Skip to content

Зламаний акаунт Facebook: негайні кроки відновлення

2 de Липень de 2021

Facebook та його понад 2 мільярди активних користувачів є привабливою метою для хакерів. Деякі з найбільш успішних хакерів з’являються в новинах, але багато з них менші і стосуються лише деяких користувачів Facebook. Показниками того, що хтось міг зламати ваш обліковий запис Facebook, є:

 • Вашу електронну адресу або пароль змінили.
 • Ваше ім’я або день народження змінилися.
 • Запити на друзів були надіслані з вашого облікового запису людям, яких ви не знаєте.
 • Прохання до друзів були надіслані людям, які вже є вашими друзями.
 • Публікації, які ви не створили, здаються від вас.
 • Друзі отримують від вас повідомлення, яких ви не писали.

Якщо з вами трапляється будь-який із цих контрольних ознак або ви помічаєте будь-яку іншу незвичну діяльність, швидко вживайте заходів, щоб захистити свій рахунок. Якщо ви вважаєте, що ваш обліковий запис Facebook можливо зламали, змініть пароль, перш ніж робити щось інше. Якщо у вас більше немає доступу до вашого облікового запису Facebook, негайно виконайте дії, описані нижче. Ці вказівки працюють для будь-якого облікового запису Facebook. Описані нижче кроки вимагають доступу до настільної версії Facebook.com.

Як було зламано мій рахунок?

Можливо, хакери отримали доступ до вашого облікового запису Facebook різними способами. Вони могли вгадати ваш пароль, або, можливо, встановили точку доступу Wi-Fi Evil Twin у кав’ярні та викрали ваші дані через атаку “людина посередині”. Можливо, ви залишили свій обліковий запис увійденим у комп’ютерну лабораторію у вашій школі чи бібліотеці, або хакери могли використовувати ваш обліковий запис із викраденого планшета чи телефону. Незалежно від того, як їм вдалося отримати ваші облікові дані Facebook, найкраще зробити це швидко, щоб обмежити розмір шкоди та спробувати запобігти подальшим хакам.

Повідомте про компроміс у Facebook

Коли ви не можете отримати доступ до свого облікового запису Facebook, ви все одно можете повідомити про можливий злом компанії та отримати допомогу щодо скидання пароля:

 1. Відкрийте сторінку звіту Facebook про порушення облікового запису.

 2. Клацніть Мій рахунок порушено.

 3. Введіть номер телефону або електронну адресу, пов’язану з вашим обліковим записом, а потім натисніть Пошук.

 4. Введіть поточний або старий пароль, а потім натисніть Продовжуйте.

  Джон Фішер
 5. Виберіть один із варіантів зі списку, який вказує, чому ви вважаєте, що ваш обліковий запис зламано, а потім натисніть Продовжуйте.

  Сторінка Facebook для тих, хто переживає, що їх зламали, показуючи параметри та кнопку Продовжити

  Джон Фішер
 6. Facebook пояснює, що вам потрібно змінити пароль і підтвердити, що нещодавні зміни у вашому обліковому записі надійшли від вас, щоб захистити свій рахунок. Клацніть Розпочати.

  Кнопка «Почати» на діалоговій сторінці «Захист облікового запису» на Facebook

  Джон Фішер
 7. Дотримуйтесь інструкцій, що надаються для захисту вашого облікового запису та зміни пароля.

Повідомте своїх друзів

Скажіть своїм друзям на Facebook, що ваш акаунт зламаний. Попередити їх, щоб вони не натискали жодних посилань, які могли надходити з вашого облікового запису під час його злому та поза вашим контролем. Можливо, хакери, які скомпрометували ваш обліковий запис, розміщували на сторінках ваших друзів або посилали посилання в коментарях або приватних повідомленнях.

Видаліть невідомі програми зі свого облікового запису

Усуньте будь-які програми Facebook, встановлені у вашому обліковому записі, які ви не впізнаєте. Поки ви все робите, видаляйте програми, якими ви більше не користуєтесь. У якийсь момент ви могли надати програмам доступ до якоїсь вашої особистої інформації.

 1. Відкрийте меню Facebook, натиснувши стрілку у верхньому правому куті.

 2. Клацніть Налаштування.

  Параметр меню налаштувань на веб-сайті Facebook

  Джон Фішер
 3. Клацніть Програми та веб-сайти з лівої панелі.

 4. Поставте прапорець біля програм Facebook, які потрібно видалити, а потім клацніть Видалити.

 5. Клацніть Видалити ще раз у запиті підтвердження. Ви також маєте можливість видалити кожну публікацію, фотографію та відео, які додатки розмістили від вашого імені.

