Saltar al contenido

Квантові комп’ютери незабаром зможуть зламати біткойн

21 de abril de 2022

Змістовий покажчик

Ключові речі на винос

  • Нове дослідження показує, що квантові комп’ютери одного дня зможуть зламати шифрування, яке лежить в основі біткойн та інших криптовалют.
  • Але деякі експерти стверджують, що криптошифрування можна покращити для захисту від хакерів за допомогою квантових комп’ютерів.
  • Honeywell працює над тим, щоб зробити блокчейн стійким до квантових обчислень, використовуючи фізичне обладнання, до якого суперкомп’ютери не зможуть отримати віддалений доступ.
Одного дня ваш біткойн стане вразливим для хакерів. Нове дослідження показує, як квантовий комп’ютер може зламати шифрування криптовалют. Останні висновки є частиною зростаючого занепокоєння, що сучасні технології шифрування не зможуть витримати зростання потужності комп’ютера. «Біткойн-гаманці захищені одними і тими ж парами відкритих і приватних ключів, уразливими для всіх комп’ютерів», – сказав Lifewire Деніс Мандіч, колишній ІТ-чиновник уряду США, а нині технічний директор Qrypt, стартапу з квантової ентропії. «Класичні комп’ютери можуть вгадувати слабкі ключі, тоді як квантові комп’ютери можуть їх просто обчислити. Як тільки приватний ключ буде виявлено, усю криптовалюту, пов’язану з цим відкритим ключем, можна буде передати куди завгодно і додати як дійсну транзакцію в блокчейн».

Квантовий стрибок

Нове дослідження, опубліковане в журналі AVS Quantum Science, проведене компанією з квантових обчислень Universal Quantum спільно з академічними установами, демонструє, що квантовий комп’ютер з 13 мільйонами фізичних кубітів може зламати шифрування біткойн протягом дня, і для цього знадобиться 300 мільйонів. комп’ютер qubit, щоб зламати його протягом години. Вчені також розробили метод зменшення фізичного розміру квантових комп’ютерів. Криптовалюта — це цифрова валюта, призначена для роботи як засіб обміну через комп’ютерну мережу, яка не залежить від жодного центрального органу, наприклад, уряду чи банку. Записи про право власності на монети зберігаються в комп’ютеризованій базі даних за допомогою надійної криптографії. «Чотири роки тому ми підрахували, що квантовому комп’ютеру з іонами в пастці знадобиться мільярд фізичних кубітів, щоб зламати шифрування RSA, яке сьогодні є стандартним методом шифрування зв’язку, що дорівнює розміру 100 м2. Тепер комп’ютер повинен мати площу 2,5 м2», – сказав у прес-релізі Марк Веббер, квантовий архітектор Universal Quantum і провідний автор газети. Сучасні квантові комп’ютери сьогодні мають лише 50-100 кубітів, сказав Веббер. «Наша оцінена потреба у 13-300 мільйонах фізичних кубітів свідчить про те, що біткойн наразі слід вважати захищеним від квантової атаки, але технології квантових обчислень швидко масштабуються, і регулярні прориви впливають на такі оцінки та роблять їх дуже можливим сценарієм протягом наступних 10 років, » він додав.

Захист вашої віртуальної валюти

Не всі згодні з тим, що квантові комп’ютери зможуть знищити статки біткойнів. «Якщо шифрування блокчейну порушено, наслідки будуть мінімальними, оскільки спільнота побачить перерви в ланцюжку». Терріл Франц, який очолює програми квантових обчислень в Гаррісбургському університеті науки і техніки в Пенсильвані, сказав Lifewire в інтерв’ю електронною поштою. «З огляду на те, що ми сьогодні знаємо про можливості квантового комп’ютера та методи, реалізовані в блокчейні, немає жодного відомого місця, щоб уявити собі проблему тут». Мейсон Джаппа, експерт з майнінгу криптовалют, сказав в інтерв’ю електронною поштою, що біткойн є «антикрихкою» технологією.

Велика реклама Nasdaq на міському білборді з написом «Blockcain робить транзакції безпечнішими та швидшими».

«Це означає, що він стає сильнішим і процвітає в результаті стресових факторів, потрясінь і нестабільності», – додав він. «Якщо загроза квантових обчислень стане більш негайною та реалістичною, криптографічні алгоритми в біткойні можна буде змінити на квантово-стійкий. Цей крок буде ініційовано як розробниками Bitcoin Core, так і користувачами Bitcoin, і на цю тему вже було обговорення. протягом багатьох років. Це просто не безпосередня загроза». Тривають зусилля з розробки технології пост-квантової криптографії, включаючи ініціативу, яку очолює Ethereum Foundation, зазначив Макс Галка, генеральний директор блокчейн-компанії Elementus, в електронному інтерв’ю Lifewire. Honeywell також працює над тим, щоб зробити блокчейн стійким до квантових обчислень, використовуючи фізичне обладнання, до якого суперкомп’ютери не можуть отримати віддалений доступ. «На щастя, у нас ще кілька років від того, що квантові комп’ютери мають можливість зламати шифрування блокчейну, що дає розробникам та інженерам ще більше часу для розробки рішень», – сказав Галка. З іншого боку, хоча є зусилля щодо створення квантово безпечних гаманців криптовалюти, нічого не можна зробити заднім числом, щоб захистити вразливі, деякі з яких були втрачені оригінальними майнерами, зазначив Мандіч. «Тихий PR-реліз хакерів або національних держав, які мають доступ до великих квантових комп’ютерів, буде переведенням мільярдів біткойнів з наступним крахом криптовалютної екосистеми», – додав він.