Saltar al contenido

Коли і як вимкнути Wi-Fi

30 de julio de 2021

Вимикайте Wi-Fi, коли ви ним не користуєтесь, наприклад, коли ваші пристрої використовують кабелі Ethernet або коли ви далеко від дому. Або вимкніть Wi-Fi, щоб покращити безпеку або заощадити на електроенергії. Вимкнути Wi-Fi досить просто. Оскільки існує безліч різних пристроїв, які використовують Wi-Fi, переконайтеся, що ви визначили, що хочете робити, перш ніж вимикати речі або від’єднувати кабелі живлення. Ця інформація актуальна для мобільних пристроїв, таких як Android та iPhone, а також ноутбуків, настільних комп’ютерів та маршрутизаторів усіх марок і моделей.

Змістовий покажчик

Вирішіть, чому ви хочете вимкнути Wi-Fi

Перш ніж вимикати Wi-Fi, вирішіть, чому ви хочете його вимкнути. Це визначить найкращий спосіб відключення Wi-Fi. Причинами відключення Wi-Fi є вартість та доступність послуги, необхідність підключення до Wi-Fi або проблеми безпеки з’єднання Wi-Fi. Можливо, вам не доведеться вимикати Wi-Fi; приховання цього від інших може вирішити проблему. Ви також можете вимкнути Wi-Fi для усунення несправностей, якщо є проблема з вашою мережею, наприклад, коли веб-сайт не завантажується. Інша причина полягає в тому, що кількість доступних пропускних здатностей у мережі Wi-Fi залежить від кількості пристроїв, які її використовують. У цьому випадку відключення Wi-Fi може пришвидшити роботу не лише вашого пристрою, але й пристроїв, які зараз використовують Wi-Fi.

tebapit / Дерек Абелла

Якщо ви хочете припинити платити за свій Інтернет

Вимкнення Wi-Fi не знижує ціну вашого рахунку за Інтернет, якщо ви не платите за плату за використання. Якщо ви хочете вимкнути послугу Інтернету, а не просто вимкнути сигнал Wi-Fi на своєму пристрої чи мережі, зверніться до свого постачальника послуг Інтернету (ISP). Єдиний спосіб припинити оплату послуг Інтернету – це звернутися до свого Інтернет -провайдера та припинити послугу.

Ви не користуєтесь Wi-Fi

Вимкніть або вимкніть бездротовий сигнал маршрутизатора, якщо ви ним не користуєтесь. У деяких будинках немає бездротових пристроїв, і бездротовий сигнал у цих випадках не служить жодній меті. Іншою причиною відключення Wi-Fi є, коли мережа має повільне з’єднання Wi-Fi. Коли Wi-Fi повільний, вимкніть Wi-Fi на планшеті чи телефоні та скористайтеся мережею свого оператора мобільного зв’язку для більшої швидкості.

Це ризик безпеки

Якщо ви не використовуєте свій Wi-Fi або вам не потрібно його використовувати, вимкніть його, якщо вас турбує безпека. Якщо ваш Wi-Fi увімкнено постійно, і особливо якщо ви ніколи не змінювали стандартний SSID або пароль маршрутизатора за умовчанням під час першого встановлення маршрутизатора, сусіду (або комусь, хто сидить за межами вашого дому) не важко отримати доступ до вашої мережі, зламування пароля бездротової мережі. Щоб ваш Wi-Fi залишався увімкненим і мав кращу безпеку, змініть пароль бездротової мережі на щось більш безпечне та заблокуйте невідомі пристрої, налаштувавши фільтрацію MAC-адрес. Інший варіант підвищення безпеки замість відключення Wi-Fi з маршрутизатора-це відключити його від пристрою. Наприклад, якщо ви користуєтесь телефоном або планшетом у готелі чи кав’ярні та стурбовані тим, що хтось поблизу може прослуховувати ваш інтернет-трафік, вимкніть Wi-Fi на пристрої, щоб переконатися, що жодна з ваших даних не передається через мережу .

Ви хочете приховати Wi-Fi

Якщо ви не хочете вимикати Wi-Fi з маршрутизатора, а хочете приховати його, щоб комусь було важко підключитися до вашої мережі, приховайте SSID, що є ім’ям вашої мережі. Коли ви приховуєте або припиняєте трансляцію SSID, Wi-Fi не вимикається. Приховування SSID ускладнює непроханим гостям знайти та підключитися до вашої мережі.

