Saltar al contenido

Зробити Метавсесвіт доступним краще для всіх

13 de junio de 2023

Змістовий покажчик

Ключові висновки

  • Експерти кажуть, що метавсесвіт потрібно розробляти з урахуванням доступності.
  • Людям із проблемами голосу програма зміни голосу дає можливість почуватися зручніше, представляючи себе усно.
  • Доповнена реальність є одним із способів, якими метавсесвіт може допомогти людям з обмеженими можливостями.

Метавсесвіт швидко формується на тлі зростаючого руху, спрямованого на те, щоб віртуальні світи були доступними для користувачів з обмеженими можливостями. Meta (раніше відома як Facebook) надає вказівки щодо доступності для розробників програмного забезпечення, які створюють програми для своєї гарнітури віртуальної реальності. Ці правила можуть допомогти сформувати мережу 3D-віртуальних світів, зосереджених на соціальних зв’язках, які утворюють метавсесвіт. Але спостерігачі кажуть, що потрібно зробити більше. «Кожна людина має різний набір здібностей: від дуже поганого до справді чудового зору, відмінного слуху до повної глухоти тощо», — сказав в електронному листі Lifewire Джо Девон, співзасновник Diamond, цифрового агентства, що займається доступністю. інтерв’ю. «Якщо ви розробите віртуальну реальність, щоб добре працювати для людей з обмеженими можливостями, ви автоматично створите доступ для людей похилого віку, для людей з проблемами пересування, для людей в інвалідних візках, і ви матимете набагато кращий продукт для кожного користувача».

Отримати всіх онлайн

Існує велика потенційна аудиторія для доступного метавсесвіту, повідомила електронною поштою Світлана Кузнєцова, консультант із доступності, яка є глухою. Близько 1,85 мільярда людей у ​​всьому світі живуть з обмеженими можливостями. Це група, чисельніша за населення Китаю. Вона стверджує, що зробити метавсесвіт доступним — це хороший бізнес-сенс. Люди з обмеженими можливостями контролюють 1,9 трильйона доларів щорічного доходу. «Якщо наші потреби будуть проігноровані, бізнес втратить не тільки нас, але й нашу сім’ю, друзів і колег, які становлять ще 3,4 мільярда потенційних клієнтів», – сказала Кузнєцова. «Разом ми контролюємо 13 трильйонів доларів». Незважаючи на те, що метавсесвіт знаходиться в зародковому стані, розробники вже працюють над тим, щоб зробити його доступнішим. Наприклад, інтерактивні інтерфейси роблять метавсесвіт більш доступним для людей із сенсорними проблемами, зазначив Хайме Бош, генеральний директор Voicemod, програми для зміни голосу. За словами Боша, людям із проблемами голосу програма зміни голосу дає змогу відчувати себе більш комфортно, представляючи себе вербально, оскільки це дозволяє їм виражати себе так, як інакше неможливо. «Для деяких людей з важким аутизмом розмова через аватар у відеогрі є більш комфортним і обнадійливим способом взаємодії з іншими людьми», — додав він. «Люди, які повністю невербальні, можуть використовувати деку для розмов. На деці вони можуть будувати речення, використовувати перетворення тексту в мовлення та створювати унікальний голос для свого персонажа чи аватара». «Якщо наші потреби будуть проігноровані, підприємства втратять не лише нас, але й нашу сім’ю, друзів і колег, які становлять ще 3,4 мільярда потенційних клієнтів». Крім того, докладаються зусилля, щоб допомогти людям із вадами зору. Деякі ігри, наприклад, мають режим дальтоніку, сказав Бош. Існують також ігри, де користувачі можуть взаємодіяти через аудіо- чи рухливі інтерфейси, не бачачи зображення — наприклад, чуйна вібрація на контролері. Технологія просторового аудіо може допомогти людям краще орієнтуватися в онлайн-просторах.

Краще цифрове майбутнє?

Деякі експерти сподіваються, що оскільки метавсесвіт ще не повністю сформований, його можна створити для всіх користувачів з нуля. «Якщо інтелектуальність і доступність стоять на передньому плані його дизайну, метавсесвіт може виявитися більш зручним, ніж поточний цифровий досвід», — сказав Джефф Фрід, експерт з цифрової доступності, в електронному інтерв’ю Lifewire. Фрід зазначив, що вже є рекомендації щодо того, як зробити віртуальні світи максимально доступними. Цифрова доступність починається з Рекомендацій щодо доступності веб-контенту (WCAG). Хоча «W» означає «Web», принципи, описані в цих рекомендаціях, також застосовуються до не-веб-технологій, сказав він. «Метавсесвіт, який охоплює віртуальну реальність (VR), доповнену реальність (AR), розширену реальність (XR), ігрові світи та речі, про які ми ще навіть не знаємо, є лише кількома прикладами невеб-технологій», Фрід додав. «Існуючі рекомендації та вказівки спеціально для віртуальних світів постійно змінюються в міру розвитку технологій».

Солдат у формі в інвалідному візку в окулярах VR і взаємодіє з тим, що бачить.

Доповнена реальність, відчуття реального середовища, яке посилюється комп’ютерно згенерованою інформацією, є одним із способів, як метавсесвіт може допомогти людям з обмеженими можливостями, сказала Гленда Сімс, керівник групи доступності Deque Systems, консалтингової фірми з веб-доступності, через електронною поштою. Вона навела приклад майбутнього мандрівника в аеропорту. «Оскільки ви зрячі, ви вирішуєте використовувати окуляри метавсесвіту, щоб відобразити свій шлях доповненої реальності, і швидко йдете до свого стикувального рейсу», — сказав Сімс. «Тим часом інший сліпий пасажир вирішив отримувати тактильні сигнали через свої черевики метавсесвіту, а також аудіоінструкції в навушниках, і вони швидко впевнено рухалися до наступного рейсу».