Saltar al contenido

Комутована мережа Bluetooth (DUN)

5 de abril de 2021

Підключена комутаційна мережа Bluetooth, яку також називають Bluetooth DUN, – це засіб бездротового підключення стільникового телефону до іншого мобільного пристрою, такого як ноутбук, для доступу до Інтернету. З’єднання використовує можливості передачі даних вашого телефону, щоб доставити Інтернет на інший пристрій. Використання Bluetooth для підключення комп’ютера до Інтернету – це іноді ваш єдиний варіант – наприклад, якщо ви не в домашній мережі Wi-Fi, не можете знайти поблизу безкоштовний Wi-Fi, не маєте тарифного плану стільникового телефону, який дозволяє використовувати телефон як гарячу точку або подорожувати і не має спеціальної бездротової точки доступу. Існує кілька способів бездротового використання мобільного телефону як модему через Bluetooth. Наприклад, ви можете створити персональну мережу Bluetooth (PAN) для доступу до Інтернету. Або ви можете спочатку створити пару між мобільним телефоном і ноутбуком, а потім скористатися інструкціями оператора, щоб використовувати телефон як модем. Однак Bluetooth DUN – це «стара школа» способу прив’язки за допомогою комутованої мережі. Дозвіл ноутбуку користуватися Інтернетом телефону через Bluetooth часто називають Bluetooth модемом. В даний час модем частіше здійснюється за допомогою вбудованих у телефон точок доступу, які створюють тип мережі Wi-Fi, до якої ваш комп’ютер може приєднатися для доступу до Інтернету через стільниковий зв’язок телефону.

Інструкції Bluetooth DUN

 1. Увімкнути Bluetooth на телефоні або планшеті. Можливість увімкнення Bluetooth зазвичай знаходиться в Налаштування, Зв’язки, або Мережа меню вашого телефону. У цьому Bluetooth меню, виберіть опцію, щоб зробити пристрій видимим або видимим через Bluetooth.

  Bluetooth> Виявляється на Android» class=»lazyload» id=»mntl-sc-block-image_1-0-12″ >

 2. На своєму ноутбуці відкрийте Bluetooth Установки та виберіть свій телефон зі списку доступних пристроїв. На MacBook чи іншому пристрої macOS або iOS ви побачите приблизно таке:

  Galaxy S9 у панелі Bluetooth у macOS

  У Windows використовуйте інструмент пошуку в Панель управління шукати Bluetooth щоб знайти параметри, які відповідають вашій версії Windows. Якщо на екрані буде запропоновано ввести PIN-код, переконайтеся, що той самий PIN-код відображається на вашому телефоні, а потім дозвольте з’єднання на обох пристроях. Якщо вас попросять ввести PIN-код, спробуйте 0000 або 1234. Зверніться до виробника телефону, якщо вони не працюють. Якщо ваш ноутбук не має можливостей Bluetooth, ви можете використовувати USB-адаптер Bluetooth.

 3. Після підключення телефону до ноутбука знайдіть комутована мережа варіант, щоб ваш ноутбук міг користуватися Інтернетом вашого телефону, а не просто підключатись до нього для аудіо тощо.

 4. У Windows ви повинні мати можливість двічі клацнути або двічі торкнутися телефону (у Пристрої та принтери вікно Панель управління), щоб відкрити його налаштування, а потім клацніть Підключіться поруч із опцією використання телефону для підключення до Інтернету.

  Панель управління Windows 10

  Панель управління Windows 10.

Ваше меню може відрізнятися, особливо якщо ви не використовуєте Windows. Ви можете знайти ДУН варіант у Bluetooth меню опцій. У деяких випадках вам також може знадобитися ввести ім’я користувача, пароль та номер телефону або ім’я точки доступу (APN), надані постачальником послуг Інтернету або постачальником послуг бездротової мережі. Якщо ви сумніваєтеся, зверніться до свого оператора бездротової мережі або виконайте пошук в Інтернеті для налаштувань APN вашого оператора. Ці установки також можна знайти в міжнародному списку налаштувань GPRS Mobile APN.