Saltar al contenido

Змінена музика AI може покращити досвід прослуховування користувачів

13 de abril de 2022

Змістовий покажчик

Ключові речі на винос

  • Apple придбала стартап, який працює над технологією «зміщення» музики на основі середовища слухача.
  • Експерти кажуть, що Apple може використовувати його для покращення користувацького досвіду в своїх іграх та додатках.
  • Експерти зі штучного інтелекту припускають, що технологія може творити дива в поєднанні з даними Apple.
Штучний інтелект (AI) не може замінити людську творчість під час створення музики з нуля, але він, безсумнівно, може запропонувати слухачеві унікальний досвід. Принаймні, експерти припускають, що Apple сподівається на недавнє придбання британського стартапу під назвою AI Music. Компанія працювала над використанням штучного інтелекту для переміщення пісень, по суті, створюючи унікальну музику. Експерти з штучного інтелекту вважають, що придбання дає Apple можливість розширити межі музики, створеної штучним інтелектом. «ШІ як аналітичний інструмент досяг глибокого успіху з великими даними», — сказав Lifewire через LinkedIn Абхішек Чоудхарі, засновник платформи edutech з підтримкою AI. «Однак чи може ШІ досягти людських еквівалентів творчості та емпатії? Той факт, що Apple інвестувала у стартап AI Music, показує, що езотеричні застосування ШІ стають дорослими».

Зміна музики

AI Music працював над чимось, що вони назвали «Infinite Music Engine», щоб автоматично змінювати пісні відповідно до певних умов. В інтерв’ю 2017 року генеральний директор AI Music Сіаваш Махдаві описав його механізм як використання AI для адаптації існуючих треків, а не для створення музики. Махдаві сказав, що стартап навчав штучного інтелекту знаходити нові способи для слухачів споживати існуючу музику, знаходячи шаблони для треків, щоб вони адаптувалися до різних умов, що він назвав «зміною форми музики».

Барвисті звукові хвилі.  Аудіо сигнал хвилі, колірний градієнт музичних форм хвилі та цифровий студійний еквалайзер векторний набір.  Аналоговий і цифровий звуковий сигнал.

«Можливо, ви слухаєте пісню, а вранці це може бути трохи більше акустична версія. Можливо, ця сама пісня, коли ви граєте її, коли збираєтеся йти в спортзал, це дип-хаус або драм-н-бейс-версія. А ввечері це трохи джазніше. Весь жанр може змінитися, або тональність, в якій він грає», – пояснив Махдаві. Іншими словами, технологія може автоматично створювати нові варіації пісень, щоб представити зовсім іншу музику. Про це йдеться на сторінці LinkedIn: «Наша мета — дати споживачам можливість вибирати музику, яку вони хочуть, легко відредагувати відповідно до їхніх потреб або створити динамічні рішення, які адаптуються до їхньої аудиторії».

Розширений досвід

Кріс Хаук, захисник конфіденційності споживачів у Pixel Privacy, повідомив Lifewire по електронній пошті, що Apple може використовувати технологію AI Music у ряді своїх продуктів. «Використовуючи технологію AI Music, Apple могла б змінювати музику для тренування користувача, щоб він ніколи не чув однакову річ двічі, але музика адаптувалася б до розігріву, вправ і охолодження. Різні типи музики відтворюватимуться, якщо користувач бігає, а не ходить, щоб увійти», — теоретизував Хаук. «Можливо, ви послухаєте пісню, а вранці це буде трохи більше акустична версія». Так само, за словами Хаука, Apple може використовувати цю технологію в іграх, щоб налаштувати музику на основі того, що відбувається у віртуальному середовищі, істотно покращуючи ігровий процес, пропонуючи унікальний досвід для кожного користувача. Можливо, доклавши трохи роботи, Apple могла б навіть розширити технологію, щоб допомогти користувачам створювати унікальні мелодійні саундтреки без особливих зусиль.

Рівнем вище

Пропозиції Хаука засновані на тому, що зараз можливо з технологією AI Music. З іншого боку, експерти з штучного інтелекту вважають, що разом із скарбницею інформації Apple, AI Music може творити чудеса. Карім Бен-Джаафар, президент Beanworks, є одним із тих, хто мріє про щось грандіозніше. Він сказав Lifewire по електронній пошті, що перш ніж ми зможемо оцінити величезні переваги Apple через це придбання, нам спочатку потрібно зрозуміти, як сучасне покоління AI робить свою магію. Він пояснив, що нинішнє покоління штучного інтелекту вчиться, обробляючи дані, які йому надходять від людей, які оцінили його за різними параметрами, щоб допомогти комп’ютеру зрозуміти, що є, а що ні, або має найкращі шанси стимулювати взаємодію. Чим більше перевірені людиною дані, тим розумніший ШІ. «Apple має величезну кількість даних, створених користувачами з майже трьох мільйонів додатків, які вони підтримують. Завдяки цьому придбанню штучний інтелект Apple зможе рекомендувати вміст, який набагато більше сподобається користувачам, і навіть створювати прості програми чи музику, які вони хотіли б , все само по собі!» — висловив думку Бен-Джафар. Чоудхарі думає в тому ж напрямку. Подібно до того, як глибокий фейк оживив зображення, а аудіо-підробки імітували голос людини, він замислився, чи зможе Apple використовувати AI для реанімації геніальних композиторів, таких як Бетховен і Моцарт. «Це цікаве майбутнє розгортається перед нами прямо зараз», — зауважив Чоудхарі.