Saltar al contenido

Коаксіальний та оптичний цифрові аудіокабелі

18 de julio de 2021

Коаксіальні та оптичні кабелі використовуються в домашніх розважальних системах для підключення джерела звуку (наприклад, телевізійної приставки, програвача Blu-ray або відеоігрової консолі) до компонента (наприклад, підсилювача, аудіоприймача або акустичної системи) . Обидва типи передають цифровий звуковий сигнал з одного пристрою на інший.

tebapit / Тім Лідтке
Коаксіальний

 • Більша пропускна здатність.
 • Можливі радіочастотні або електромагнітні перешкоди.
 • Міцний зв’язок.

Оптичний

 • Менша пропускна здатність.
 • Відсутність радіо- та електромагнітних перешкод.
 • Менш міцний.

Не всі аудіопристрої підтримують як коаксіальний, так і оптичний кабелі, тому у вас може не бути вибору. Якщо у вас є вибір, це все одно може не мати великого значення. Багато експертів стверджують, що різниця в якості та продуктивності звуку незначна. З огляду на це, непогано вивчити основи коаксіального та оптичного кабельних з’єднань. І коаксіальний, і оптичний кабелі підтримують 5.1-канальні системи об’ємного звуку з різницею в якості звуку, яка майже не відрізняється.

Змістовий покажчик

Коаксіальні цифрові аудіокабелі плюси і мінуси

Переваги

 • Більша пропускна здатність означає теоретично чудову якість звуку, але більшість не помітить різниці.
 • Міцний, важче від’єднати від входів.

Недоліки

 • Не може переносити багато якісних аудіоформатів без втрат.
 • Можливі радіочастотні або електромагнітні перешкоди.

Коаксіальний (коаксіальний) кабель – це екранований одинарний мідний провід, що використовується в багатьох аудіоінтерфейсах та з’єднаннях, хоча він не настільки поширений, як оптичні з’єднання в сучасних звукових системах. Хоча коаксіальні кабелі обіцяють теоретично чудовий звук – завдяки більшій пропускній здатності – різниця, мабуть, не помітна для більшості людей. Коаксіальні кабелі виглядають і працюють так само, як традиційні роз’єми RCA, які надають перевагу завдяки своїй міцності та довговічності. Вони можуть бути сприйнятливі до радіочастотних перешкод (RFI) або електромагнітних перешкод (EMI). Якщо в системі присутнє якесь гудіння або гудіння, коаксіальний кабель може передавати цей шум між компонентами. Відомо, що коаксіальні кабелі втрачають потужність сигналу на великі відстані, що не турбує пересічного домашнього користувача. Однак, якщо відстань є проблемою, то оптичні кабелі – кращий вибір. Нарешті, коаксіальні кабелі не мають достатньої смуги пропускання для підтримки високоякісних форматів об’ємного об’ємного звучання, таких як Dolby TrueHD та DTS-HD Master Audio.

Оптичні цифрові аудіокабелі плюси і мінуси

Переваги

 • Відсутність радіо- та електромагнітних перешкод.

Недоліки

 • Менша пропускна здатність означає трохи гіршу якість звуку, але різниця, ймовірно, не помітна.
 • Не може переносити багато якісних аудіоформатів без втрат.
 • Менш міцний, легше від’єднується.

Оптичні кабелі або кабелі «Toslink» використовують світло для передачі звуку через оптичні волокна. Аудіосигнали повинні бути перетворені з електричного в оптичний, перш ніж проходити по кабелю. Як тільки перетворений сигнал досягає приймача, він перетворюється назад в електричний сигнал. Оптичні кабелі, як правило, більш крихкі, ніж їх коаксіальні аналоги; наприклад, оптичні кабелі неможливо затиснути або зігнути. Кінці оптичного кабелю використовують роз’єм непарної форми, який потрібно вставити правильно, і з’єднання, як правило, не таке щільне або надійне, як роз’єм RCA коаксіального кабелю. Оптичні кабелі не сприйнятливі до шуму RFI або EMI або втрати сигналу на відстані, оскільки світло не страждає від опору або послаблення, що виникає в мідних кабелях. Як і коаксіальні кабелі, оптичні кабелі не мають достатньої смуги пропускання для передачі аудіоформатів без втрат чи стиску, таких як ті, що використовуються в системах об’ємного звучання Dolby.

Твій вибір

Рішення щодо того, який кабель використовувати, має ґрунтуватися на тому, що вам доступно. Не всі аудіокомпоненти можуть використовувати як оптичні, так і коаксіальні кабелі, і HDMI все більше стає стандартом для більшості систем і компонентів для домашньої розваги. Деякі користувачі віддають перевагу коаксіальному, а не оптичному, оскільки він може підтримувати звук з трохи вищою роздільною здатністю, але ці відмінності, ймовірно, помітні лише на дуже висококласних звукових системах, якщо взагалі. Поки самі кабелі добре зроблені, ви повинні вважати, що звук, який вони видають, неможливо відрізнити. Кабелі HDMI передають аудіо та відео. Якщо ваше обладнання підтримує з’єднання HDMI, вам слід використовувати його. На додаток до вмісту 3D та 4K UHD, HDMI може підтримувати нестиснений аудіоформат до восьми каналів, дозволяючи 7.1-об’ємний звук.