Saltar al contenido

Зрозумійте масштабування об’єктивів

5 de abril de 2021

У цій статті

Виробники люблять намагатися полегшити вам роботу, коли ви купуєте цифрову камеру, особливо виділяючи певні виміри своїх моделей, такі як великі мегапіксельні суми та великі розміри РК-екрану. Однак такі цифри не завжди розповідають всю історію, особливо якщо дивитися на зум-об’єктиви на цифровій камері. Виробники вимірюють можливості масштабування цифрових камер у двох конфігураціях: оптичному та цифровому. Важливо розуміти зум-об’єктив, оскільки два типи масштабування сильно відрізняються один від одного. У битві оптичне збільшення проти цифрового збільшення лише одне – оптичне збільшення – незмінно корисне для фотографів. У більшості цифрових фотоапаратів зум-об’єктив рухається назовні, коли він використовується, поширюючись від корпусу камери. Однак деякі цифрові камери створюють масштабування, регулюючи розмір зображення в корпусі камери. Продовжуйте читати, щоб знайти більше інформації, яка допоможе вам краще зрозуміти об’єктиви зі збільшенням камери.

Василікі Варвакі / E + / Getty Images

Змістовий покажчик

Оптичне збільшення

Оптичне масштабування вимірює фактичне збільшення фокусної відстані об’єктива. Фокусна відстань – це відстань між центром лінзи та датчиком зображення. Переміщуючи об’єктив далі від датчика зображення всередині корпусу камери, збільшення збільшується, оскільки менша частина сцени вражає датчик зображення, що призводить до збільшення. При використанні оптичного збільшення деякі цифрові камери матимуть плавне збільшення, тобто ви можете зупинитися в будь-якій точці по всій довжині масштабування для часткового збільшення. Деякі цифрові камери будуть використовувати чіткі зупинки на протязі зуму, зазвичай обмежуючи вас від чотирьох до семи положень часткового масштабування.

Цифрове збільшення

Вимірювання цифрового масштабування на цифровій камері, якщо говорити відверто, ні до чого не витрачається за більшості обставин зйомки. Цифрове масштабування – це технологія, коли камера знімає фотографію, а потім обрізає та збільшує, щоб створити штучну фотографію крупним планом. Цей процес вимагає збільшення або видалення окремих пікселів, що може спричинити погіршення якості зображення. Здебільшого ви можете виконувати функції, рівні цифровому масштабуванню, за допомогою програм для редагування фотографій на комп’ютері після зйомки фотографії. Якщо у вас немає часу на програмне забезпечення для редагування чи доступу до нього, ви можете використовувати цифровий зум для зйомки з високою роздільною здатністю, а потім створити штучний крупний план, видаливши пікселі та обрізавши фотографію до нижчої роздільної здатності, яка все ще відповідає вашим потребам . Очевидно, що корисність цифрового масштабування обмежується певними обставинами.

Розуміння вимірювання масштабу

Якщо розглядати технічні характеристики цифрової камери, як оптичне, так і цифрове масштабування відображаються як число та «X», наприклад 3X або 10X. Більша цифра означає сильну можливість збільшення. Майте на увазі, що вимірювання оптичного масштабування «10X» у кожної камери однакове. Виробники вимірюють оптичне масштабування від однієї крайності можливостей об’єктива до іншої. Іншими словами, «множник» – це різниця між найменшим і найбільшим вимірюванням фокусної відстані лінзи. Наприклад, якщо об’єктив із 10-кратним оптичним збільшенням на цифровій камері має мінімальну фокусну відстань 35 мм, камера має максимальну фокусну відстань 350 мм. Однак, якщо цифрова камера пропонує деякі додаткові ширококутні можливості та має мінімальну еквівалентність 28 мм, тоді 10-кратне оптичне збільшення матиме лише максимальну фокусну відстань 280 мм. Фокусна відстань повинна бути вказана в технічних характеристиках камери, як правило, у форматі, подібному до «еквівалент плівки 35 мм: 28 мм-280 мм». У більшості випадків вимірювання об’єктива 50 мм вважається «нормальним», без збільшення та без ширококутної можливості. Коли ви намагаєтеся порівняти загальний діапазон масштабування конкретного об’єктива, життєво важливо порівняти еквівалент плівки 35 мм Деякі виробники опублікують точний діапазон фокусних відстаней поряд із еквівалентним числом 35 мм, тому це може трохи заплутати, якщо ви не дивитесь на потрібне число.

