Skip to content

Комунікація поблизу: плюси і мінуси

23 de Липень de 2021

NFC або Near Field Communication – це протокол зв’язку для електронних пристроїв. Найчастіше використовується для підтримки мобільних платіжних систем, таких як Apple Pay, Google Pay і Samsung Pay. Він також використовується для обміну мультимедіа між прилеглими пристроями, створення маркерів доступу та клавіатурних карт та бездротових з’єднань із системою завантаження. У цьому посібнику ми розглянемо плюси і мінуси NFC як безконтактного або мобільного платіжного порталу. Що нам подобається

  • Зручно – легко здійснювати платежі без гаманця або кредитної картки.
  • Універсальний – працює не лише з платіжними системами.
  • Безшовне спілкування між пристроями.
  • Платежі NFC, як правило, безпечніші, ніж кредитні картки.

Що нам не подобається

  • Може бути дорогим при розгортанні для широкомасштабних операцій.
  • Не повністю позбавлений ризиків для безпеки, незважаючи на покращений рівень безпеки порівняно з традиційними способами оплати.

Змістовий покажчик

Переваги NFC

NFC дозволяє користувачам легко здійснювати миттєві платежі за допомогою смартфона або планшета. Ви можете використовувати мобільний гаманець, наприклад, пропонований Google або Apple, для обробки транзакції лише кількома натисканнями – не потрібно навіть відкривати свій гаманець. Це також дуже універсальна платформа, оскільки вона охоплює цілий ряд послуг та галузей. Як платіжна платформа NFC може використовуватися для мобільного банкінгу, бронювання ресторанів, бронювання квитків на поїзди або кіно, надання в режимі реального часу оновлень про витрати та окуляри, викупу бонусів та купонів тощо. Ця система вигідна і для підприємств, оскільки вона представляє динамічний і перспективний спосіб мислення. Клієнтам краще обслуговувати зручні, безпроблемні технології, що, в свою чергу, покращує репутацію бренду та підвищує продуктивність. Розширене шифрування NFC дозволяє установам використовувати його для перевірки або прийому ідентифікаторів студентів або співробітників. У деяких випадках ідентифікатори можуть також використовуватися для взаємодії з об’єктами в офісному середовищі, обміну інформацією в режимі реального часу з іншими користувачами або пристроями. Використання мобільних гаманців є певною мірою безпечнішим, ніж використання фізичних кредитних карток. У випадку крадіжки мобільного пристрою дані кредитної картки користувача захищені паролем та PIN-кодом. Це додає додатковий рівень безпеки. Платіжні картки з підтримкою NFC створені для того, щоб бути більш безпечними, ніж магнітна смуга звичайної кредитної картки. Використовуючи цю систему, роздрібні продавці не мали б фізичного доступу до інформації про кредитні картки клієнтів.

Недоліки NFC

Технологія NFC може бути занадто дорогою для деяких компаній, оскільки зазвичай вона включає набір відповідних пристроїв, обладнання та стандартів, що залежать від оновлення. Хоча великі роздрібні торговці, такі як Starbucks, успішно впровадили цю технологію, менші компанії можуть виявити її занадто дорогою і складною для прийняття. Вартість встановлення апаратного та програмного забезпечення та наймання техніків для його обслуговування може швидко скластися. Хоча транзакції NFC, безсумнівно, є більш безпечними, ніж звичайні платежі за допомогою кредитних карток, ця технологія не повністю позбавлена ​​ризику. Мобільні хакери розробили геніальні способи отримання несанкціонованого доступу до особистих фінансових даних, що зберігаються на телефонах, і боротьба за їх захист постійно триває.