Saltar al contenido

Колірна місія Adox хоче врятувати виробництво фотоплівок

4 de abril de 2022

Змістовий покажчик

Ключові речі на винос

  • Прибутки від фільму Adox Colour Mission будуть фінансувати дослідження майбутнього кіно.
  • Плівкова фотографія – це здоровий ринок, що розвивається, який не встигає за попитом.
  • Колірна місія виглядає як досить хороший фільм.
Німецька фотографічна компанія Adox використовує прибутки від своєї нової 35-мм плівки Color Mission для фінансування досліджень майбутнього кіно. Плівкова фотографія стає лише популярнішою. У той же час плівка дорожчає, а у виробників виникають проблеми з її виготовленням, частково через проблеми з поставками. За дивним поворотом, Fujifilm навіть продає ребрендовані рулони Kodak Gold 200 як власні. Adox, як ми побачимо нижче, є німецькою компанією, місія якої продовжувати випускати старі плівки та фотохімікати, а тепер створювати нові. «Як би мені не подобалася легкість цифрової фотографії, фотографувати на плівку дійсно приносить радість», — сказав фотограф Сі Джей Молл Lifewire електронною поштою. «За допомогою цифрової фотографії ви можете швидко створювати, переглядати та редагувати зображення. Плівка сповільнює роботу фотографа і змушує нас думати про те, що ми фотографуємо, і воно насправді існує в реальному світі, надаючи кожному зображенню набагато більше, ніж щось втрачене в цифровій безодні».

Рятувальна місія

Компанія Adox розпочала виробництво фотоплівки, паперу та хімікатів у 1860 році. Як і більшість інших компаній, що займаються аналоговою фотографією, вона ледь не померла, але тепер вона активно розвивається, з фабрикою в Берліні, Німеччина, і ще однією в Марлі, Швейцарія. Він навіть відродив деякі стародавні продукти історично важливих, а нині неіснуючих компаній, таких як Agfa.

Обмежений тираж фільму Adox Color Mission

Color Mission почалася як кольорова плівка ISO 200, спільно досліджена та розроблена Adox та іншим неназваним виробником. Цей виробник збанкрутував після першого випуску виробництва. Ця плівка зберігалася в холодильній камері й зараз продається. Перевірка полягає в тому, що прибуток від цього фільму обмеженим тиражем повністю піде на фінансування досліджень фільмів. Мета – створити нову, сучасну кольорову плівку. Адокс каже, що на це, ймовірно, знадобиться до чотирьох років, але які кінофотографи, як не терплячі? Запасу Color Mission вистачить, щоб вистачити до тих пір. Його можна придбати лише в берлінському магазині Fotoimpex, через сайт або замовити поштою.

Чому фільм?

Чому фільм такий популярний? І ми маємо на увазі справді популярні. Мій місцевий кіномагазин, який також продає вживані фотоапарати та організовує громадські заходи, зазвичай користується таким високим попитом, що на створення фільмів йде до тижня. Більшість магазинів не можуть тримати на складі популярні фільми, як-от Kodak Tri-X, і це за 11 євро (12-13 доларів) за рулон, всього 36 фотографій. Розробка цього рулону коштує знову ж таки, без жодних відбитків. «Як би мені не подобалася легкість цифрової фотографії, фотографувати на плівку дійсно приносить задоволення». «Є багато причин для того, щоб популярність у кіно знову зросла», – сказав фотограф Брі Елборн Lifewire електронною поштою. «Я думаю, що це покоління повертає кіно [revealing a] бажання сповільнитися і залишитися в теперішньому моменті. Millennials і Gen-Z звикли до миттєвого задоволення від фотографування на мобільні телефони. Фільм наповнює вас чудовим відчуттям очікування, коли ви чекаєте, поки його розгорнуть — відчуття, яке в сучасному миттєвому суспільстві важко отримати».

Можливо, ми самі не пояснимо це таким чином, але пояснення Елборна, безумовно, відповідає потужному впливу цього старого медіа на деяких із нас. Користуватися цими старими камерами теж приємно. «У мене особисто було більше цифрових камер, які перестали працювати за менший період часу, ніж, скажімо, 60-річна камера мого діда, яка все ще працює», – каже Елборн.

Спливаюча темна кімната намет від Ilford Photo

Плівкова фотографія ніколи не повернеться до домінування, але для таких компаній, як Adox, це не має значення. Попит на кінопродукцію є здоровим і зростає, і його достатньо для підтримки незалежних компаній, таких як Adox, особливо на світовому ринку Інтернету. У Великобританії компанія Ilford продовжує виробляти свої культові чорно-білі плівки, а нещодавно навіть запустила намет для темної кімнати, що висувається, щоб ви могли створити лабораторію в будь-якому вільному місці, як-от гаражі чи підвалі. Якими б не були причини відродження кіно, схоже, що він залишиться тут, щоб залишитися як альтернатива цифровому, що здається ідеальним балансом.