Skip to content

Дізнайтеся про інтерфейс TWAIN для Windows та Mac

28 de Липень de 2021

Випущений у 1992 році, Twain – це стандарт інтерфейсу для Windows та Macintosh, який дозволяє апаратним пристроям для обробки зображень (таким як сканери та цифрові камери) взаємодіяти із програмним забезпеченням для обробки зображень. До TWAIN усі пристрої для збору зображень мали власне власне програмне забезпечення. Якщо ви хотіли працювати зі сканованим зображенням в іншій програмі, вам спочатку потрібно було зберегти зображення на диск, а потім відкрити обрану вами програму та знову відкрити там зображення. Майже все програмне забезпечення для обробки зображень сьогодні сумісне з TWAIN. Якщо ваше програмне забезпечення підтримує TWAIN, ви знайдете команду “Придбати” в меню або на панелях інструментів (хоча іноді ця команда прихована в меню Імпорт). Ця команда забезпечує доступ до будь-яких апаратних пристроїв TWAIN, встановлених у системі. Незважаючи на те, що зовнішній вигляд програмного забезпечення та можливості кожного пристрою можуть відрізнятися, команда TWAIN Acquire викликає програмне забезпечення для взаємодії апаратного забезпечення та розміщує отримане зображення в програмному забезпеченні для обробки зображень без необхідності попереднього збереження зображення на диск. То що ж насправді означає TWAIN? Відповідно до “Безкоштовного он-лайн словника обчислювальної техніки” та обґрунтованого офіційним веб-сайтом робочої групи TWAIN, це зовсім не скорочення:

Слово TWAIN походить із “Балади про Схід і Захід” Кіплінга – “… і ніколи два не зустрінуться …”, що відображає труднощі на той час підключення сканерів та персональних комп’ютерів. Це було зроблено для TWAIN, щоб зробити його більш характерним. Це змусило людей повірити, що це скорочення, а потім – до конкурсу на розширення. Жоден не був обраний, але запис “Технологія без цікавого імені” продовжує переслідувати стандарт. – Безкоштовний он-лайн словник обчислювальної техніки, редактор Денис Хоу

Типовим використанням TWAIN є надання можливості сканування зображень безпосередньо у Photoshop. Це стає дедалі складнішим, починаючи з випуску Photoshop CS5 і триває донині. Основною причиною того, що Adobe припинила підтримку 64-розрядних сканерів TWAIN у 64-розрядному або 32-розрядному Photoshop, а також пропонується використовувати TWAIN “на власний ризик”. CS6 працює лише в 64-розрядному режимі: якщо драйвер сканера не може обробити 64-розрядний режим, можливо, ви не зможете використовувати TWAIN. Насправді TWAIN може бути технологією на останніх етапах. На щастя, Adobe запропонувала деякі заміни.