Saltar al contenido

Експерти стверджують, що Spotify Hi-Fi може бути не дуже важливим

17 de abril de 2021

Ключові винос

  • Spotify Hi-Fi вийде цього року із звуком без втрат компакт-дисків.
  • Потокове передавання Hi-Fi буде для абонентів Spotify Premium.
  • Більшість користувачів навушників або в галасливих місцях не помітять різниці.

Людина, що слухає музику через навушники.

Нубельсон Фернандес / Getty Images

Spotify додає високоякісну опцію потокової передачі звуку під назвою Spotify Hi-Fi. Це буде «якість компакт-дисків» і буде доступне «пізніше цього року». Але хтось помітить? Spotify Hi-Fi передаватиме звук без втрат на пристрої та безпосередньо на динаміки. Це повинно зробити струменеве аудіо настільки ж добрим, як компакт-диски чи інші високоякісні джерела. Але враховуючи те, що всі ми слухаємо музику на дерьмових динаміках Bluetooth або через навушники та AirPods, ми можемо не почути різниці. «Я вважаю, що більшість людей слухають музику в [Spotify default] 160 кбіт / с або навіть 320 кбіт / с «, – сказав музикант і творець музичного відео Кальвін Вест tebapit по електронній пошті.» Я впевнений, що більшість людей не помітять різниці між 320 кбіт / с або 160 кбіт / с та без втрат. Насправді, я б навіть сказав, що половина аудіофілів, які стверджують, що чують різницю між 320 кбіт / с та без втрат, не пройдуть сліпий тест «.

Змістовий покажчик

Без втрат, Hi-Fi: у чому різниця?

Цифрова музика вимірюється бітами, як і будь-який інший цифровий носій. Ми розглядаємо глибину та бітрейт. Глибина бітів в основному не має значення, якщо ви не записуєте та не продукуєте. Бітрейт – це те, що нас стосується тут. Як сказав Вест вище, Spotify вже досягає 320 кбіт / с (кілобіт в секунду). «IPod змінив розповсюдження музики, але скинув рівень якості до 128 кбіт / с AAC», – говорить редактор Verge Нілай Патель у Twitter. «З тих пір це просто повільний похід назад».

Компакт-диски мають бітрейт 1411 кбіт / с. Lossless просто означає, що музика стискається без втрати інформації. MP3-файли є «втратними», як JPG. Вони розумно спроектовані, щоб викидати ті частини звуку, які ви, мабуть, не помітите, щоб досягти крихітних розмірів файлів (і менших бітрейтів при потоковій передачі). Завдяки пропозиції Spotify без втрат ми нарешті повернулись туди, де були в 1980 році.

Динаміки та навушники

Якщо ви слухаєте музику на навушниках, або в машині, або вдома на динаміку Amazon Echo, то вам не потрібна потокова передача без втрат. Виконання музичної системи стосується не лише джерела. І справа не в тому, як ми вважали ще в 1970-х, лише про динаміки. «Звичайно, є інші фактори, що стосуються якості вашої музики», – говорить Вест. «Найважливішими з них є ваші динаміки або навушники.» В ідеалі у вас буде хороше джерело, чудові колонки та гарне обладнання між ними. Немає сенсу подавати роз’єм для навушників дешевого телефону в підсилювач і динаміки на 20 000 доларів. «Стрибок з 24 кбіт / с до без втрат був би помітним для всіх, крім користувачів на динаміках телефону». Так само, якщо ви живете поруч з аеропортом чи автострадою, ці колонки на суму 20 000 доларів безглузді, навіть із дивовижним програвачем компакт-дисків. «Навушники можуть бути корисними для бігу, але не для збору дрібних деталей», – сказав програміст і засновник TechTreatBox Люк Ковальскі tebapit по електронній пошті. «Тож так, я думаю, що в цьому випадку спорядження, яким ви користуєтесь, та обставини справді мають значення». Тоді все залежить від контексту, і трансляція вищої якості, ніж ви можете почути, – це просто марнотратство мобільної пропускної здатності.

Як можна покращити аудіо сьогодні?

Якщо ви вже використовуєте Spotify, вам слід перевірити поточні налаштування якості. Spotify має інструкції щодо цього.

Хтось слухає аудіо з комп’ютера в навушниках.

Келлі Сіккема / Unsplash

Найнижча швидкість, яка використовується при поганому з’єднанні з мережею, становить 24 кбіт / с. Для платних платів Spotify Premium користувачі можуть вказати до 320 кбіт / с. Вам слід врахувати ситуацію прослуховування та вибрати обстановку, яка підходить вам. Або виберіть «автоматичний», і нехай комп’ютер подбає про це. Можливо, ви не зможете визначити різницю, коли прийде Spotify Hi-Fi, але ви точно помітите різницю між параметрами Spotify Low і Very High. «Стрибок з 24 кбіт / с до без втрат був би помітним для всіх, крім користувачів на динаміках телефону», – говорить Вест.