Saltar al contenido

Змішана реальність може стати вашим ключем до VR

27 de diciembre de 2022

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Нове програмне забезпечення дозволяє користувачам перенести реальний світ у віртуальну реальність.
  • Незабаром користувачі матимуть багато варіантів для експериментів у змішаній реальності, оскільки все більше гарнітур потрапляє в магазини.
  • Bloomberg повідомляє, що пристрій Apple зі змішаною реальністю може вийти вже наступного року.

Змішування віртуального та реального світів — одна з найактуальніших нових тенденцій у техніці. Гарнітура змішаної реальності XR-3 від Varo Lab отримує нове програмне забезпечення, яке дозволить користувачам відстежувати форми. Потім ці форми можна використовувати як вікна в реальність для користувачів, які носять гарнітури віртуальної реальності (VR). Повідомляється, що наступного року Apple планує випустити гарнітуру змішаної реальності. «Поєднуючи цифрові та фізичні елементи, MR [mixed reality] створює набагато більш реалістичний досвід у порівнянні з віртуальною реальністю», – сказав в електронному інтерв’ю Lifewire Девід Кінг Лассман, генеральний директор розробника змішаної реальності GigXR.

Змішування

Varjo Lab Tools — це пакет програм, який незабаром буде випущений і працюватиме з гарнітурою змішаної реальності Varjo XR-3. Гарнітура пропонує спосіб побачити реальний світ за допомогою кольорових камер. Багато гарнітур VR пропонують способи перегляду доповненої реальності (AR), переносячи віртуальні об’єкти в реальний світ. Але нове програмне забезпечення Varjo створено для перенесення реальних речей у віртуальний світ. Програмне забезпечення є частиною нової платформи, яку Varjo називає Reality Cloud для віртуальної телепортації. Користувачі можуть захопити реальний простір у певному місці та поділитися цією реальністю з надзвичайною деталізацією, щоб віддалена особа могла побачити її у віртуальному світі.

Хтось використовує планшет віртуальної реальності на полі, щоб керувати врожаєм.

Програмне забезпечення працює, скануючи деталі кімнати в деталях, а потім дозволяє користувачеві показати комусь, хто знаходиться віддалено, вид кімнати в режимі реального часу. Для користувачів змішана реальність може запропонувати підвищену безпеку під час носіння окулярів VR. «Люди мають меншу ймовірність спіткнутися об меблі або, у крайньому випадку, потрапити на вулицю, якщо меблі та рух є частиною реальності, яку вони бачать», — сказав технічний експерт Джефф Міллер в електронному інтерв’ю Lifewire. «Це не гарантовано, як ми бачили з Pokemon Go, коли кілька людей йшли в затори або робили інші небезпечні дії, повністю поглинені екраном свого телефону». Незабаром користувачі матимуть багато варіантів для експериментів у змішаній реальності. Нещодавно компанія Nreal оголосила, що її окуляри доповненої реальності за 599 доларів будуть доступні наступного місяця через Verizon.

Bloomberg повідомляє, що пристрій Apple зі змішаною реальністю може вийти вже наступного року. Це не перший раз, коли Гурман повідомляє про цей пристрій змішаної реальності. У звіті йдеться, що він матиме вдосконалені чіпи, дисплеї, датчики та функції на основі аватарів. Поєднуючи цифрові та фізичні елементи, MR [mixed reality] створює набагато більш реалістичний досвід порівняно з VR.

Майбутнє неоднозначне

Спостерігачі кажуть, що можливості майбутнього використання змішаної реальності варіюються від медицини до повсякденного спілкування. Авіаційна та оборонна промисловість використовують гарнітури змішаної реальності, щоб знизити витрати. Медичні манекени, на яких студенти практикуються, можуть коштувати до 70 000 доларів кожен, а аерокосмічні тренажери для комерційних літаків коштують сотні тисяч або навіть мільйони доларів, зазначив Лассман. Одним із потенційних користувачів змішаної реальності є медицина. Наприклад, у HoloPatient від GigXR — голограма пацієнта — накладається на реальне фізичне оточення користувача. «Подумайте про віртуального пацієнта, який сидить у реальному кріслі перед вашою аудиторією або навіть у вашій вітальні, де ви можете безпечно спостерігати, оцінювати та діагностувати стан пацієнта», — сказав Лассман. Освіта — ще одна сфера, де змішана реальність може перемогти реальний світ. «Голографічний досвід змішаної реальності може дозволити командам продажів показати клієнтам, як продукти виглядатимуть і працюватимуть у їхньому просторі», — сказав Алекс Янг, генеральний директор фірми Virti, що займається зануреним навчанням, в електронному інтерв’ю Lifewire. Астронавти NASA також використовують змішану реальність на орбіті. Агентство нещодавно випробувало гарнітуру змішаної реальності Microsoft HoloLens для моніторингу експериментів на борту космічної станції. Минулого літа астронавт Меган МакАртур використовувала гарнітуру доповненої реальності, щоб замінити частину апаратного забезпечення в Cold Atom Lab, дозволивши установці виробляти ультрахолодні атоми калію. «Cold Atom Lab інвестує у використання цієї технології на космічній станції не лише тому, що це інтригуюче, а тому, що вона може надати додаткові можливості для цих складних завдань, які ми покладаємося на виконання астронавтами», — сказав Камал Оудрхірі, проект Cold Atom Lab. менеджер JPL у випуску новин. «Ця діяльність була чудовою демонстрацією того, як Cold Atom Lab і квантова наука можуть використовувати переваги технології змішаної реальності».