Як вимкнути Wi-Fi на телефонах та персональних комп’ютерах

Налаштуваннями Wi-Fi на деяких бездротових пристроях легше керувати, ніж на інших. Однак, хоча на деяких пристроях параметри можуть дещо відрізнятися, налаштування Wi-Fi зазвичай знаходяться в подібному місці або в меню з подібними назвами. У Windows вимкніть Wi-Fi через Панель управління. Це припинить підключення комп’ютера до Wi-Fi, доки ви не ввімкнете його знову. Інший варіант-вимкнути Wi-Fi на панелі завдань Windows.

Відключення Wi-Fi на панелі завдань Windows.

Ноутбуки зазвичай мають фізичний перемикач Wi-Fi на передній або бічній панелі, який, якщо його перевести в положення вимкнено, фізично вимикає антену Wi-Fi, що є тим самим, що вимикає Wi-Fi через панель керування. Переведіть перемикач у положення Увімкнено, щоб знову ввімкнути Wi-Fi. Щоб вимкнути Wi-Fi на macOS, перейдіть у рядок меню та натисніть Wi-Fi , а потім виберіть Вимкніть Wi-Fi.

Вимкнення Wi-Fi на macOS,

Деякі комп’ютери мають можливість вимкнути Wi-Fi за допомогою комбінації клавіш, яка зазвичай включає функціональну клавішу у верхньому рядку. Шукайте на клавіатурі клавішу з піктограмою бездротового зв’язку, а потім натисніть або Fn або Зсув клавішу та ключ бездротового доступу, щоб увімкнути та вимкнути з’єднання Wi-Fi. Смартфони забезпечують програмний перемикач у програмі Налаштування, який вимикає Wi-Fi. Наприклад, на iPhone це в Налаштування > Wi-Fi. Якщо ви використовуєте інший телефон або планшет, знайдіть схоже меню або додаток, у якому написано Бездротові мережі, Мережеві підключення, або Мережа та Інтернет.

Налаштування Wi-Fi Android 10.

Налаштування Wi-Fi Android 10.

Ви також можете запобігти автоматичному підключенню ваших пристроїв до мереж Wi-Fi.

Як вимкнути Wi-Fi з роутера

Вимкнути Wi-Fi з бездротового домашнього маршрутизатора може бути не так просто, як це зробити з телефону або комп’ютера. Деякі маршрутизатори мають фізичну кнопку, яка вимикає Wi-Fi. Якщо маршрутизатор працює, натисніть його, щоб негайно вимкнути бездротовий сигнал. Якщо маршрутизатор не побудований так, відкрийте адміністративну консоль, щоб вимкнути Wi-Fi. Процес не однаковий для кожного маршрутизатора. Наприклад, на деяких маршрутизаторах Comtrend перейдіть до Розширене налаштування > Бездротова > Основні і вимкніть Увімкніть бездротову мережу тумблер. На багатьох маршрутизаторах Linksys вимкніть Wi-Fi як частину Основні налаштування бездротової мережі шляхом зміни Режим бездротової мережі до ВИМКНЕНО. Якщо у вашому маршрутизаторі відсутня вбудована функція для вимкнення Wi-Fi, повне вимкнення пристрою вимкне Wi-Fi. Вимкнення маршрутизатора вимикає будь-які функції, не пов’язані з Wi-Fi, такі як дротове з’єднання.

Вимкніть адаптери та антени, щоб вимкнути Wi-Fi

Якщо комп’ютер використовує знімний адаптер Wi-Fi (наприклад, USB-накопичувач), його видалення вимикає радіоприймачі Wi-Fi. Дотримуйтесь рекомендованих операційною системою процедур для від’єднання цих адаптерів. Неправильне видалення може спричинити втрату даних. Деякі бездротові маршрутизатори мають зовнішні знімні антени. Видалення цих антен перешкоджає можливості маршрутизатора використовувати Wi-Fi, але не зупиняє передачу сигналу Wi-Fi.

Вимкніть живлення Wi-Fi

Багато адаптерів і деякі маршрутизатори мають розширені параметри конфігурації для управління потужністю передавача радіоприймачів Wi-Fi. Ця функція дозволяє адміністраторам регулювати діапазон бездротового сигналу мережі (часто використовується для зменшення потужності та потужності сигналу при установці в невеликих приміщеннях). Якщо ваш маршрутизатор не підтримує вимкнення бездротового зв’язку, змініть передачу (її часто називають Tx) Потужність до 0 для ефективного відключення Wi-Fi. Якщо у вашому бездротовому маршрутизаторі відсутні такі функції, як можливість регулювання потужності Tx або вимкнення Wi-Fi, оновіть прошивку, щоб встановити нові параметри адміністрування. Для отримання детальної інформації зверніться до документації виробника щодо моделі маршрутизатора.