Змінні лінзи

Цифрові камери, призначені для початківців та середніх користувачів, зазвичай пропонують лише вбудований об’єктив. Однак більшість цифрових дзеркальних (DSLR) камер можуть використовувати змінні об’єктиви. За допомогою дзеркальної дзеркальної фотокамери, якщо ваш перший об’єктив не має бажаних вам можливостей ширококутного або масштабування, ви можете придбати додаткові об’єктиви, які забезпечують більше масштабування або кращі ширококутні можливості. Зеркальні дзеркальні камери дорожчі, ніж моделі «вказуй і знімай», і вони, як правило, орієнтовані на фотографів середнього та просунутого типу. Більшість об’єктивів дзеркальних дзеркальних фотокамер не містять цифри «X» для вимірювання масштабу. Натомість фокусна відстань буде вказана лише часто, часто як частина назви об’єктива DSLR. Камери DIL (цифрові змінні лінзи), які є бездзеркальними камерами зі змінними лінзами (ILC), також використовують об’єктиви, які вказані за їх фокусною відстанню, а не за номером масштабування X. За допомогою змінної лінзової камери ви можете самостійно розрахувати вимірювання оптичного збільшення за допомогою простої математичної формули. Візьміть максимальну фокусну відстань, яку може досягти змінний зум-об’єктив, скажімо, 300 мм, і розділіть його на мінімальну фокусну відстань, скажімо, 50 мм. У цьому прикладі еквівалентним оптичним масштабуванням буде 6X.

Деякі недоліки масштабування об’єктива

Хоча для багатьох фотографів бажано вибирати камеру, що спрямовує і знімає, з великим об’єктивом з оптичним збільшенням, іноді вона має кілька незначних недоліків.

  • Шум: Деякі недорогі камери початкового рівня страждають від низької якості зображення через шум, коли об’єктив розширений до максимального масштабування. Шум цифрової камери – це набір блукаючих пікселів, які записуються неправильно, зазвичай на фотографії виглядають фіолетовими краями.
  • Пінкушіонінг: Максимальне масштабування також іноді спричиняє розмивання, яке є спотворенням, коли лівий та правий краї фотографії виглядають розтягнутими. Горизонтальні лінії виглядають трохи вигнутими до середини кадру. Знову ж таки, ця проблема, як правило, обмежується недорогими камерами початкового рівня з великими зум-об’єктивами.
  • Більш повільний час відгуку затвора: При використанні максимального збільшення, час спрацьовування затвора іноді сповільнюється, що може спричинити розмитість фотографій. Ви також можете пропустити спонтанне фото, через повільнішу реакцію затвора. Цифровій камері просто потрібно більше часу, щоб сфокусуватись на зображенні з максимальним збільшенням, що пояснює повільніший час відгуку затвора. Такі проблеми посилюються при зйомці з максимальним збільшенням при слабкому освітленні.
  • Потрібен штатив: Використання об’єктива з великим збільшенням може спричинити посилене тремтіння камери. Деякі цифрові камери можуть вирішити цю проблему за допомогою стабілізації зображення. Ви також можете використовувати штатив, щоб запобігти розмитості фотографій від тремтіння камери.

Не обманюйте себе

Підкреслюючи технічні характеристики своїх виробів, деякі виробники поєднують вимірювання цифрового збільшення та оптичного збільшення, дозволяючи їм продемонструвати великий комбінований номер збільшення на передній панелі коробки. Однак вам потрібно дивитись лише на номер оптичного збільшення, який може бути вказаний у кутку на зворотному боці, а також безліч інших специфікаційних номерів. Можливо, вам доведеться трохи пошукати, щоб знайти вимірювання оптичного масштабування конкретної моделі. У випадку з зум-об’єктивами цифрової камери варто прочитати дрібний шрифт. Зрозумійте зум-об’єктив, і ви здебільшого придбаєте цифрову камеру.