  Кнопка

  Джон Фішер

Якщо натиснути Перегляд і редагування у додатку він показує рівень доступу до вашого облікового запису та інформацію, яку Facebook ділиться з ним. Також на Програми та веб-сайт Сторінка – це додаткові вкладки у верхній частині, де ви можете знайти додатки з вичерпаним терміном дії (програми, які мали доступ одночасно, але їхні дозволи з того часу втратили силу) та попередні програми (які були видалені з вашого облікового запису). У видалених або прострочених програмах інформація все ще надається їм, коли вони були активними, але вони більше не можуть отримати доступ до цієї інформації з вашого облікового запису Facebook після закінчення терміну їх дії або їх видалення. Натискання плитки для видаленого або закінченого терміну дії показує найкращий спосіб вимагати від програми видалення вашої інформації.

Запобігання: Увімкніть двофакторну автентифікацію

Не чекайте наступного злому, щоб вжити заходів для покращення безпеки та конфіденційності Facebook. Щоб уникнути повторної компрометації вашого облікового запису, Facebook настійно рекомендує ввімкнути двофакторну автентифікацію Facebook. Активування цієї функції вимагає додаткової форми автентифікації, крім вашого пароля, коли хтось намагається увійти у ваш обліковий запис. Другою формою автентифікації може бути цифровий код, надісланий на ваш телефон, або код, згенерований окремою програмою автентифікації на вашому телефоні, або розумний ключ, вставлений в USB-накопичувач вашого комп’ютера. Коли у вас є двофакторна авторизація, хтось може мати повний доступ до вашого пароля, але якщо у них також немає вашого другого способу автентифікації (наприклад, вашого телефону або фізичного маркера), він не може потрапити до вашого облікового запису Facebook. Щоб увімкнути двофакторну автентифікацію у своєму обліковому записі Facebook:

 1. Клацніть стрілку вниз у верхньому правому куті Facebook, щоб отримати доступ до меню.

 2. Клацніть Налаштування.

 3. Клацніть Безпека та вхід на лівій панелі.

 4. Клацніть Редагувати поруч з Використовуйте двофакторну автентифікацію.

  Кнопка редагування для "Використовуйте двофакторну автентифікацію" розділ на сторінці безпеки та входу Facebook

  Джон Фішер
 5. Можливо, вам буде запропоновано ввести свій пароль. Введіть його, а потім натисніть Розпочати.

  Кнопка «Почати» виділена на сторінці двофакторної автентифікації Facebook

  Джон Фішер
 6. Виберіть будь-який Текстове повідомлення або Програма автентифікації, а потім клацніть Далі.

  Кнопка

  Джон Фішер
 7. Якщо ви виберете Текстове повідомлення, введіть код у відповідні поля. Якщо ви виберете Програма автентифікації, запустіть його на своєму телефоні та дотримуйтесь інструкцій.

  Двофакторна автентифікація з Facebook, що показує 6-значні кодові поля та кнопку Далі

  Джон Фішер
 8. Клацніть Готово коли ви бачите Двофакторну автентифікацію ввімкнено повідомлення.

  Кнопка

  Джон Фішер

Будьте обережні, покладаючись виключно на рішення текстових повідомлень для двофакторної автентифікації. На додаток до підробки SIM-карт (коли хтось змушує телефонну компанію перепризначити ваш номер на інший пристрій), якщо ви втратите доступ до свого телефону або зміните телефонні номери, вам знадобиться допомога, щоб відновити доступ.

Запобігання: Запустіть перевірку безпеки

Функція перевірки безпеки Facebook додає додатковий захист вашому обліковому запису. Використовуйте перевірку безпеки, щоб:

 • Вийдіть із Facebook та Messenger із невживаних браузерів та програм.
 • Отримуйте сповіщення, коли хтось входить у ваш обліковий запис із невпізнаного мобільного пристрою чи комп’ютера.

Запобігання: Регулярно змінюйте свій пароль Facebook

Регулярно перезавантажувати пароль – це гарна звичка. Ви можете зробити це в будь-який час.

 1. Запустіть меню Facebook зі стрілки вниз у верхньому правому куті сторінки.

 2. Клацніть Налаштування.

 3. Клацніть Безпека та вхід на лівій панелі.

 4. Клацніть Редагувати поруч з Змінити пароль в Увійти розділ центральної панелі.

  Кнопка

  Джон Фішер
 5. Введіть поточний пароль поруч із Поточний, введіть новий пароль у Новий , а потім ще раз введіть новий пароль для підтвердження в полі Повторно введіть новий текстове вікно.

 6. Клацніть Зберегти зміни.

  Поля зміни пароля та кнопка Зберегти зміни на сторінці безпеки та входу Facebook

  Джон Фішер