Skip to content

Захистіть паролем і зашифруйте свою електронну пошту в Windows

2 de Липень de 2021

Якщо інші користуються вашим комп’ютером і ви переживаєте, що вони можуть читати ваші електронні листи, ви можете налаштувати окремий обліковий запис Windows для кожного користувача, щоб електронні листи та документи зберігалися окремо. Але цього недостатньо для захисту ваших електронних листів. Найкраще – зашифрувати їх. Шифрування повідомлення електронної пошти, як правило, означає перетворення його з читабельного звичайного тексту в текст з шифруванням шифру. Розшифрувати повідомлення може лише одержувач, у якого приватний ключ відповідає відкритому ключу, що використовується для шифрування повідомлення. Той, хто не має ключа, бачить лише спотворений текст.

Як захистити свої електронні листи

Усі електронні листи, надіслані за допомогою Gmail, Outlook або iOS, можуть бути зашифровані за замовчуванням. Коли ви зашифровуєте всі вихідні повідомлення за замовчуванням, ви створюєте та надсилаєте електронні листи, як зазвичай, але одержувачам для їх перегляду потрібен цифровий ідентифікатор або код доступу. Ось як додати цей додатковий рівень безпеки в Gmail і Outlook.

Gmail

Шифрування Gmail називається конфіденційним режимом. Ви можете ввімкнути або вимкнути його, натиснувши піктограму замка внизу нового повідомлення. Звідси ви можете встановити термін дії та пароль. Пароль можна надіслати або на електронну адресу людини, або за допомогою тексту.

Outlook

У програмі Outlook ви можете зашифрувати одне повідомлення або зашифрувати всі вихідні повідомлення.

 • Щоб зашифрувати одне повідомлення: Виберіть Файл > Властивості > Налаштування безпеки і натисніть на Шифрувати вміст та вкладення повідомлень прапорець.
 • Щоб зашифрувати всі вихідні повідомлення: Виберіть Файл > Варіанти > Центр довіри > Налаштування Центру довіри > Безпека електронної пошти. Під Зашифрований електронний лист, виберіть Шифрувати вміст та вкладення для вихідних повідомлень прапорець.

Що слід пам’ятати

Є кілька речей, про які слід пам’ятати, використовуючи зашифровані електронні листи:

 • Надсилання та перегляд зашифрованих повідомлень електронної пошти вимагає від відправника та одержувача спільного використання цифрового посвідчення особи або сертифіката відкритого ключа. Це означає, що ви та одержувач повинні надіслати іншому повідомлення з цифровим підписом, що дозволяє додати сертифікат іншої особи до своїх контактів. Ви не можете зашифрувати повідомлення електронної пошти без цифрового посвідчення особи.
 • Якщо ви надсилаєте зашифроване повідомлення одержувачу, установка електронної пошти якого не підтримує шифрування, у вас є можливість надіслати повідомлення в незашифрованому форматі.
 • Цей процес також шифрує будь-які вкладення, надіслані із зашифрованими повідомленнями.

Додаткові поради щодо безпеки електронної пошти

Ось кілька додаткових кроків, які ви можете зробити, щоб переконатися, що ваші електронні листи захищені від сторонніх очей:

Переконайтеся, що автоматичний вхід у систему Windows не ввімкнено

Windows автоматично входити до певного користувача (тобто вас), коли він запускається, зручно, але дозволяє тим, хто перезавантажує комп’ютер, переходити до ваших електронних листів. Ось як вимкнути цю поведінку:

 1. Виберіть Біжи … з меню “Пуск”.

 2. Введіть “керувати паролями користувачів2“та натисніть гаразд.

  Знімок екрана вікна "Виконати ..." із введеним "control userpasswords2"

 3. Переконайтесь Користувачі повинні ввести ім’я користувача та пароль для використання цього комп’ютера на вкладці Користувачі.

 4. Виберіть гаразд.

Зашифруйте свої поштові файли та папки

Якщо ви не можете зробити файли, що використовуються вашою програмою електронної пошти, приватними, використовуючи вищезазначені методи, ви можете спробувати захистити папку своєї програми електронної пошти за допомогою програми захисту папок. Ось кілька спробувати:

 • Папка охоронця
 • Зашифрувати мою папку
 • Універсальний щит

Пам’ятайте, що електронні листи, які не зашифровані до їх надсилання, можна перехоплювати та читати. Захист файлів на вашому диску лише заважає іншим отримати доступ до пошти, яку вона зберігає у вашій програмі електронної пошти.