є одним із блоку адрес, зарезервованих для приватних мереж. Це означає, що до пристрою в цій приватній мережі не можна отримати прямий доступ з Інтернету за допомогою цієї приватної IP-адреси. Однак будь-який пристрій у приватній мережі може підключатися до інших пристроїв у цій мережі. Хоча маршрутизатор має приватну IP-адресу 192.168.1.254, маршрутизатор призначає пристроям у своїй мережі іншу приватну IP-адресу. Усі IP-адреси в мережі повинні бути унікальними в цій мережі, щоб уникнути конфліктів IP-адрес. Інші поширені приватні IP-адреси, що використовуються модемами та маршрутизаторами, – це 192.168.1.1, 192.168.1.100 та 192.168.1.101.

Доступ до адміністративної панелі маршрутизатора

1:09 Виробник встановлює IP-адресу маршрутизатора на заводі, але ви можете змінити його в будь-який час, використовуючи його адміністративний інтерфейс. Щоб отримати доступ до консолі маршрутизатора, відкрийте веб-браузер, перейдіть до адресного рядка та введіть http://192.168.1.254 (не www.192.168.1.254). За допомогою консолі маршрутизатора змініть IP-адресу маршрутизатора та налаштуйте інші параметри. Якщо ви не знаєте IP-адресу маршрутизатора, знайдіть її за допомогою командного рядка. (Наведені нижче вказівки стосуються Windows 10 і 8.)

 1. Натисніть Windows + X щоб відкрити меню Потужних користувачів, а потім виберіть Командний рядок.

 2. Або перейдіть на панель пошуку Windows, введіть cmd, потім виберіть Командний рядок.

  Знімок екрана командного рядка в результатах пошуку з Windows 10

 3. Введіть ipconfig для відображення списку підключень комп’ютера.

 4. В Місцевий зв’язок розділ, знайди Шлюз.

  Знімок екрана програми командного рядка Windows, що відображає шлюз за замовчуванням 10.0.1.1

  Ваше активне підключення до мережі може бути не викликане Місцевий зв’язок. Якщо ви не бачите цього у результатах ipconfig, прокрутіть результати та знайдіть зв’язок із Шлюз.

 5. IP-адреса – це IP-адреса маршрутизатора.

Імена користувачів та паролі за замовчуванням

Усі маршрутизатори постачаються із іменами користувачів та паролями за замовчуванням. Ці комбінації імені користувача та пароля є стандартними для кожного виробника. Зазвичай їх ідентифікують наклейкою на апаратному забезпеченні. Найпоширенішими є:

 • 2 Провід: Ім’я користувача: порожнє, Пароль: порожнє
 • Aztech: Ім’я користувача: “адміністратор”, “користувач” або порожній, Пароль: “адміністратор”, “користувач”, “пароль” або порожній
 • Мільярд: Ім’я користувача: “admin” або “admin”, Пароль: “admin” або “password”
 • Motorola: Ім’я користувача: “admin” або порожнє, Пароль: “password”, “motorola”, “admin”, “router” або blank
 • Нетопія: Ім’я користувача: “admin”, Пароль: “1234”, “admin”, “password” або порожній
 • SparkLAN: Ім’я користувача: порожнє, Пароль: порожнє
 • Томсон: Ім’я користувача: порожнє, Пароль: “адміністратор” або “пароль”
 • Вестел: Ім’я користувача: “admin” або порожнє, Пароль: “password”, “admin”, або порожнє

Отримавши доступ до адміністративної консолі маршрутизатора, ви можете налаштувати маршрутизатор кількома способами. Встановіть безпечну комбінацію імені користувача та пароля. Без цього кожен може отримати доступ до панелі маршрутизатора та змінити його налаштування без вашого відома. Маршрутизатори можуть дозволяти користувачам змінювати інші налаштування, включаючи IP-адреси, які вони призначають пристроям у мережі.