Saltar al contenido

Експерти стверджують, що Apple бентежить покупців годинників із особливостями здоров’я

21 de julio de 2021

Змістовий покажчик

Ключові винос

  • Apple Watch Series 6 орієнтована на моніторинг стану здоров’я та включає можливість контролю за вмістом кисню в крові.
  • Експерти стверджують, що користувачів Watch можна збентежити, думаючи, що пристрій може виявити симптоми коронавірусу (не може).
  • Серія 6 ​​приєднується до зростаючої галузі пристроїв, призначених для відстеження особистого здоров’я вдома.
Яблуко
Apple може похвалитися, що його новий Watch Series 6 пропонує безліч функцій відстеження здоров’я, але експерти попереджають, що користувачі можуть заплутатися, думаючи, що пристрій може виявити симптоми коронавірусу. Серія 6, випущена минулого тижня, додає можливість відстежувати сон і миття рук, а також може контролювати рівень кисню в крові. Рівень кисню в крові можна використовувати для контролю тяжкості деяких випадків захворювання на COVID-19, а віце-президент Apple розповів про коронавірус під час презентації нового гаджета. Однак датчик кисню крові Apple Watch не призначений як медичний пристрій. «Apple повинна чітко дати зрозуміти, що це не будь-який діагностичний інструмент», – заявив у телефонному інтерв’ю Крейг Коннот, професор з питань охорони здоров’я юридичного факультету Університету Колорадо. «Я думаю, що їм неодмінно слід вжити додаткових запобіжних заходів, враховуючи той факт, що вони випускають це в дуже чутливий час під час пандемії, де моніторинг кисню та інші проблеми з диханням є важливою частиною розгляду, що стосується оцінки захворювання. »

Здоровіше, яскравіше, швидше, краще?

Серія 6 ​​швидша і має яскравіший дисплей, ніж торішня модель 5, і вона більше орієнтована на оздоровлення. «Майбутнє здоров’я – на вашому зап’ясті», – стверджує Apple на своєму веб-сайті. Додавши до функцій моніторингу серця серії 5, новий годинник додає датчик кисню в крові. Серія 6 ​​приєднується до зростаючої галузі пристроїв, призначених для відстеження особистого здоров’я вдома. Фітнес-годинник Fitbit відстежує рівень кисню в крові, а новий циферблат на Fitbit розроблений, щоб полегшити процес. Деякі розумні годинники Garmin також пропонують можливість контролювати вміст кисню в крові.

Новий датчик кисню та додаток для вимірювання насичення крові киснем

Яблуко
Apple заявляє, що функція кисню в крові Series 6 покликана допомогти користувачам зрозуміти рівень їхньої фізичної форми. Однак Apple Bigwig розповіла про новий годинник у зв’язку з коронавірусною кризою. «Кисень крові та пульсоксиметрія – це терміни, про які ми багато чули під час пандемії COVID», – сказав Сумбул Ахмад Десай, віце-президент з питань охорони здоров’я Apple, під час анонсів продуктів компанії. Рівень кисню в крові – це спосіб виміряти, наскільки добре працюють легені. Показання 95 або вище вважається нормальним діапазоном. Вимірювання можна використовувати для виявлення, якщо коронавірус погіршує функцію легенів, але кількість кисню в крові є недосконалим інструментом для вимірювання симптомів COVID. «Apple повинна чітко дати зрозуміти, що це не будь-який діагностичний інструмент». «Я б сказав, що симптоми повинні керувати вашим рішенням, а не кількість», – сказав д-р Джозеф Кведар, професор Гарвардської медичної школи і президент Американської асоціації телемедицини, в телефонному інтерв’ю. «Якщо ви відчуваєте задишку, якщо у вас з’являється якийсь із цих відомих симптомів, будь то втрата смаку, нюху чи лихоманка, саме тоді ви повинні турбуватися».

Колеги в офісі практикують альтернативне привітання, щоб уникнути рукостискань під час пандемії COVID-19

martin-dm / Getty Images
Діагностувати COVID-19 можна лише за допомогою лабораторного тесту. «Важливо пам’ятати, що не всі зміни в пульсоксиметрії пов’язані з COVID-19», – пише д-р Деніз Лачмансінгх, пульмонолог Єльської медицини. «Інші проблеми, пов’язані з легенями, такі як пневмонія та згустки крові, також можуть призвести до низьких показників на пульсоксиметрії. Отже, постійно низькі показники слід обговорювати з лікарем». Дослідники досліджують медичний потенціал характеристик кисню в крові серії 6. Вчені з дослідження грипу в Сіетлі в Інституті точної медицини Бротмана Баті, а також викладачі Медичної школи Університету Вашингтона вивчають, «як сигнали від програми на Apple Watch, такі як частота серцевих скорочень та кисень у крові, можуть служити ранніми ознаками респіраторних захворювань, таких як грип та COVID-19 «, – повідомляє Apple на своєму веб-сайті.

«Оздоровчі» пристрої уникають норм

Apple може розробляти серії 6 як оздоровчий пристрій, а не як медичний пристрій, щоб уникнути підпорядкування FDA, сказав Кведар. FDA застосовує лише норми щодо медичних виробів, тоді як ті, що стосуються оздоровлення, потрапляють у сіру зону, додав він. «Якщо є докази того, що цього разу в минулому році Apple розробляла саме цю систему моніторингу кисню, яку вони випадково випустили в середині COVID, тоді гаразд, добре, я б менше турбувався», – сказав Кведар. «Але якщо це справді було медичним продуктом, і вони зацікавлені назвати його оздоровчим продуктом, щоб уникнути застосування FDA, то я трохи більше стурбований».