Skip to content

Збільшення та зменшення на iPhone або iPad

1 de Липень de 2021

Однією з найцікавіших функцій, яку Apple представила на своєму iPad і iPhone, був жест «зменшення масштабу», що робить масштабування інтуїтивним та природним. Раніше функції масштабування або не існували, або були важкими у використанні. Функція масштабування Apple працює на фотографіях, веб-сторінках та у будь-якій програмі, яка підтримує жест масштабування. Ці вказівки стосуються всіх моделей iPad та iPhone, незалежно від версії iOS.

Використовуйте жести за допомогою стискання для збільшення та зменшення масштабу

Щоб збільшити фотографію або веб-сторінку, натисніть на екран вказівним і великим пальцем, залишаючи між двома пальцями лише невелику кількість місця. Тримайте палець і великий палець на екрані, а потім відсуньте пальці один від одного, розширюючи простір між ними. Коли пальці розсуваються, екран збільшується. Щоб зменшити масштаб, зробіть зворотне: перемістіть великий і вказівний пальці один до одного, утримуючи кожен натиснутим на екрані. Будь-які два пальці можна використовувати для збільшення та зменшення масштабу на iPhone або iPad, але для більшості людей великий та вказівний пальці мають найбільший сенс. Якщо це допоможе вам запам’ятати, подумайте, як пальці щипають аркуш паперу. Якщо вам довелося затягнути пальці всередину на аркуші паперу, він склався би сам, ставши меншим. Тут застосовується та сама ідея.

Скористайтеся налаштуванням масштабування доступності

У деяких випадках функція зменшення масштабу не працює. Додаток може не підтримувати цей жест, або веб-сторінка може мати код, який працює, або параметр таблиці стилів, що перешкоджає розширенню сторінки. Функції доступності iPad включають масштабування, яке завжди працює незалежно від того, перебуваєте ви в програмі, на веб-сторінці чи переглядаєте фотографії. Функція не активована за замовчуванням, тому її потрібно ввімкнути в програмі Налаштування:

  1. Від Додому екран, відкрийте Налаштування додаток.

  2. Йти до Загальні > Доступність > Збільшити.

  3. Торкніться значка Збільшити тумблер, щоб зробити його зеленим і увімкнути.

Після активації масштабування на iPad або iPhone ви одразу побачите збільшувальне скло, як показано тут на iPad.

Налаштування iPad Zoom

Функція масштабування не відображається на скріншоті, як ви можете бачити на цьому малюнку. Натисніть і утримуйте якір / панель внизу вікна масштабування, щоб перемістити його по екрану та побачити все, що збільшено. Ви також можете натиснути та перетягнути три пальці, що може бути кращим під час масштабування за допомогою цього інструменту на меншому екрані, як iPhone. Двічі торкніться екрана трьома пальцями, щоб увімкнути або вимкнути масштабування. Щоб назавжди вимкнути його, повторіть наведені вище кроки та переключіть Збільшити до вимкнено положення. На сторінці налаштувань масштабування є список параметрів, які ви можете ввімкнути, наприклад, щоб збільшити максимальний рівень масштабування, вибрати масштаб на весь екран над масштабуванням вікна, вибрати фільтр масштабування тощо.