Saltar al contenido

За словами експертів, чудові альтернативи WhatsApp

14 de abril de 2021

Ключові винос

  • Нова політика конфіденційності WhatsApp має користувачів, які шукають альтернативи.
  • Політика викликає занепокоєння тим, що вона дозволяє WhatsApp ділитися повідомленнями з материнською компанією Facebook.
  • Один експерт рекомендував додаток Signal через його функції конфіденційності.

PM Images / Getty Images

Нова політика конфіденційності WhatsApp змушує багатьох людей переглядати питання використання програми обміну повідомленнями, і експерти пропонують альтернативні варіанти. Нова політика конфіденційності занепокоєна тим, що вона дозволяє WhatsApp обмінюватися повідомленнями з материнською компанією Facebook. WhatsApp нещодавно заявив, що користувачі, які не погоджуються з політикою до 15 травня, більше не зможуть надсилати чи читати повідомлення з програми. На щастя, є багато інших додатків для безпечного обміну повідомленнями, якщо ви не згодні з умовами WhatsApp. «Найкраща альтернатива – перейти на месенджер, такий як Signal, який не збирає дані користувачів і не передає їх Facebook або іншим стороннім рекламодавцям, а також забезпечує надійне наскрізне шифрування повідомлень», Рей Уолш, конфіденційність даних експерт веб-сайту про конфіденційність ProPrivacy, сказав в електронному інтерв’ю. «Якщо такі компанії, як WhatsApp / Facebook, сподіваються залишити довговічну спадщину, їм потрібно звернутися до клієнтів завтра».

Змістовий покажчик

Час майже закінчився

Якщо ви не згодні з політикою конфіденційності WhatsApp, ви все одно зможете отримувати дзвінки та сповіщення, але це, як повідомляється, буде можливим лише протягом короткого періоду. WhatsApp заявляє, що повідомлення між окремими людьми шифруються наскрізним шляхом, тому лише їх одержувачі можуть бачити їх вміст. Однак згідно з новою політикою повідомлення, що надсилаються компаніям, можуть зберігатися на серверах Facebook і використовуватися в рекламних цілях.

Панкадж Шрівастава, генеральний директор та засновник консультацій з питань управління та маркетингу PracticalSpeak, заявив в електронному інтерв’ю, що нова політика дозволяє Facebook створювати цифрові персони, які бізнес може орієнтувати за ціною. «Незалежно від того, що зараз заявляє WhatsApp, його намір полягає в тому, що їх здатність передавати цю нову порцію даних і без того здоровенному досьє користувачів Facebook, яке Facebook складає, що є реальною загрозою приватності», – сказав він. Профілі, створені за новими правилами конфіденційності, залишать «більше користувачів вразливими до всіх типів посередників даних, вторгнення в приватне життя та алгоритмів, що диктують наш вибір», – заявив Шрівастава.

Обліковий запис Earth Ceramics, як з’являється у WhatsApp на телефоні Android

WhatsApp

Однак не всі згодні з тим, що нова політика суттєво вплине на користувачів. Еймі О’Дрісколл, дослідниця безпеки на веб-сайті технологій Comparitech, сказала в електронному інтерв’ю, що пересічному користувачеві, мабуть, не надто турбуватися. «Нова політика може нашкодити бізнесу більше, ніж приватним особам, оскільки може відмовити клієнтів спілкуватися через додаток, змушуючи власників підприємств знаходити альтернативні способи підключення», – сказала вона.

Альтернатив багато

Користувачам, які хочуть альтернативу WhatsApp, О’Дрісколл рекомендував Signal Private Messenger через його функції конфіденційності. «WhatsApp використовує протокол Signal для наскрізного шифрування, але Signal має додаткові функції безпеки», – сказала вона. Сигнал обмежений з точки зору функцій та функціональності порівняно з WhatsApp, сказав Шрівастава. Він також має більше обмежень щодо розміру файлів, якими можуть ділитися користувачі, а також тривалості повідомлень. «Найкраща альтернатива – перейти на месенджер, такий як Signal, який не збирає дані користувачів і не передає їх Facebook або іншим стороннім рекламодавцям». Додаток для обміну повідомленнями Telegram – ще один надійний варіант, запропонував О’Дрісколл, пояснивши, що він «не такий безпечний, як Signal, оскільки за замовчуванням не використовує наскрізне шифрування, але це більш зручна альтернатива». Telegram пропонує набагато більше можливостей, ніж WhatsApp. Ви можете редагувати надіслані повідомлення та планувати повідомлення, а також скористатися перевагами 200 000 членів груп чату порівняно з обмеженням чату WhatsApp на 256 користувачів. Але найкраща альтернатива обміну повідомленнями буде залежати від того, як ви збираєтеся її використовувати, заявив в інтерв’ю електронною поштою Калеб Чен, редактор Інтернет-новин про конфіденційність фірми з кібербезпеки Private Internet Access. «Просто переконайтесь, що ви прочитали» нову «політику конфіденційності із замісної програми та переконайтеся, що вам це зручно», – сказав він.

WhatsApp, схоже, прагне впровадити свою нову політику, але Шрівастава сказав, що сподівається, що компанія перегляне свої зміни щодо конфіденційності. «Якщо такі компанії, як WhatsApp / Facebook, сподіваються залишити довговічну спадщину, їм потрібно звернутися до клієнтів завтра», – сказав він. «Що означає, що їм потрібно переглянути, що робить їх кращим, а не просто більшим бізнесом».