Saltar al contenido

Зроби своїми руками ідеальне зв’язування

18 de julio de 2021

Ідеальний палітурний спосіб – це палітурний метод, при якому гнучкий клей прикріплює паперову обкладинку до хребта зібраних підписів книги чи журналу. Ідеальне перев’язування та зшивання сідла – два найпопулярніші прийоми зв’язування. Ідеальне зв’язування передбачає збір усіх сторінок або підписів книги, огрубіння та вирівнювання краю області хребта, а потім нанесення гнучкого клею та прикріплення паперового чохла до хребта. Романи в м’якій обкладинці – один із прикладів ідеального переплету. У буклетах, телефонних довідниках та деяких журналах також використовуються ідеальні методи підшивки. Порівняно з іншими методами палітурки, ідеальне палітурне довговічне і має низьку та середню вартість. Його можна використовувати з публікаціями товщиною в кілька сантиметрів.

Змістовий покажчик

Характеристики ідеального зв’язування

Ідеальна переплетена книга має плоский хребет. Якщо книга досить товста, обкладинка може бути надрукована на хребті з назвою публікації. Багато комерційних принтерів пропонують ідеальну прив’язку для своїх клієнтів. Готуючи цифрові файли до ідеально підшитого видання, вам не потрібно турбуватися про пристосування до повзучості, яка виникає, коли книга зшита сідлом. Оскільки сторінки розташовані одна над одною, а не вкладені, у ідеальному переплетінні не відбувається повзучості. Варіацією традиційної ідеальної палітурки є палітурка Eurobind, де обкладинка приклеюється лише до боків хребта, щоб ідеально переплетена книга могла розкритися. Крім того, деякі книги поєднують клей з підписами, які зшиті для довговічності.

Зроби своїми руками ідеальну палітурку

Ви можете зв’язати власні книги за допомогою ідеальної палітурки у формі DIY. Вам знадобиться міцний білий клей, кілька затискачів, достатньо великих, щоб затиснути підписи на книзі, наждачний папір з дрібним зерном, ватяні палички та дві плоскі дерев’яні палички для перемішування фарби. Перш ніж почати, обережно складіть сторінки книги. Якщо ви надрукували на папері формату Letter і ваша книга матиме розмір 5,5 на 8,5 дюйма, акуратно складіть папір розміру листа навпіл.

 1. Складіть складені підписи книги у належному порядку. Просуньте їх до хребта для рівного краю.

 2. Покладіть одну дерев’яну палицю на передню частину зібраних сторінок і одну на зворотну сторону, розташовану близько до хребта, але не торкаючись. Розташуйте затискачі над хребтом та дерев’яними палицями. Затисніть все надійно. Палички заважають затискачам робити поглиблення на сторінках книги.

 3. Огрубіть краї хребта наждачним папером. Це допомагає клею прилипати до паперу. Під час роботи переміщуйте кліпи за потреби, але не знімайте книгу.

 4. Ватними паличками нанесіть щедрий шар клею на область хребта сторінок.

 5. Зачекайте не менше півгодини, поки клей висохне.

 6. Нанесіть другий шар клею на хребет.

 7. Дочекайтеся повного висихання клею.

 8. Зніміть затискачі.

 9. Прикріпіть заздалегідь складену обкладинку до книги або скористайтеся лінійкою, щоб зробити дві складки в обкладинці на такій самій відстані, як товщина хребта. Це дає акуратну складку навколо області хребта.

 10. Знову нанесіть клей на хребет і притисніть кришку до місця.

 11. Відновіть книгу за допомогою дерев’яних паличок і зачекайте, поки обкладинка повністю висохне.

 12. Зніміть затискачі та палички.

 13. Обріжте кришку лезом бритви або службовим ножем для акуратного краю.