Saltar al contenido

Електронний розподіл гальмівного зусилля

15 de abril de 2021

Електронний розподільник гальмівної сили (EBD) – це система додаткових регуляторів гальма, яка може збільшити та покращити функціонування антиблокувальних гальм. Як правило, це досягається шляхом контролю за кількістю різних систем та датчиків та зміною величини сили, прикладеної до кожного окремого гальмівного супорта. Модулюючи величину гальмівної сили, що застосовується, виходячи з дорожніх умов та умов руху, гальма EBD можуть допомогти запобігти небезпечним заносам.

Змістовий покажчик

Як працює електронний розподіл гальмівної сили?

Оскільки більшість виробників оригінального обладнання (OEM) пропонують принаймні одну модель з EBD, існує безліч різних видів гальм EBD, на які можна натрапити. Однак в системах EBD зазвичай використовуються такі компоненти, як:

  • датчики швидкості
  • модулятори гальмівної сили
  • електронні блоки управління
  • датчики похищення
  • датчики кута нахилу керма

Багато з цих компонентів також використовуються в інших гальмівних системах, таких як електронний контроль стійкості та контроль тяги. Як правило, гальмо EBD працює, що система переглядає дані датчиків швидкості, щоб визначити, чи не обертається якесь із коліс з такою ж швидкістю, як інші. Якщо виявляється розбіжність, яка вказує на те, що шина може заноситись, можуть бути вжиті коригувальні заходи. Ці системи також можуть порівнювати дані датчика повороту з датчиками кута повороту керма, щоб побачити, чи транспортний засіб переїхав чи недоотримує. Потім ці дані обробляються електронним блоком управління для встановлення відносного навантаження на кожне колесо. Якщо електронний блок управління визначає, що одне або кілька коліс перебувають під меншим навантаженням, ніж інші, він може використовувати модулятори гальмівної сили для зменшення гальмівної сили до цього колеса. Це відбувається динамічно, тому гальмівну силу можна безперервно модулювати у відповідь на існуючі умови.

У чому сенс електронного розподілу гальмівної сили?

Призначення EBD подібне до цілей суміжних технологій, таких як антиблокувальне гальмо та контроль тяги. Всі ці технології призначені для запобігання блокування коліс автомобіля, що може призвести до того, що водій дуже швидко втратить контроль. На відміну від інших гальмівних систем, EBD здатний динамічно модулювати гальмівну силу, що застосовується до кожного колеса. Загальна ідея електронного розподілу гальмівної сили полягає в тому, що колеса легше блокуються, коли вони перебувають під невеликим навантаженням. Традиційні дозувальні клапани вирішують цю проблему, застосовуючи різні рівні гальмівної сили на передні та задні колеса, але ці гідравлічні клапани не здатні реагувати на різні обставини та умови. За звичайних обставин вага транспортного засобу зміщуватиметься вперед у міру уповільнення. Оскільки це створює більш велике навантаження на передні колеса, ніж задні, системи EBD можуть реагувати на цю ситуацію, зменшуючи гальмівну силу на задніх колесах. Однак транспортний засіб, який сильно завантажений ззаду, поводитиметься інакше. Якщо багажник заповнений багажем, система EBD здатна відчути це збільшене навантаження та відповідно регулювати гальмівну силу.

Який найкращий спосіб керувати транспортним засобом з електронним розподілом гальмівних зусиль?

Якщо ви опинилися в транспортному засобі, що включає EBD, вам слід їздити на ньому, як і на будь-якому іншому транспортному засобі, який має антиблокувальне гальмо. Ці системи працюють за кулісами, щоб автоматично регулювати додаткову вагу в багажнику, крижані або мокрі умови та інші змінні, тому з вашого боку не потрібно додаткових зусиль. Однак радимо бути особливо обережними під час гальмування та руху на поворотах, поки ви не ознайомитесь із способом керування автомобілем.

Що відбувається, коли електронне розподілення гальмівного зусилля не вдається?

У разі відмови EBD звичайна гальмівна система повинна продовжувати нормально функціонувати. Це означає, що, як правило, у вас все буде добре, якщо вам доведеться їздити на транспортному засобі з несправною системою EBD. Однак вам доведеться бути особливо обережним при гальмуванні. Оскільки EBD та ABS (автоматичні гальмівні системи) використовують багато однакових компонентів, ваші антиблокувальні гальма часто виходять з ладу одночасно з електронною системою розподілу гальмівних зусиль, а це означає, що вам може знадобитися прокачати гальмо замість постійного тиску . Деякі виробники рекомендують перевіряти рівень гальмівної рідини, якщо ви підозрюєте про несправність системи EBD, оскільки деякі транспортні засоби використовують той самий попереджувальний індикатор для низької рідини, який використовується для інших проблем із гальмом. Якщо рівень рідини низький, слід уникати водіння автомобіля, доки його не долиють, а механік повинен перевірити систему на предмет витоків.